Vystúpte z módnej šede! Inšpirácie z prehliadkových mól známych značiek jeseň/zima 2016

Jesenné trendy

Jeseň je konečne tu a je potrebné obmeniť šatník, zaobstarať si nové doplnky a samozrejme načerpať inšpiráciu na nové líčenie i účes. Absolútnou nutnosťou je vymeniť letnú vôňu za zimnú.

Toto ale urobia skoro všetci. Takže ak nechcete zapadnúť v slovenských stojatých a dosť sivých módnych vodách, je potrebné sa pozrieť, čo sa nosí inde. A najlepšie inšpirácie sú módne prehliadky známych svetových značiek, ktoré tento rok doslova hýrili fantáziou.

PARFÉMY

Parfémy na jeseň 2016

Do akých vôní ísť túto jeseň?

Ako každú jeseň, prejdete od ľahších, sviežich a ovocných vôní k tým ťažším, drevitým a korenistým. Tohtoročnú jeseň vám nesmú chýbať vône, ktoré obsahujú drevo oud. To túto sezónu doslova ovládne. Spolu s unisex parfémami. Mimo to budú IN korenisté alebo orientálne vône a ingrediencie ako fialové kvety (napríklad fialky a frézie) alebo lesné ovocie.

Ďalším trendom tejto jesene sú unisex parfémy, ktoré mažú hranice medzi dámskou a pánskou vôňou a môžete je zdieľať so svojim partnerom.

MÔJ TIP: Výber parfémov ako stvorených na tohtoročnú jeseň nájdete tu.

VLASY

Trendy účesy jeseň 2016

Koniec uniformity, nastupuje originalita a jedinečnosť

Časy, kedy prehliadkové móla ovládol jeden jediný trendy účes, sú dávno preč. Módny diktát vystriedal dôraz na osobitosť a prirodzenosť. V tohtoročných kolekciách na jeseň/zimu 2016 sme mohli vidieť poriadne kučery, jemné vlny, uhladené i rozcuchané vlasy, dlhé, všetkých farieb. Takže rada znie jasne – meňte účes podľa nálady.

Čo odporúčame nosiť? Účesy, ktoré sa na prehliadkach slávnych návrhárov najčastejšie opakovali. Sú to vlny všetkých veľkostí a tvarov, drdoly – precízne i nedbalé, klasické skladané vlny, uhladené copy, najrôznejšie stužky a mašle a inšpirácie 80. rokmi. Tak sa nebojte tohtoročnú jeseň trošku odviazať a experimentujte! Tieto produkty vám v tom pomôžu.

MAKE UP

 Maku up trendy jeseň 2016

Posuňte hranice klasického líčenia veľmi ďaleko

V nových kolekciách na jeseň/zimu 2016 sa objavilo množstvo zaujímavých noviniek a trendov, ktorými môžete ozvláštniť svoj look a upútať okolie. Zabudnite na klasické linky. Popusťte uzdu fantázii a orámujte hrubo celé oko, pretiahnite linku veľmi do strany a do kútikov alebo linkujte pokojne i pod okom. Vracajú sa trblietky rôznych farieb (pokojne i okolo obočia či na tvári), metalické líčenie a farebné riasy alebo výrazné riasy a la Twiggy. Skvelým módnym hitom je biela farba v kútiku oka, ktorá prejasní váš pohľad a oči výrazne zväčší.

Pery dávajú vzhľad celej tvári, tak sa s nimi tento rok vyhrajte. IN bude veľmi tmavá až skoro čierna farba, ale ostáva i klasická červená a nude. Vracajú sa lesky, ale tie bezfarebné, ktoré naneste v hrubej vrstve na výrazný rúž – pery tak vyzerajú plnšie a sexy. Odporúčame zladiť farbu pier s farbou nechtov, je to síce detail, ale urobíte s ním veľa parády. Dekoratívnu kozmetiku, s ktorou vykúzlite ten správny jesenný look podľa najnovších trendov, si môžete vybrať tu.

MÔJ TIP: Ak sa chcete trochu odviazať a upútať na seba pozornosť, mám pre vás super tip. Najlepšia make up artistka súčasnosti Pat McGrath alebo návrhár Karl Lagerfeld udávajú trendy a všetko, s čím prídu, sa stane hitom. Tento rok to sú poriadne sa trblietajúce pery. Nie do školy ani do práce, ale na večierok je to bomba. Čo vy na to?

 Glitter lips / trblietavé pery

 

Nebojte sa ukázať, že na to máte a vystúpte svojim líčením i celým lookom z davu.

 Zuzana, Notino.sk