Súčasné trendy bytových vôní

 Rovnako ako sme zvyknutí striedať parfémy podľa ročných období, nálady alebo podľa toho, čo sa nám práve páči, môžeme meniť arómu svojho domova. Správne zvolenou bytovou vôňou dosiahneme nielen útulnú atmosféru, ale aj čisté ovzdušie

Trend 1: Vosky z prírody

Pre príjemný zážitok z vône, navyše bez rizika zhoršenia kvality vzduchu, voľte sviečky vyrobené z prírodných voskov. Sójové sviečky tvoria až o 90 % menej sadzí než parafínové. Milovníci intenzívnych vôní nebudú chcieť opustiť dom, ak si do neho kúpia sviečku z kokosového vosku. Tento prírodný materiál je schopný uchovávať veľké množstvo vône a jeho arómu cítiť ešte dlho po zhasnutí.
 
Ak vám naozaj záleží na čistote príbytku, včelie vosky by vám nemali uniknúť. Neprodukujú totiž takmer žiadny dym, naopak, majú schopnosť čistiť okolie.

Trend 2: Druhý život pre obaly

Vďaka kvalitnému spracovaniu a originálnemu vzhľadu sú obaly sviečok ako stvorené pre ďalšie využitie v domácnosti. Stačí celý pohárik so zvyškami nedohoreného vosku vložiť na pár hodín do mrazničky. Potom sa zvyškov vosku a úchytu knôtu ľahko zbavíte nožom.
 
Z pohárikov sa môžu stať skvelí pomocníci v organizácii make-upu a štetcov na líčenie. Dobre poslúžia aj ako kvetináče pre malé kaktusy a bylinky.

Trend 3: Očista domova

Úplným hitom posledných sezón sú katalytické lampy. Horák zapálite len na nevyhnutný čas na jeho zahriatie a po pár minútach sfúknete. Pri následnej katalytickej reakcii dochádza k uvoľňovaniu molekúl, ktoré neutralizujú nežiadúce baktérie a pachy. Váš domov bude nielen navoňaný, ale aj zdravší.
 
Čistiace vlastnosti lampy ocenia predovšetkým alergici, majitelia domácich maznáčikov alebo vášniví kuchári.

Trend 4: Osvieženie a vôňa v jednom

Moderným riešením pre čerstvý vzduch sú ultrazvukové difuzéry. Rovnomerne vám osviežia izbu jemnou vodnou parou a vďaka esenciálnym olejom navodia príjemnú atmosféru. Navyše ide o dizajnový doplnok vhodný do každého interiéru.
 
Najnovšie sonické difuzéry dokážu aj priaznivo stimulovať zmysly pomocou terapie tlmeným svetlom.
Filter
cenové rozpätie

Druh bytovej vône
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   168
  •   31
  •   18
  •   9
  •   10
Najpredávanejšie