Skip to main content

Oscilačné kefky

Filter
cenové rozpätie

Značka
Pre koho?
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   24
Najpredávanejšie

Krásny a zdravý úsmev vďaka elektrickej zubnej kefke

Žiarivý úsmev naznačuje naše spoločenské postavenie či zdravotný stav, celkom jednoznačne však vypovedá o kvalite našej starostlivosti o zuby. Kvalitná elektrická zubná kefka je skvelým pomocníkom na ceste ku krásnemu a zdravému úsmevu. Pokiaľ chcete mať zuby bez kazov, zdravé ďasná a pocit ozajstnej čistoty a sviežosti, tak elektrické zubné kefky sú tou správnou voľbou. Akú elektrickú kefku si ale vybrať, aby vyhovela vašim individuálnym potrebám a požiadavkám?

Vývoj elektrickej zubnej kefky

Prvú elektrickú kefku na zuby, teda kefku na elektrický pohon, podľa dostupných údajov vymysleli v roku 1939 Švajčiari, no predávať ju začali Američania pod názvom Braxodent. Kefka napodobňovala pohyby pri klasickom ručnom čistení – jej hlavička kmitala v jednej rovine dopredu dozadu a tým mala dosiahnuť väčší čistiaci efekt. Z dnešného pohľadu bola však takáto kefka vhodnejšia viac na údržbu obuvi ako na čistenie zubov. Od tej doby prešla elektrická kefka na zuby veľkým vývojom. Najskôr boli kefky rotačné (hlavica rotovala do kruhu), čo bolo pre citlivé ďasná traumatické. Dnes sa používajú v zásade 2 šetrné, účinné a preverené technológie: kefky s oscilačno-rotačnými hlavicamisonické kefky.

Oproti klasickým kefkám majú elektrické zubné kefky množstvo výhod:

  • lepšie odstraňujú povlak zo zubov aj z medzizubných priestorov,
  • jednoducho sa používajú a nevyžadujú žiadny cvik,
  • vystačia si s minimom zubnej pasty,
  • ľahko dosiahnu aj na ťažko prístupné miesta,
  • vďaka výmenným hlaviciam ich môže používať celá rodina

Oscilačné zubné kefky

Hovorí sa im tiež rotačné zubné kefky. Využívajú malú guľatú hlavicu, ktorá sa otáča o 90 ° tam a späť. Oproti sonickým kefkám si lepšie poradia s odstránením zubného povlaku, ale na druhej strane sú menej šetrné k ďasnám. Lacnejšie modely mávajú nižšie množstvo otáčok hlavice, a to okolo 3 000 až 7 000 za minútu, drahšie ponúknu otáčok aj 20 000. Kvalitnejšie modely často naviac aj pulzujú, takže lepšie narúšajú povlak, aby ho následne mohli ľahko zotrieť.

Absolútnou špičkou medzi oscilačnými zubnými kefkami je rad prémiových kefiek značky Oral B. Elektrická zubná kefka Oral B Genius 8900 z limitovanej edície vyniká aktívnou 3D technológiou, vďaka ktorej odstraňuje zubný povlak a iné nečistoty aj na ťažko dostupných miestach. Navyše je vybavená technológiou bluetooth. Môžete si teda do svojho mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu a zlepšovať tak svoje návyky pri čistení zubov. Ak si čistíte zuby elektrickou kefkou Oral-B, určite uvidíte a pocítite rozdiel. Oral B elektrická kefka vyčistí každý jednotlivý zub a budete mať pocit čistoty ako od zubného lekára.

Sonické zubné kefky

Sonické elektrické zubné kefky čistia zuby pomocou rýchleho vibrovania štetín (až 40 000 za minútu). Veľmi rýchle vibrácie rozkmitajú nielen štetiny, ale aj vodu, ktorá sa dostane aj do naozaj ťažko dostupných miest. Kmitanie navyše účinne narúša zubný povlak, ktorý potom štetiny ľahko stierajú. Sonické kefky sú vhodnejšou voľbou pre ľudí s citlivými ďasnami, nedosahujú však tak dobré výsledky pri odstraňovaní sfarbenia zubov. Ich účinnosť sa tiež znižuje prehnaným tlačením na kefku. Aj preto sú niektoré modely vybavené tlakovým senzorom, ktorý vás upozorní, že by ste mali tlak znížiť.

Medzi sonickými kefkami jednoznačne dominujú značky Philips a Curaprox. Elektrická kefka Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836/24, ktorá je charakteristická rýchlymi vibráciami štetín zabezpečujúcimi šetrné ale vysokoúčinné odstránenie zubného povlaku. Dosiahnuť krásne biele zuby aj bez zbytočných chemických procedúr vám pomôže aj sonická elektrická zubná kefka Curaprox Hydrosonic Easy s praktickou cestovnou krabičkou, alebo Curaprox Black is White s hlavicou z uhlíkových vlákien, ktorá vám zabezpečí šetrný bieliaci účinok počas každodenného čistenia zubov.

Spôsob napájania

Elektrickú zubnú kefku by ste mali vyberať aj podľa toho, kde a ako ju máte v pláne používať. Bude vám slúžiť iba doma, alebo ju chcete brať aj na cesty?

  • Sieťové zubné kefky: Sú vhodné skôr pre domáce použitie. Na cestách je vždy treba hľadať zásuvku, čo napríklad v kempe nemusí byť jednoduché.
  • Batériové zubné kefky: Jedná sa o najlacnejšie, ale tiež najmenej praktické riešenie, ktoré funguje iba na výmenné batérie. Ak sa vám na cestách minú, bez náhradných si zuby skrátka nevyčistíte.
  • Akumulátorové zubné kefky: Predstavujú najpraktickejšie a najobľúbenejšie riešenie. Keď je kefka nabitá, dá sa používať kdekoľvek. Keď sa vybije, stačí ju pripojiť do siete.

Elektrická zubná kefka pre deti: nech je čistenie zubov zábavou

Elektrické zubné kefky odporúčame pre deti, ktoré už zvládli čistenie manuálnou detskou kefkou. Preto je veková hranica veľmi individuálna. Detská elektrická kefka je vhodná pre deti už od 4 rokov, ale len za pomoci rodičov. Ideálne sa však hodí elektrická zubná kefka pre deti od 6 rokov a staršie. Môže byť vybavená aj aplikáciou, ktorá motivuje k pravidelnému a dostatočne dlhému čisteniu.

Urobte vašim ratolestiam zubnú hygienu zábavnejšou. Okrem väčšej zábavy prinesú tieto kefky do ústnej hygieny aj precíznejšie čistenie, pretože vytvoria 7000 – 31 000 čistiacich pohybov za minútu. Pre porovnanie, manuálnou kefkou ich vytvoríme približne 600. Zároveň sú detské elektrické zubné kefky vyrábané zvyčajne v pútavých farbách a s detskými motívmi, aby deti zaujali. Elektrická kefka pre deti je navrhnutá tak, aby sa deťom ľahko používala a pomohla im aj vám starať sa o ich chrup už od najútlejšieho veku. Ak čistenie zubov deti baví, zvyšuje sa tým pravdepodobnosť, že sa správna ústna hygiena stane pevnou súčasťou ich každodenného života.

Elektrická zubná kefka zabezpečí dokonalé vyčistenie ústnej dutiny

Naučiť sa správnu techniku čistenia zubov manuálnou kefkou vyžaduje určitú zručnosť, oproti tomu elektrická kefka čistí takpovediac „sama“, jednoduchým priložením k zubom. Dokáže odstrániť zubný povlak z povrchu zubov ako aj z medzizubných priestorov niekoľkonásobne efektívnejšie a pomáha zlepšovať čistiace návyky vďaka rôznym prídavným funkciám. Až po použití elektrickej kefky z nášho eshopu notino.sk konečne spoznáte dokonale svieži pocit z hladkých, naozaj perfektne vyčistených zubov.