Úsmev, prosím: Najlepšie bieliace pasty na zuby

žiarivý úsmev, biele zuby, bielenie zubov

Žiarivým úsmevom dokážete pri rozhovore dosiahnuť mnohé, často aj bez slov. Je v ňom totiž ukrytá potrebná sebaistota. Ale čo keď sfarbenie vášho chrupu nie je ideálne? Pomôžu vám bieliace zubné pasty! Vybrali sme tie najlepšie pasty na bielenie zubov a predstavíme vám ich benefity. Aké sfarbenie zubov je bežné?

Žiadny chrup nie je prirodzene snehobiely. Moderná stomatológia rozlišuje tri základné farby podľa odtieňa zuboviny (druhej vrstvy zubu): žltú, šedú a hnedú. Aká výrazná farba je, to určuje z veľkej časti hrúbka skloviny (prvej vrstvy zubu), pod ktorou zubovina presvitá. Vylepšiť sa však dá kadečo: za základným odtieňom síce stojí genetika, ale nechcené sfarbenie môže zaviniť aj fajčenie, nedokonalá zubná hygiena alebo trebárs pitie kávy a červeného vína.

Bieliaca pasta: Skvelé riešenie!

Nedočistený povlak do seba zachytáva farbivá z jedla a pitia, čo môže farebnosť zubov zhoršiť až o niekoľko odtieňov. Ak túžite po zmene, treba sa najprv naučiť správnu techniku čistenia chrupu. Pravidelná a dôkladná domáca starostlivosť pastami na bielenie zubov potom dokáže vykúzliť zmenu v priebehu pár týždňov. Intenzívnemu bieleniu by však mala predchádzať konzultácia so stomatológom. Neadekvátnou starostlivosťou si totiž miesto žiarivého úsmevu „koledujete“ o poškodenie zubov a ďasien...

 

Čo obsahujú bieliace zubné pasty?

Pasty na bielenie zubov skvele účinkujú predovšetkým vďaka obsahu abrazívnych zložiek, ktoré usadené pigmenty jemne obrusujú – ale to je úplne nevhodné napríklad pre citlivé zuby. S bielením pomáhajú aj enzýmy, aktívne uhlie (čierna zubná pasta) alebo peroxid, ktorý sa používa aj pri ordinačnom bielení. Tá najlepšia bieliaca pasta by mala čo najlepšie odstraňovať pigmentové škvrny, ale čo najmenej narušovať sklovinu. Každému chrupu však môže vyhovovať niečo iné.

 

Vyberáme pre vás: Najlepšie pasty na bielenie zubov

  1. Opalescence Whitening

Skvelá bieliaca pasta s nízkou abrazivitou Opalescence Whitening jemne odstráni z chrupu povrchové škvrny, a tak sa už v priebehu mesiaca dočkáte až o 2 odtiene belších zubov. Obsahuje aj fluorid sodný, ktorý pomáha posilňovať zubnú sklovinu a podporuje celkové zdravie ústnej dutiny.

  1. Swissdent Extreme

Mikronizovaný kalcium peroxid obsiahnutý v intenzívnej bieliacej zubnej paste Swissdent Extreme odfarbuje pigmenty na povrchu zubov a v nerovnostiach zubnej skloviny. Na vonkajšie zafarbenie účinkujú aj prírodné ovocné enzýmy papaín a bromelaín, o zdravie ďasien sa zase postará prídavok koenzýmu Q10. Za nás palec hore!

  1. My White Secret Toothpaste Classic Mint

Sadu starostlivosti pre žiarivo biele zuby My White Secret Toothpaste Classic Mint môžete zabaliť ako darček, ale tipujeme, že si ju skôr necháte :-). Obsahuje totiž zohranú dvojku – špeciálnu dennú a nočnú bieliacu pastu na zuby. Ranná starostlivosť pôsobí ako antioxidant a počas dňa chráni zuby pred vznikom škvŕn od jedla a pitia, zatiaľ čo večerná pasta šetrne bieli zuby čiernym uhlím a počas noci posilňuje zubnú sklovinu.

  1. White Pearl NanoCare Whitening

Zlaté zuby? Ani náhodou. Ale čo takto chrup zlatom ošetriť? Zubná pasta White Pearl NanoCare Whitening obsahuje nanočastice 24-karátového zlata, s pomocou ktorých zostáva ústna dutina svieža a zdravá. O žiarivý úsmev sa zase postará účinné aktívne bielenie zubov čiernym uhlím a sklovina sa remineralizuje vďaka propolisu a výťažkom zo zeleného čaju.

  1. MEDIBLANC Dental Care White Time Set

Darčeková sada zubnej starostlivosti pre žiarivo biele zuby MEDIBLANC Dental Care White Time Set obsahuje hneď tri jedinečné bieliace zubné pasty. Vo všetkých nájdete 100 % prírodný minerál hydroxylapatit, ktorý viditeľne bieli chrup bez toho, že by na neho pôsobil abrazívne. Jedna je obohatená ešte o extrakty z harmančeka a šalvie, ktoré pomáhajú sťahovať a upokojovať ďasná. Ak sa teda spoliehate na silu prírody, toto je jasná voľba!

  1. My Magic Mud Activated Charcoal

Čierna bieliaca pasta na zuby s aktívnym uhlím My Magic Mud Activated Charcoal účinne odstraňuje nežiaducu pigmentáciu a zároveň dôkladne vyčistí chrup. Jej zloženie na prírodnej báze bez fluóru sa postará aj o detoxikáciu ústnej dutiny a mätová príchuť nadlho osvieži dych.

 

Vybrali ste si alebo pre nás máte iný tip na ešte žiarivejší úsmev? Nezabudnite sa o neho s nami podeliť.