Skip to main content

Opuchnuté viečka a vačky pod očami

Opuchnuté viečka a vačky pod očami
Filter
cenové rozpätie

Pre koho?
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   16
  •   7
  •   7
  •   2
Najpredávanejšie

Ako na opuchnuté oči a vačky pod očami

Nenechajte si opuchnutými viečkami alebo vačkami po prebdenej noci skaziť deň! Vyzbrojte sa účinnými kozmetickými pomocníkmi a prečítajte si, aké majú opuchnuté vačky pod očami príčiny. Samozrejme prinášame aj tipy, ako sa zbaviť vačkov pod očami ľahko a rýchlo.

Čo na opuchnuté viečka?

Opuchnuté očné viečka ráno vám určite na kráse veľmi nepridajú, preto by ste im mali venovať pravidelnú starostlivosť. Hľadáte gél či krém na opuchy alebo najlepší krém na vačky pod očami? Vyberajte tie, ktoré obsahujú:

  • peptidy – zmierňujú opuchy, pomáhajú pleti lepšie sa regenerovať, navrátiť jej zdravý, vypnutý, pozdvihnutý vzhľad a ako bonus redukujú vrásky,
  • kofeín – zlepšuje krvný obeh a mikrocirkuláciu v pleti, pomáha odvádzať nahromadenú vodu a pomáha dokonca stimulovať tvorbu kolagénu,
  • kyselina hyalurónová – účinne hydratuje jemnú pleť okolo očí a udržuje jej svieži vzhľad.

S týmito ingredienciami sa v očných krémoch proti opuchom a opuchnutým očiam stretnete najčastejšie. Často však obsahujú aj celý rad ďalších prírodných látok na ochranu očného okolia, stimuláciu kolagénu (napríklad retinol) a zložky s liftingovým účinkom.

Na opuchy pomáha aj mikromasáž očného okolia končekmi prstov. Spojte ju aspoň s večerným nanášaním séra alebo krému na vačky pod očami. Týchto pár minút navyše podporí jeho vstrebávanie a účinky.

Ranná masáž na opuch pod očami

Vezmite odstraňovanie nahromadenej tekutiny doslova do vlastných rúk. Práve tá opuchnuté oči ráno spôsobuje. Masážne valčeky na tvár sú na to ako stvorené. Môžete s nimi robiť veľmi príjemnú a pritom účinnú masáž na zlepšenie prietoku krvi a lymfy, čo vedie k zmierneniu opuchov.

Na vačky pod očami je ideálny ten menší z dvoch valčekov. A keď roller necháte cez noc v chladničke, bude navyše pôsobiť chladivý účinok, ktorý prináša potrebnú úľavu. Alebo valček v priebehu masáže namáčajte do vody s kockami ľadu.

Odpočinok pre opuchnuté očné viečka

Vždy sa vyplatí mať doma aj masku na opuchnuté oči po prebudení. Alebo v situácii, keď chcete docieliť perfektne odpočinutý vzhľad pred dôležitou udalosťou.

  • Použitie masky je veľmi jednoduché – dajte dole fóliu, priložte masku pod jedno a druhé opuchnuté viečko (príp. inde podľa typu masky) a nechajte pôsobiť účinné látky.
  • Na opuch viečka pomôžu aj gélové vankúšiky na oči, ktoré fungujú na princípe pôsobenia chladu a upokojenia opuchu.

Nezabudnite, že dobrý spánok, vyvážená strava a pitný režim sú základ. Ale ak sa opuchy pod očami a vačky predsa len objavia, buďte pripravená. Teraz už viete, čo na opuchnuté oči zaberie!