Skip to main content

Brúska na nechty

Brúsky na nechty
Filter
cenové rozpätie

Hodnotenie
  •   1
Najpredávanejšie

Elektrická brúska na nechty - ako vybrať tú správnu?

Jednoduchšia, rýchlejšia a profesionálnejšia – taká bude úprava nechtov, keď sa rozhodnete kúpiť si brúsku na nechty. Či už vám bude slúžiť čisto na súkromné účely, alebo chcete zaistiť komfort a profesionálne vyzerajúcu manikúru kamarátkam, brúska na nechty povýši celý proces na oveľa vyššiu úroveň. Stačí len vybrať takú, ktorá bude zodpovedať vašim potrebám.

Čo je brúska na nechty?

Ide o menšie zariadenie napájané zo siete alebo na batérie, s ktorým zvládnete všetko čo s pilníkom – len oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Stane sa nevyhnutným pomocníkom, či sa už staráte o nechty prírodné, umelé, gélové, či akrylové.

Postará sa o úpravu tvaru nechtov a odstránenie nánosov gél laku (preto sa často nazýva brúska na gélové nechty). Brúska pomôže na nechtovú kožičku, ošetrí mozole alebo krásne vyleští nechty. Pred kúpou je dobré poznať základné parametre, ktorými sa jednotlivé brúsky odlišujú.

Domáca alebo profesionálna brúska na nechty

Brúska pre vlastnú potrebu nemusí spĺňať tie najvyššie nároky ako profi brúska v salóne. Odpadá nutnosť, aby zvládala dlhú prevádzku. Postačí vám aj menší počet otáčok (pod 30 tisíc). Brúska na nechty s odsávaním prachu, ktorý pri brúsení nechtov vzniká, je tiež nevyhnutnosť skôr pre profesionálov. Náročnejší z vás ju ocenia, ale pri domácom použití sa bez tejto funkcie určite obídete.

Napájanie a výkon elektrickej brúsky na nechty

Ak si neplánujete upravovať nechty inde než doma, bude vám vyhovovať napájanie zo siete. Ide o bežný najčastejší typ brúsky. Obťažujú vás káble alebo si chcete upravovať nechty kdekoľvek? Zvoľte variant s akumulátorom alebo na batérie. V druhom prípade sa však pripravte na ich pravidelnú výmenu a aj nižší počet otáčok.

Otáčky si pri práci s brúskou regulujete sami. Na prírodné nechty postačí najnižší počet, naopak, na akrylové najvyšší. Najčastejší maximálny počet otáčok, ktorý brúsky dosahujú, je 20 tisíc. Potrebnú rýchlosť si tak môžete regulovať na škále cca od 3 do 20 tisíc.

Frézky na nechty alebo nadstavce do brúsky na nechty

Jedným z najdôležitejších krokov pred kúpou brúsky na nechty je stanovenie požiadaviek, čo by mala zvládnuť. Na základe toho zvoľte brúsku s príslušnými nadstavcami – či frézkami. Frézka sa potom nasadzuje na telo – rukoväť brúsky. Jednotlivé brúsky sa líšia počtom nadstavcov, ktoré sú jej súčasťou pri zakúpení. Frézky na nechty sa môžu líšiť tvarom, materiálom a zrnitosťou:

  • Tvar: Stretnete sa s najrôznejšími tvarmi, ako je kužeľ, valček, nadstavec s guľôčkou (na odstránenie odumretej nechtovej kožičky), plamienkový nadstavec a pod. To všetko v rôznych veľkostiach pre rýchlu, bezpečnú a efektívnu manikúru či pedikúru.
  • Zrnitosť: Vo všeobecnosti platí, že jemná zrnitosť je ideálna na prírodné nechty, citlivé miesta či nechtovú kožičku, hrubá zrnitosť na tvrdé akrylové nechty pri odstraňovaní starých vrstiev laku alebo trebárs hrubé mozole na nohách. Frézky bývajú označené farebným pásikom podľa hrubosti.
  • Materiál: Tie najtvrdšie, vyrobené z diamantu či zafíru, sú ideálne pre prírodné nechty. Najčastejšou a najobľúbenejšou voľbou manikérok je karbid. Textil či silikón slúžia na krásne vyleštenie nechtov. Stretnete sa aj s titánom, keramikou či papierom.

Čo ďalšieho vedia brúsky na manikúru

Len čo už máte predstavu o tom, ako by mala vyzerať tá najlepšia brúska na nechty, môžete sa začať rozhodovať aj podľa ďalších kritérií. Jedným z nich môže byť materiál, váha a ergonomické tvarovanie brúsky. Ďalej LED svetlo, s ktorým na nechty lepšie uvidíte. Užitočná je aj možnosť zmeny smeru otáčania frézky na nechty, puzdro a bohatosť príslušenstva, ako sú klieštiky na nechty, čistiace kefky či rozdeľovače prstov.

Ak si chcete pripadať ako v naozajstnom salóne a mať len profesionálne vyzerajúce výsledky, elektrická brúska na nechty by vám vo výbave určite nemala chýbať. Vyberte si podľa svojich požiadaviek a tešte sa zo stále krásnych upravených nechtov!

Tip na záver: Kúpte si aj ďalšie príslušenstvo na úpravu nechtov: lampu na gélové nechty alebo praktickú sadu na nechty.