Vodoodolný make-up: ten sa v lete neroztečie!

 

vodoodolný make-up, voda, leto, slnko, make-up

 

Vodoodolný make-up ustojí nielen pot, ale aj dovolenku alebo šport. Jeho textúry sa v sparných dňoch neroztekajú, takže sa na neho môžete spoľahnúť. Ak je pre vás precíznosť v líčení na prvom mieste, do dlhotrvajúcich produktov sa okamžite zamilujete!

Perfektné krytie a ochrana pred slnkom v jednom

Ak máte v lete pleť pekne opálenú, bežne si vystačíte s ľahkými BB a CC krémami alebo priedušnými minerálnymi a púdrovými líčidlami. Ale keď vyrazíte k vode alebo sa pod slnečnými lúčmi viac potíte, je lepšie siahnuť po prípravku, ktorý spoľahlivo odolá vlhkosti, ako je tekutý vodoodolný make-up Collistar Foundation Perfect Wear. Ten totiž poskytne nielen bezchybné zjednotenie, ktoré sa len tak nezotrie, ale aj základnú ochranu pred slnkom.

 

Náš tip: Keď potrebujete zakryť pigmentové škvrny alebo vyrážky, odporúčame použiť vodoodolný korektor s kyselinou hyalurónovou Revolution PRO Ultimate Coverage Crease Proof Concealer. Ľahká textúra nezvýrazní vrásky, ale aj tak dokonale kryje.

 

Nebojte sa púdrovania „Šupinatenie“ pleti po nanesení púdru nemusí nutne súvisieť s tým, že v lete je pokožka suchšia. Hrudkovanie si ľahko spôsobíte sami, ak použijete púder na vlhkú pleť. V lete je potom ideálne staviť na vodoodolný púder, napríklad Maybelline SuperStay 24H Long-Lasting. Ten pokožku perfektne zmatní a zostane tam, kde má, aj keď sa v priebehu dňa spotíte.

 

Vodoodolná maskara je základ

Nemusíte mať perfektne vytieňované očné viečka, aby ste sa necítili ako „nahá“. Prirodzenosť k letu skrátka patrí, takže úplne postačí precízne líčenie mihalníc. Vodoodolná maskara Lancôme Hypnôse Waterproof sa postará nielen o to, aby sa vám farba neroztekala pod očami, ale navyše vďaka unikátnej zložke SoftSculpt™ zanechá mihalnice maximálne natočené a chránené.

 

Náš tip: Viete, že nesprávnym odstraňovaním vodoodolnej riasenky si môžete spôsobiť vypadávanie mihalníc? Dlho držiaca farba sa zmýva omnoho ťažšie. Preto tampónik s odličovačom najprv zľahka priložte a nechajte chvíľu pôsobiť. Farbu potom stiahnite jemným pohybom dolu a do vnútorného kútika oka. Opačný smer kožu zbytočne vyťahuje a urýchľuje vznik vejárikových vrások okolo očí.

Pohľad bohyne Potrpíte si na výraznejšie líčenie, ale v lete sa ho tak trochu obávate? Skvelú službu vám urobia vodoodolné linky na oči. Do horúcich dní sú viac než vhodné tie tekuté, vedia totiž vykúzliť najtenšie a najelegantnejšie rámovanie. Ale pozor, každú nepresnosť vidieť! Vyskúšajte preto vodoodolné očné linky L’Oréal Paris Superliner Matte Signature, ktorých štetček sa neštiepi a môžete s ním nakresliť tenkú rovnú čiaru jedným ťahom.

 

Vyberať si môžete aj medzi vodoodolnými ceruzkami na oči, ktorých textúry bránia odtlačeniu a rozmazaniu. Hneď niekoľko hravých odtieňov ponúka napríklad ceruzka Bourjois Contour Clubbing. Prečo sa teda nepohrať s vodoodolným líčením domodra à la morská panna?

Náš tip: Svetlým typom v lete často vybledne obočie a výrazu očí potom chýba hĺbka. Jednoduchým riešením môže byť zvýraznenie vodoodolnou ceruzkou na obočie Catrice Slim'Matic, ktorá spoľahlivo odolá vode aj potu. Jej tenkým hrotom precízne vykreslíte obrysy aj jednotlivé chĺpky, takže obočie vyzerá prirodzene sfarbené.

Letné bozky

Aj keď si v lete skôr vystačíte s leskmi alebo špecializovanou SPF starostlivosťou o pery, niekto nedá dopustiť ani na intenzívnu farbu rúžov. No nie je nič horšieho, než keď sa vám kvôli horúčave kontúry začnú rýchle rozpíjať. Problém vyrieši presné kontúrovanie a dlhotrvajúci tekutý nezmývateľný rúž s matným finišom Maybelline SuperStay Matte Ink – ten perám dodá skutočne intenzívnu farbu na celých 16 hodín!

 

Vďaka vodoodolnému make-upu sa v lete môžete pustiť do každej aktivity bez obáv, že budete po chvíli vyzerať neupravene. Myslite však na to, že „waterproof“ líčenie vďačí za svoju stálosť predovšetkým polymérom, silikónom a syntetickým voskom. Dobre kryjú, horšie sa zmývajú a odpudzujú vodu, no pri dlhodobom pôsobení môžu upchávať póry a brániť prístupu výživných látok. Preto by ste nezmývateľnú dekoratívnu kozmetiku nemali používať celoročne.