Prejsť na hlavný obsah
Ibalgin Ibalgin gél 5% dermálny gél na úľavu od bolesti a stuhnutosti kĺbov
Ibalgin Ibalgin gél 5% dermálny gél na úľavu od bolesti a stuhnutosti kĺbov
Forma Gél
Spôsob podaniaNa vonkajšiu aplikáciu na kožu
Režim výdajaregistrovaný liečivý prípravok
Liečivá látkaIbuprofen
ŠÚKL kód77957
Farmakoterapeutická skupina Nesteroidové antiflogistiká na lokálne použitie

Ibalgin gel môžu používať dospelí aj dospievajúci od 12 rokov na miestnu liečbu zápalov kĺbových puzdier, zápalov šliach a svalových úponov, na miestnu liečbu pri reumatických ochoreniach, pri bolestivých stavoch pri degeneratívnych ochoreniach kĺbov, pri povrchových ochoreniach žíl, na liečbu poúrazových stavov a následkov športových úrazov ako sú opuchy, pomliaždenia, podvrtnutie kĺbu, poranenia mäkkých častí kĺbov.

Ibalgin gel obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré pôsobí protizápalovo. Je vhodný na liečbu miestnych prejavov reumatických aj nereumatických bolestivých stavov pohybového ústrojenstva. V postihnutom mieste tlmí zápal, znižuje opuch a potláča bolesť. Používanie dermálneho gélu je vhodné aj pri celkovej liečbe tabletami s obsahom ibuprofénu. 

Ak sa do 7 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. Pri zápalových reumatických a žilových ochoreniach sa o vhodnosti použitia lieku Ibalgin gel poraďte s lekárom.

Zloženie:

  • Liečivo je ibuprofén 2,5 g v 50 g gélu alebo 5 g v 100 g gélu (t.j. 5 %).
  • Ďalšie zložky (gélový základ) sú hydroxyetylcelulóza, propylénglykol (E 1520), izopropylalkohol, etanol 96%, trolamín, čistená voda. 

Dávkovanie / spôsob použitia:

  • Vždy používajte liek presne v súlade s písomnou informáciou pre používateľov alebo podľa pokynov svojho lekára alebo
  • Ak lekár neurčí inak, dospelí a dospievajúci od 12 rokov si na postihnuté miesto 3 až 4-krát denne v časových odstupoch 3 - 4 hodín nanášajú 4 - 10 cm dlhý prúžok dermálneho gélu, ktorý si zľahka vtierajú do kože.
  • Po aplikácii je potrebné umyť si ruky, ak nie sú miestom, ktoré sa lieči. 
  • Pri zápalových reumatických ochoreniach a ochoreniach žíl sa o dĺžke liečby liekom Ibalgin gel poraďte s lekárom. Ak lekár neurčí inak, Ibalgin gel sa pri týchto ochoreniach používa zväčša 2 až 3 týždne. 

Kontraindikácie:

  • Neužívajte ak ste alergický na účinnú látku alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku.
  • U citlivých pacientov môže ojedinele dôjsť k prejavom precitlivenosti na niektorú zložku lieku, ktorá sa môže prejaviť zdurením a sčervenaním kože, pocitmi pálenia alebo svrbenia, niekedy aj výsevmi drobných pupienkov.
  • Môže sa objaviť aj zvýšená citlivosť kože na slnečné žiarenie.  
  • Ďalšie možné kontraindikácie nájdete v písomnej informácii.

Upozornenie:

  • Uchovávajte mimo dosahu detí.
  • Neprekračujte odporúčanú dávku.
  • Vždy si pozorne prečítajte písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek používať.
  • Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára, lekárnika alebo zdravotnú sestru.
  • Ak ste tehotná alebo dojčíte, domnievate sa, že môžete byť tehotná alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete tento liek používať.
  • Nevyhadzujte žiadne lieky do odpadových vôd alebo domáceho odpadu.
  • Nepoužívajte tento liek po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale.
Na stiahnutie:

Príbalovú informáciu nájdete TU

IbalginIbalgin gél 5% registrovaný liečivý prípravok dermálny gél na úľavu od bolesti a stuhnutosti kĺbov

100 g
8,20

Na sklade | 8,20 / 100 g, vr. DPH | Kód: ILG00009
1
Večerné doručenie
už dnes
Osobný odber
už zajtra sobota 15. 6. 2024