Prejsť na hlavný obsah
Dr. Popov Bylinné masti Propolis s medom masť pre svrbiacu a podráždenú pokožku
Dr. Popov Bylinné masti Propolis s medom masť pre svrbiacu a podráždenú pokožku
Typ pokožkycitlivá, suchá, zrohovatená
Účinokupokojenie, regenerácia
Aktívne látkypropolis, med
Forma Masť
Spôsob podaniaNa vonkajšiu aplikáciu na kožu

Propolisová masť s medom Dr. Popova je vynikajúci pomocník v starostlivosti o pleť podráždenú slnečným žiarením. Veľmi dobre sa hodí taktiež na starostlivosť o pokožku pri popáleninách a štipnutí hmyzom. Pre svoje účinky sa dá Propolisovú masť úspešne použiť v satrostlivosti o rozpraskané päty a ruky, je totiž vhodná na zmäkčenie kože. Ďalej ju môžete použiť pri ošetrovaní pokožky v okolí bércových vredov, zahnisaných raniek a pri iných kožných problémoch. Masť má blahodarné účinky pri ošetrovaní niektorých typov lupienky a plesní a dobre pôsobí pri svrbení pokožky. Propolis patrí k najstarším prostriedkom slovanskej medicíny a táto masť patrí medzi najobľúbenejšie masti vôbec.

Základom Propolisovej masti je výťažok z propolisu, známeho tiež ako včelí tmel. Propolis je oranžová látka (pôvodne živica a živici podobné rastlinné šťavy), ktorá vzniká vo vnútri včelieho úľa. Včely živicu obohatia pomocou svojho sekrétu a tým vzniká propolis. Najprv skôr lepkavá a mazľavá látka potom stuhne. Včely používajú propolis pri dezinfekcii úľa a na upchávanie škvír v ňom. Propolis má silné protibakteriálne, aseptické účinky a užívali ho už starí Egypťania.
Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou), ktorá svojím zložením pripomína ľudský tuk. Bravčová masť všeobecne patrí k najkvalitnejším základom mastí: veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky, je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách a používa sa na liečbu rôznych dermatitíd. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitná bravčová masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť.

Zloženie:

  • bravčová masť, včelí vosk, med, propolis Adeps Suillus, Cera Alba, Propylene Glycol, Mel, Propolis Extract

Spôsob použitia:

  • Než začneme Propolisovú masť používať, je vhodné vyskúšať znášanlivosť masti na vnútornej strane paže. Ak sa koža nezačervená alebo sa nevytvoria vyrážky, môžeme Propolisovú masť bez problémov používať.
  • Pred použitím masti sa ešte odporúča postihnuté miesto umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť.
  • Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry.
  • Propolisovú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože.
  • Správna aplikácia mastí pomáha zvyšovať ich následný účinok.

Skladovanie:

  • Propolisovú masť odporúčame skladovať pri teplote 5 až 25 °C.

Výrobca:

  • Dr. Popov, Plzeňská 857, 348 15 Planá, Česká republika

Dr. PopovBylinné masti Propolis s medom masť pre svrbiacu a podráždenú pokožku

1×
100 ml
8,70

Na sklade | 8,70 / 100 ml, vr. DPH | Kód: DML00228
1
Večerné doručenie
už dnes
Osobný odber
už zajtra štvrtok 29. 2. 2024