Už ste vyskúšali účinky extraktu zo slimákov? Nie? Tak neváhajte!

Už ste vyskúšali účinky extraktu zo slimákov? Nie? Tak neváhajte!

extrakt zo slimáka

Značka Mizon, pochádzajúca z Južnej Kórey, vyrába výbornú prírodnú kozmetiku a  v súčasnej dobe je najpredávanejšou značkou na ázijskom trhu a pomaly ovláda aj európsky trh. Značka Mizon je založená na použití netradičných surovín ako sú filtrovaný slimačí sliz,  hadí či včelí jed. Ja som otestovala radu Multi Function Formula, ktorý pre komplexnú starostlivosť o pleť využíva práve účinky extraktu zo slimákov.

Prečo práve extrakt zo slimákov?

Sliz, ktorý umožňuje slimákom pohyb dopredu je bohatý na alantoin, kyselinu glykolovú, kolagén, vitamíny A, E a C a elastín. Tieto látky majú veľmi priaznivé účinky, ktoré na pleť pôsobia takmer okamžite. Výrobky Mizon už po krátkom používaní zlepšia regeneráciu pleti a predchádzajú vzniku ďalších vrások a drobných liniek. Pleť je po použití týchto výrobkov pevnejšia, pôsobí zdravo a žiari prirodzenou krásou, viditeľne sa zlepší  aj jej štruktúra. Aby som Vám dokázala, že je kozmetika Mizon naozaj úžasná, otestovala som päť vybraných výrobkov a prinášam vám ich krátku recenziu.

Čistiaca pena Mizon Multi Function Formula je veľmi jemná, s takmer hodvábnou štruktúrou. Dokonale vyčistí vašu pleť, zjednotí jej tón a stiahne póry ihneď po použití. Je naozaj veľmi príjemná, krásne vonia, výborne sa oplachuje a pleť po nej ostane príjemne hladká a rozjasnená. Stačí použiť naozaj malé množstvo produktu, pretože dobre pení. Vďaka tomu vám 60ml balenie vydrží dosť dlhú dobu.

Pleťová maska proti vráskam Mizon Original Skin Energy Snail ma zaujala hlavne kvôli veľmi jednoduchej aplikácii – v jednorazovom balení je vložené plátenko s otvormi na oči a pery, ktoré je na jednej strane pokryté silnejšou vrstvou gélu. Tento obsahuje práve spomínaný zázračný výťažok zo slimačieho slizu (celých 74%). Plátenko si položíte na tvár, kde priľne k vašej pokožke, odstráňte kryciu fóliu a necháte pôsobiť 15-20 minút. Po odstránení masky vklepte zvyšok, ktorý Vám ostane na tvári, prstami do pokožky. Maska podľa popisu sťahuje póry, zjednotí tón pleti a bojuje proti všetkým nedokonalostiam. Musím potvrdiť, že maska tón pleti naozaj zjednotila a bola veľmi príjemná, ale nápravu nedokonalostí som pri prvom použití nezaznamenala. Pravdepodobne by bolo potrebné masku používať pravidelnejšie než jedenkrát. Každopádne verím, že bude rovnako spoľahlivá a účinná ako ostatné výrobky značky Mizon.

Regeneračný krém Mizon Multi Function Formula obsahuje 92% extraktu zo slimákov! Vďaka tomu  veľmi rýchlo a intenzívne regeneruje pleť a zbaví ju nedokonalostí. Tento krém používam už dlhší čas a naozaj môžem potvrdiť, že moja pleť je jemnejšia, jasnejšia, farebne zjednotená a póry sú viac stiahnuté. Aj moje kolegyne potvrdili, že ich nadchlo, ako krém vyhladzuje povrch pleti, menej výrazné sú aj drobné jazvičky po akné a ďalšie nedokonalosti. Je vhodný pre všetky typy pleti, predovšetkým pre pleť s vráskami a problematickú pleť. Tento krém určite odporúčam používať spolu s očným krémom z rovnakej série.

Očný krém Mizon Multi Function Formula v praktickej tube vyhladzuje vrásky okolo očí, je veľmi ľahký, svieži (jemne chladivý) a výborne sa vstrebáva. Používajte ho spoločne s regeneračným krémom, dosiahnete tak komplexnú protivráskovú starostlivosť.

BB Krém Mizon Multi Function Formula je veľmi ľahký, výborne priľne k pleti, zjednocuje jej farebný tón a kryje drobné nedokonalosti. Napriek tomu, že má veľmi ľahkú konzistenciu, kryje naozaj výborne, takže vaša pleť sa po jeho použití naozaj rozžiari. A zároveň, vďaka obsahu výťažku zo slimačieho slizu, pleť vyživí, zregeneruje, omladí a celkovo posilní.

Martina