Výsledky ankety o najpríťažlivejší parfém 2018

Naša veľká valentínska voňavá anketa o najpríťažlivejší parfém sa skončila v piatok 9. 2. a výsledky boli prekvapujúce. Hovorí sa, že iný kraj, iný mrav. V tomto prípade teda skôr nos. Napriek tomu sa na prvých miestach umiestnili podobné vône s charakteristickými tónmi. V dámskych vôňach vedie jantár, pižmo a ruža doplnené ovocným srdcom a v pánskych vôňach zas koža, drevité tóny, bergamot a levanduľa.

Akú vôňu majú najradšej Portugalci a čo zas najviac vonia Nemcom? Aká vôňa priťahuje české ženy najviac a aký parfém sa najviac páči Maďarkám?

výsledky súťaže

Najpríťažlivejší parfém pre ženy

V kategórii dámskych parfémov zvíťazila v Česku a na Slovensku na plnej čiare parfumovaná voda Chloé od Chloé. V Poľsku ľuďom najviac voňala parfumovaná voda Sí od Armaniho, kým v Nemecku, Maďarsku a Portugalsku vyhrala Lancôme La Vie Est Belle L’Eclat L’Eau de Parfum.

V tesnom závese za prvým miestom sa pohybovali v rámci krajín ešte Obsessed od Calvina Kleina či Paco Rabanne Olympea.

najpríťažlivejšie parfémy pre ženy

Najpríťažlivejší parfém pre mužov

V kategórii pánskych parfémov sa najviac darilo vôňam od Hugo Boss a Armaniho. Zatiaľ čo Boss The Scent vyhrala v Česku, Boss Bottled zas najviac voňala Poliakom a Portugalcom. Armani Acqua di Gio Pour Homme zvíťazila na Slovensku a v Maďarsku. Nemecko hlasovalo jednoznačne pre Hugo Boss Hugo Man.

Blízko prvého miesta sa udržali v ostatných krajinách aj Paco Rabanne Invictus či Versace Eros.

najpríťažlivejšie parfémy pre mužov

Výsledky hlasovania pre Slovenskú republiku

  • 1) Hugo Boss Boss Bottled/Chloé Chloé
  • 2) Armani Acqua di Gio/Armani Sí
  • 3) Versace Man Eau Fraîche/Lancôme La Vie Est Belle L’Eclat L’Eau de Parfum
  • 4) Paco Rabanne Invictus/Calvin Klein Obsessed
  • 5) Bvlgari Aqva Pour Homme/Lanvin Eclat D'Arpege