Upravené ruky a pestované nechty sú základ

Upravené ruky a pestované nechty sú základ
Perfektne upravené nechty a jemné ruky sú dôležitou vizitkou každej ženy. Pri starostlivosti o našu krásu by sme preto na naše ruky nemali zabúdať, pretože vzhľad nechtov a rúk dokáže o nás prezradiť veľa.
Vyskúšajte preto pár nasledujúcich tipov ako sa starať o svoje ruky a nechty, mať ich v zdravom stave a zároveň tak doplniť svoj ​​atraktívny vzhľad.

nechty ruky úprava

Pravidelná hydratácia vašich rúk

Pokožka našich rúk je každý deň veľmi namáhaná. Často koža trpí a praská z dôvodu vysušujúcich mydiel alebo z chladného počasia. Pokožka nás tiež môže svrbieť alebo sa na nej môžu vyskytovať nepríjemné ekzémy. Základom krásnych rúk je teda každodenná hydratácia a výživa. Ak máte možnosť, používajte na umývanie rúk hydratačné mydlá, ktoré vašu pokožku nebudú vysušovať. Vyskúšať môžete napríklad tekuté mydlo na ruky pre citlivú pokožku Lavera Basis Sensitiv alebo špeciálne tuhé mydlo, ktoré je vhodné aj pre ruky trpiace ekzémom La Roche-Posay Lipikar. Ďalej ruky po každom umytí a pred pobytom vonku natierajte hydratačnými krémami Vichy NutriExtra Neutrogena. Vyskúšať tiež môžete rýchlo sa vstrebávajúci krém Neutrogena Hand Care. Pre atopickú pleť vyskúšajte krém na ruky Bioderma Atoderm.

 

  • Výživa a starostlivosť


Ak vás trápi popraskaná a zatvrdnutá pokožka, zádery okolo nechtov alebo narušená nechtová kožtička, pravidelne používajte špeciálny obnovujúci krém La Roche-Posay Cicaplast s vysoko regeneračnými účinkami, alebo vyživujúci krém s výťažkami z ostružinovníku Neutrogena NordicBerry. Drsnú kožu tiež môžete zjemniť pomocou špeciálneho peelingu a masky na ruky od profesionálnej značky OPI. Starostlivosť vykonávajte 1x týždenne. O regeneráciu vašich nechtov sa postará nočný krém na ruky a nechty Artdeco Nail Care Ultra Rich Night Repair a na zacelenie nechtovej kožtičky aplikujte každý deň vyživujúci olej OPI Avoplex.

  • Aký pilník zvoliť


Pre krásne a perfektne upravené nechty používajte pri strihaní špeciálne nerezové nožnice alebo klieštiky. Na pilníkovanie existujú rôzne typy pilníkov ako je napríklad sklenený, papierový alebo minerálny. Vybrať si môžete taký, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Ak si prajete zvýšiť lesk vašich nechtov, prejdite ich zľahka špeciálnou leštičkou na nechty Artdeco Nail Files, ktorá ich premení na nepoznanie! Na trhu existujú aj špeciálne pilníky určené pre slabé, krehké alebo mäkké nechty.

  • Posilnenie nechtov

Oslabené a rozštiepené nechty môžete významne posilniť ich pravidelným potieraním ošetrujúcimi lakmi, olejčekmi alebo sérami, ktoré obsahujú špeciálne vitamínové komplexy. V sortimente notino.sk nájdete špeciálnu dennú starostlivosť od značiek Kallos, Artdeco a mnoho ďalších. Skvelým tipom je tiež posilňujúci lak na nechty s keratínom L´Oréal Paris Resist And Shine. Pre zdravé a silné nechty nezabúdajte ani na doplňovanie vitamínov do tela. Dôležitý je predovšetkým vápnik, vitamín B, A, C alebo zinok. Tieto vitamíny nájdete v mliečnych výrobkoch, v listovej zelenine, vajciach alebo v ovocí.

 

Laky pre krásne nechty laky rimmel maybelline

Na stránkach notino.sk nájdete skutočne veľkú ponuku exkluzívnych lakov v širokej farebnej palete od obľúbených značiek ako je Artdeco, Maybelline, Rimmel, OPI alebo Paese. Na urýchlenie zaschnutia laku môžete vyskúšať zasychač laku v spreji Kallos Love Nail Care. Pretiahli ste pri lakovaní farbou cez necht? Na tieto účely použite špeciálny odlakovač v tyčinke od Kallos, na celkové odstránenie laku na našich stránkach nájdete veľký výber kvalitných odlakovačov bez obsahu acetónu.