Unikátnu bio kozmetiku Unique musíte vyskúšať!

Unikátnu bio kozmetiku Unique musíte vyskúšať!

bio kozmetika

Bio kozmetika zažíva boom, preto vám predstavujeme/predstavíme ďalšiu zaujímavú bio značku. Značka Unique pochádza z Dánska, kde bola založená pred 15 rokmi a mottom jej výrobcov, ktoré je mimochodom uvedené na všetkých obaloch Unique, je: „Naše výrobky sú vyvíjané s láskou, vášňou a etickým prístupom. Prosím používajte ich s radosťou.“

Unique je čisto prírodná kozmetika (výrobky obsahujú 99 % prírodných zložiek), k jej výrobe sú používané miestne (Dánske) suroviny, predovšetkým organická srvátka, ktorá je v Dánsku veľmi dobre dostupná a preto ju vo veľkej miere obsahujú všetky produkty Unique. Srvátka je bohatým zdrojom proteínov, vitamínov, minerálov a tukov, ktoré majú fantastický vplyv na pokožku a vlasy. Srvátka nahradzuje vodu, ktorá sa v kozmetickom priemysle používa vo veľmi veľkej miere. Je to ekologickejšie a zároveň aj oveľa účinnejšie. Okrem srvátky obsahujú prípravky Unique ďalšie mimoriadne prírodné ingrediencie, certifikované známou francúzskou spoločnosťou EcoCert, ako napríklad dánske mlieko, extrakt z bazového kvetu, extrakt z vresu, extrakt z púpavy, extrakt z brezy, extrakt zo žihľavy, extrakt z prasličky, nevädzovú kvetovú vodu, alkohol (z organickej pšenice), slnečnicový olej, bambucké maslo, aloe vera, silice mäty piepornej a ďalšie. A navyše- väčšina produktov obsahuje minimálne 20 % fair trade zložiek (napríklad bambucké maslo z Ghany, aloe vera z Južnej Ameriky). To, že Unique svoje výrobky netestuje na zvieratách, snáď ani nie je potrebné zmieňovať. Čo myslíte, stojí za to takúto kozmetiku vyskúšať? My sme ju vyskúšali a prinášame Vám krátku recenziu o vybraných produktoch.

Nevädzový sprchový gél Cornflower Body Wash 250 ml – najlepšia na tomto bio sprchovom géli je jeho úžasná vôňa. Obsahuje nevädzovú vodu, ktorá mu dodáva veľmi ľahkú a čistú vôňu lúčnych kvetov. Síce až tak nepení, ale aj napriek tomu je veľmi príjemný.

Šampón pre objem Unique Sustainable Luxury 250 ml – mám jemné vlasy, ktoré strácajú objem, ale po použití tohto šampónu boli naozaj bohatšie. Prírodné zložky dodávajú vlasom potrebné živiny a úžasnú vôňu čerstvo posekanej mäty – už len pre tú vôňu stojí za to tento šampón používať! Pepermintová vôňa preberie vaše zmysly a dodá vám energiu.

Ošetrujúca starostlivosť pre farbené vlasy Unique Sustainable Luxury 250 ml  – starostlivosť naneste na mokré vlasy a nechajte pôsobiť  5 – 10 minút. Milo ma prekvapila veľmi ľahká konzistencia, ktorá vlasy nezaťažuje a preto majú po jej použití objem. Navyše sa veľmi dobre oplachuje a vlasy sa po použití jednoducho rozčesávajú. Vďaka obsahu bambuckého masla nie sú vlasy vysušené, ale naopak, sú hydratované a ich farba sa krásne leskne. Táto starostlivosť chráni aj pred teplom prúdiacim z fénu, kulmy či žehličky.

Leave-in kondicionér Unique Sustainable Luxury 150 ml – uľahčuje rozčesávanie, chráni vlasy a intenzitu farby pred teplom. Je v spreji, takže stačí nastriekať, rozčesať, vyfénovať a vaše vlasy budú skvele držať svoj tvar a budú žiarivo lesklé. Tento kondicionér dodá vášmu účesu tvar aj v prípade, že vlasy nemáte čas fénovať a necháte ich len voľne uschnúť. Navyše krásne vonia.

Sprej s morskou soľou Unique Sustainable Luxury 150 ml  – použite ako finálny styling. Morská soľ nezaťažuje vlasy a pritom im dodá objem a ľahko strapatý look, ktorý vydrží vďaka tužiacemu efektu morskej soli.