Tutoriál: Jednoduchý účes na ples 2020

 

plesový účes, slávnostný účes

Influencerka Míša nám ukázala krásny, a hlavne jednoduchý účes vhodný na každú párty. Ak ste dlhovláska, s jej spoločenským účesom zaujmete nielen na večierku, ale aj na plese, odovzdávaní cien alebo na oslave narodenín.

 

Plesové účesy vám nemusia zabrať hodiny príprav ani nepotrebujú starostlivosť niekoľkých profesionálnych kaderníkov. Tohtoročné top účesy na ples definuje jednoduchosť, ľahkosť a prirodzenosť, ale tiež štýl a elegancia. A jeden hairstyling presne v tomto duchu vás naučí naša Míša. Čo je na ňom najlepšie? Zvládnete ho vytvoriť za 25 minút!

 

Rýchly účes na ples krok za krokom

 

  1. krok: Pevný základ

Po celej dĺžke dobre vysušených vlasov naneste sérum v spreji Goldwell StyleSign Just Smooth, ktoré vlasom poskytne termálnu ochranu a zaručí, že budú hladké a dokonalé aj vo vlhkom prostredí.

 

  1. krok: Vlnobitie

So žehličkou na vlasy so zaoblenými hranami tepelných doštičiek potom vytvorte vlny. Naberte hrubší prameň a žehličku stlačte zhruba 7 cm od pokožky hlavy. Zvyšnú dĺžku vlasov omotajte okolo žehličky a plynulým ťahom prejdite po celej dĺžke až ku končekom. Pokračujte prameň po prameni, kým nebudete mať romantické vlny pre ten správny plesový účes. Ak žehličku nemáte, môžeme vám odporučiť napríklad BaByliss Stylers I-Pro 235 Intense Protect s povrchom Diamond Ceramic, ktorá dokáže teplo rovnomerne rozložiť, a vlasy sa teda pri žehlení tak veľmi nenamáhajú a nevysušujú.

 

  1. krok: Francúzske pletenie

Natočené pramene opatrne rozčešte okrúhlou kefou BaByliss PRO Brush Collection Ceramic Pulse s keramickým povrchom a potom ich začnite splietať do francúzskeho vrkoča čo najviac od čela. Vrkoč potom omotajte po obvode hlavy dookola (snažte sa doň zapliesť všetky vlasy) a koniec vpredu pripevnite pinetkami tak, aby na seba obe časti dokonale nadväzovali.

 

  1. krok: Pevný koniec

Výsledný pletenec potom zafixujte sprejom Goldwell StyleSign Perfect Hold, ktorý zväčší objem účesu, pritom vlasy vôbec nezlepí a na druhý deň ho ľahko vyčešete.

 

 

Dokonalé zavŕšenie slávnostného looku

Svoj krásny plesový účes podčiarknite výraznými náušnicami a doplňte červeným rúžom. Míša si obľúbila Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture s vysokou pigmentáciou a saténovým finišom. Odvážnejší z vás môžu použiť rúž v odtieni farby tohto roka, čo je klasická modrá (alias Pantone 19-4052 Classic Blue), ktorou určite nesklamete, ale rozhodne prekvapíte.