Skip to main content

Kvetinové vody a hydroláty

Najpredávanejšie

Osviežte sa voňavou kvetinovou vodou

Spoznajte silu kvetín na vlastnej pleti a využite všetky cenné látky, ktoré nám príroda ponúka. Kvetinové vody a hydroláty prinášajú okamžitý pocit osvieženia a upokojenia pokožky, ktorú navyše príjemne navoňajú, a hravo vás zbavia stresu, únavy či akné. Ich hydratačné a regeneračné účinky si môžete užívať ráno aj večer pri čistení pleti alebo ako osvieženie na cestách, pretože sa skvele zmestia do každého batohu a kabelky.

Kvetinové vody vs. hydroláty

  • Hydrolát vzniká ako vedľajší produkt pri parnej destilácii esenciálnych olejov. Počas destilácie dochádza k uvoľňovaniu éterických olejov, teda látok rozpustných v tukoch a látok rozpustných vo vode či hydrolátov. Hydroláty sú oveľa jemnejšie než éterické oleje a neriedené sa môžu aplikovať priamo na pokožku. Čistý hydrolát obsahuje 100 % prírodných výťažkov.
  • Na zlepšenie konzervačných vlastností sa do hydrolátu občas pridáva malé množstvo alkoholu, v takom prípade hovoríme o kvetinovej vode.

Náš tip: Kvetinové vody a hydroláty skladujte v chladničke, aby ste predĺžili ich životnosť, krásnu vôňu a blahodarné účinky.

Účinky hydrolátov a kvetinových vôd na pleť a vlasy

Kvetové vody a hydroláty majú mnoho úžasných účinkov, a to nielen na pleť. Ich arómoterapeutickú silu možno využiť pri ťažkostiach so spánkom, na upokojenie v strese alebo povzbudenie počas dňa. Skvele uľahčia rozčesávanie vlasov alebo pomôžu pri hydratácii suchých končekov a vlasov bez života. Stačí si len vybrať tú pravú bylinku.

  • Levanduľová voda jemne ošetruje všetky typy pleti, vrátane zrelej, problematickej a citlivej. Účinne upokojuje podráždenie a zmierňuje prejavy akné a ekzémov, navodzuje totiž pleti prirodzené pH a zbavuje ju mazu, nečistôt a mikroflóry. Jej upokojujúca aróma navyše prináša príjemný pocit a podporuje pokojný spánok. Levanduľovú vodu odporúčame aj na navoňanie vlasov počas dňa.
  • Ružová voda na pleť osvieži a oživí suchú, citlivú a zrelú pleť. Pokožku totiž účinne hydratuje a harmonizuje. Môžete ju využiť ako pleťové tonikum na čistenie pleti, na regeneráciu pokožky hlavy a vlasov či ako obklad na upokojenie podráždenej pleti. Jej nezameniteľná aróma pôsobí proti stresu. Náš tip: Trochu ružovej vody môžete v dlani zmiešať s obľúbeným pleťovým krémom pre extra osvieženie.
  • Harmančeková voda zmierňuje opuchy, svrbenie a podráždenie pleti a napomáha jej regenerácii. Je skvelým pomocníkom pri odličovaní a čistení pokožky. Jej aróma uľavuje pri migrénach a zvýšenom strese.

Levanduľová voda na akné, nevädzová voda na mastnú pleť, upokojujúca rozmarínová voda, ružová voda na tvár a vlasy či kvetinová voda pre bábätká – na Notine nájdete kvalitné hydroláty a kvetinové vody, ktoré sa hodia na každodennú starostlivosť o pleť a vďaka arómoterapeutickým účinkom aj na povzbudenie mysle. Vyberte si tú svoju!