Zbohom, vrásky! Kolagén a kyselina hyalurónová v hlavnej role

Kolagén a kyselina hyalurónová v hlavnej role

 

Tiež vám mamička hovorila, nech sa nemračíte, lebo vám to už zostane? Táto povera vás už najskôr v noci nebudí, ale možno sa už dobre poznáte s prirodzenými vráskami. Nenadarmo sa hovorí, že by sme si mali na dvadsaťpäťku nadeliť očný krém a po tridsiatke k nemu pridať aj kozmetických pomocníkov na krk a dekolt. Čas zastaviť nedokážeme, ale môžeme ho trošku spomaliť. Nebojte sa – vrásky, povädnutá koža aj nezjednotený tón pleti sú protivníci, s ktorými si môžete poradiť. Aj keď na to denne nemáte veľa času.

Kolagén do boja

Čo je kolagén? Ide o základnú stavebnú hmotu spojivových tkanív, ktorú si naše telo vytvára samo. Stará sa o pružnosť a pevnosť kostí, väzov, šliach aj kože. S pribúdajúcim vekom klesá produkcia kolagénu v pleti, stráca sa jej pevnosť a tvoria sa tak vrásky. Navyše sa pridávajú aj pigmentové škvrny a nejednotný tón pleti. Stratu kolagénu teda môžeme označiť ako príčinu starnutia No. 1

Našťastie žijeme v dobe, keď môžeme k tomu, čo nám už nie je dopriate od prírody, prísť aj inou cestou. V tomto prípade pomôcť pleti k tomu, aby stimulovala prirodzenú tvorbu kolagénu rovnako ako pred pár rokmi. Novinka Liftactiv Collagen Specialist z dielne Vichy, komplexná starostlivosť proti vráskam a strate kolagénu pleti, je tu práve pre to. Čo zvládne?

  • Vyplňuje pleť pomocou proteínu Peptid I
  • Pôsobí proti starnutiu s Peptidom II
  • Zmierňuje pigmentové škvrny s vitamínom CG
  • Hydratuje pleť až 48 hodín s termálnou vodou z Vichy

 

Kolagén do boja

 

A výsledky? Rýchle a jasné! Z testovania vyplynulo, že po prvom mesiaci používania ubúda 16 % vrások, po dvoch mesiacoch rovných 24 % a zo zrkadla sa na vás bude usmievať viditeľne spevnená pleť bez pigmentových škvŕn.

Kyselina hyalurónová v rýchlosti

Rovnako ako kolagén, aj kyselinu hyalurónovú si naše telo vytvára samo. Stretneme sa s ňou v spojivových tkanivách a kĺboch, aj v pokožke. Jej „špecializáciou“ je však hydratácia, keďže na seba viaže vodu. Môžeme ju tak nájsť vo väčšine hydratačných produktov, ako sú krémy, séra, ale aj make-up či vlasová starostlivosť. Ale ako si poradí s vráskami? Podporuje prirodzenú produkciu kolagénu a pomáha tak regenerácii pleti. Môžete sa teda zoznámiť s ďalším bojovníkom proti starnutiu!

Produktov obsahujúcich kyselinu hyalurónovú je veľa, ale my zaneprázdnené ženy chceme také, ktoré pôsobia rýchlo a viditeľne. Maske Liftactiv Hyalu Mask stačí iba 5 minút (!) na to, aby pleť absolútne hydratovala, zjemnila a navrátila jej pevnosť. Obsahuje dvojitú dávku kyseliny hyalurónovej (na hydratáciu a vyplnenie) spojenú s extraktom z agáve (pre okamžite viditeľný efekt).

 

Kyselina hyalurónová v rýchlosti

 

Čo si z toho všetkého odniesť?

Pre mladšiu pleť nemusíte mieriť na kliniku. Stačí mať šťastnú ruku pri výbere kozmetiky a vedieť, aké účinné zložky by mala obsahovať. Kolagén a kyselina hyalurónová sú stávka na istotu. Čo myslíte, osvedčia sa aj vám?