Nekomedogénny make-up

Najpredávanejšie

Užite si perfektne zjednotenú pleť a pritom predíďte vzniku akné, čiernych bodiek a upchatých pórov! Riešením je nekomedogénny make-up, ktorý neupcháva póry a nezhoršuje stav pleti.

Kedy uprednostniť make-up nekomedogénny pred klasickým?

Nekomedogénny krycí make-up je vhodný pre všetky typy pleti. Najviac ho však oceníte, ak vás trápia čierne bodky, upchaté póry, vyrážky, akné, mastná a inak problematická pleť.

Čo znamená nekomedogénny?

Pojem nekomedogénny sa týka čiernych bodiek, označovaných ako komedóny. Tie vznikajú v dôsledku upchania mazovej žľazy a oxidácie kožného mazu. Kozmetické produkty s označením „nekomedogénne“ neupchávajú póry, a tak predchádzajú vzniku ďalších čiernych bodiek alebo vyrážok. Upchávanie pórov spôsobujú nielen nevhodné kozmetické prípravky alebo nečistoty, svoj zásadný podiel na ňom má nadmerná tvorba kožného mazu. Nekomedogénne líčenie je vhodné aj pre mastný typ pleti.

U nás nájdete plne krycí nekomedogénny make-up na akné, ľahký púdrový make-up pre prirodzený vzhľad aj rozjasňujúci make-up s liftingovým účinkom. Vyberte si z našej ponuky ten najlepší nekomedogénny make-up na problematickú pleť a okúzlite okolie dokonalým vzhľadom. Nekomedogénna kozmetika na notino.sk!