Značka COURRÉGES produkuje netradičnú módu aj vône. Poznáte ju?

Zakladateľom tejto značky je André Courréges, módny tvorca, architekt a sochár. Svoj vlastný salón otvoril v Paríži roku 1961 po skúsenostiach, ktoré nazbieral v módnom dome slávneho španielskeho návrhára Cristobala Balenciagu.

dámské parfémy

Módna tvorba


Veľkým zlomom v jeho kariére bol rok 1964, kedy uviedol na trh svoju módnu kolekciu SPACE AGE. Jeho štýl bol na vtedajšie pomery v módnom priemysle viac než šokujúci. V prvých kolekciách používal k vytvoreniu modelov vinyl, papier, plasty a ďalšie netradičné materiály. Do módy vniesol nevšedné prvky, ako napríklad biele čižmy, plastové minisukne, pláštenky zdobené kovom a plastom a mnoho ďalších nových trendov. Ovplyvnil celú generáciu návrhárov vrátane Yvesa Saint Laurenta, ktorý vyhlásil: "Klesal som stále hlbšie do tradičnej elegancie a Courréges ma z tej priepasti vytiahol".

V roku 1994 spojil Courréges svoje sily s Charlesom de Castelbajac, s ktorým vytvorili spoločnú kolekciu, za ktorú zožali obrovský úspech. Ďalej sa potom venoval vlastnej tvorbe, architektúre a dizajnu interiérov.

Vôňa a parfémy


Roku 1970 vstúpil André Courréges do sveta kozmetiky a postupne uviedol vône ako Empreinte, Eau de Courréges, Courréges In Blue, Sweet Courréges, Courréges 2020, Generation, Rose Courréges, pánsku vôňu Niagara a ďalšie. Predstavím Vám dve najznámejšie vône od Courréges a jednu novinku z roku 2012. Prvá vôňou je Empreinte (stopa). K vytvoreniu vône Andrého, ako veľkého futuristu, inšpirovalo pristátie na mesiaci v roku 1969. Preto navrhol pre vôňu jednoduchý flakón zlatej farby s viečkom v tvare gule, ktorá mala evokovať ako mesiac tak helmu obleku astronautov. Vôňa bola v čase svojho vzniku uvedená ako moderná chypré a tešila sa veľkej obľube v Európe i za oceánom, kde značka v tej dobe expandovala. V rovnakom tvare flakónu ako Empreinte sa dnes predávajú všetky vône Courréges. V osemdesiatych rokoch bola najpredávanejšie vône značky In Blue, ktorá mala ako jediná dámska vôňa od Courréges iný tvar flakónu. Plochý flakón s obdĺžnikovým brusom, typickým logom AC a zlatým vrchnáčikom.

produkt

Parfémovaná voda pre ženy Courréges Empreinte


Prvou vôňou, ktorú vám predstavím, je dnes už legendárny Empreinte z roku 1970, ktorá bola reformulovaný v roku 2012. Pôvodná verzia patrí do skupiny klasických, poctivých chypré vôní. V Empreinte sa po pôvodnom suchom chypré tóne rozvinie výrazný akord kože a pridajú sa kvetinové tóny podkreslené bylinami. Z kvetov je v srdci cítiť hlavne ružu a trochu púdrového kosatca. Po rozležaní sa vôňa zjemní az pozadia vystúpi trochu drevitých tónov dodávajúcich vôni jemný dymový nádych. Skúšal som tiež novú verziu a musím uznať, že aj po opätovnej formulácii sa pôvodné kúzlo Empreinte nevytratilo. Bolo odobraných trochu aldehydov a pridané viac pačuli, ktoré sa krásne naviaže na kvetinové a drevité tóny. Pre mňa je Empreinte elegantná chypré vôňa s perfektnou výdržou, vhodná ako na denné nosenie tak na večer.

produkt

Parfémovaná voda pre ženy Courréges In Blue


Druhou veľmi známou vôňou je Courréges In Blue z roku 1983, ktorá bola tiež reformulovaný a to v roku 2013. In Blue je označovaná ako kvetinovo-aquatická vôňa, ale ja by som ju skôr označil ako kvetinovo-bylinnú. Začiatok je hlavne o aldehydoch a nechtíku, presne takom, ako ho poznáme z mastičiek a rôznych kozmetických prípravkov. Po rozležaní vrchných tónov sa pridajú kvety, najvýraznejšia je fialka a jemná ruža. Potom sa pridá výrazný tón čiernych ríbezlí, ktorý neskôr doplní akord dreva a zemitého vetiveru. Vôňa, aj keď zo začiatku veľmi kvetinová, je príjemne jemná. In Blue je, podľa mňa, výborne prepracovaná a jednotlivé zložky sa krásne prekrývajú. Courréges In Blue je veľmi ženská vôňa vhodná na denné nosenie.

produkt

Parfémovaná voda pre ženy Courréges Rose


Tretia vôňou je nie toľko známa novinka z roku 2012, Rose de Courréges, ktorá by mohla zaujať hlavne mladšie ročníky a dámy preferujúce moderné, čisté kvetinovo-ovocné vône. Rose som skúšal tento rok na jar 2014 a musím priznať, že ma v záplave nových vôní veľmi zaujala. Začiatok je šťavnatý a prím hrá predovšetkým ružový grep, ku ktorému sa po pár minútach pridá svieži tón bambusu, známy zo sprchových gélov. Niekde v pozadí je cítiť tón sladkého ovocia, ale aj keď je v oficiálnom zložení uvedená broskyňa, dal by som svoj ​​nos za to, že tam sú aj maliny. Neskôr sa pridajú tóny kvetín, kde je najvýraznejšou zložkou jemná fialka. V základe sa neskôr objaví akord pižma a ambry dodávajúci vôni trochu plnší výraz. Rose de Courréges je čistá, veselá, mladistvá letná vôňa.

A akú vôňu od Courréges máte radi vy?