Montale Aoud Blossom parfumovaná voda unisex

Montale Aoud Blossom parfumovaná voda unisex
Montale Aoud Blossom parfumovaná voda unisex
50 ml

Kód: MNT1906 | Tento produkt nie je momentálne k dispozícii

Popis parfému Montale Aoud Blossom
Zloženie

Montale Aoud Blossom je orientálna bohato kvetinová vôňa pre ženy a mužov s výraznými akordmi vzácneho dreva oud. Patrí do prvého francúzskeho radu parfémov venovaného tejto vzácnej surovine so živičnou arómou. Radu, ktorý svetu predstavila značka Montale, špecifická najmä láskou k vôňam z Orientu a Arábie a ich kúzelnej histórii. Rovnako ako všetkým vôňam značky Montale i parfémovanej vode Aoud Blossom vtlačil obdivovaný a tak trochu záhadný Pierre Montale originálnu tvárnosť evokujúcu zázračný elixír či vzácnu kúzelnú masť.

Parfémovaná voda Aoud Blossom rozohráva vonnú tému dreva oud, známeho pod mnohými názvami. Drevo stromu aquilárie, nazývané orlie drevo, agarové drevo, aoud či (v arabčine) oudh, je úchvatná surovina so živičnou arómou, najdrahšie drevo na svete, ktoré sa po stáročia využíva na výrobu kadidla a (najmä arabských) parfémov. Túto skutočne kráľovskú ingredienciu, označovanú niekedy aj ako „tekuté zlato“ alebo „drevo bohov“, originálne doplňuje v kompozícii Montale Aoud Blossom desiatka rozmanitých kvetinových tónov osviežených citrusmi.

Akoby zakladateľ značky Montale a tvorca všetkých parfémov v jej portfóliu získal počas svojho pôsobenia v Saudskej Arábii tajomné schopnosti orientálneho kúzelníka, Pierre Montale stvoril parfém, ktorý majstrovsky kombinuje bohatú paletu vonných tónov do celkovej opojnej, romantickej a exotickej kompozície. V hlave Aoud Blossom zavonia mandarínka a bergamot, bohaté srdce odhaľuje desiatku kvetinových tónov, medzi ktorými nechýba smotanová tuberóza, sladký narkotický jazmín, zemitá pudrovitá fialka, bohatá afrodiziakálna ylang-ylang a, samozrejme, Pierrom veľmi často využívaná kráľovná kvetín, ruža. V hrejivom základe sa snúbi temná korenistosť dreva oud s klasickým santalovým drevom, animalistickým pižmom a bylinným požltom farbiarskym (safflower).

Rovnako ako všetky vonné diela Pierra Montale i parfém Aoud Blossom je vytvorený z prírodných materiálov tej najvyššej kvality vo vysokých koncentráciách, ktoré zaisťujú dlhú trvácnosť vôní. Vďaka svojej zmyselnosti, opojnosti a komplexnosti sa Aoud Blossom hodí na prežiarenie každého dňa, po celý rok a v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu. Navždy si získa ženy a mužov, ktorí majú radi zmyselné opojné parfémy a kombináciu dreva oud a kvetinových tónov v originálnom poňatí. Vyskúšať Aoud Blossom by mali tiež všetci, ktorí oceňujú skutočnú kvalitu a radi na seba nechajú dýchnuť kúzlo histórie Orientu.

Okrem úchvatných vôní s majstrovsky vyladenými vonnými kompozíciami zaujmú všetky parfémy značky Montale aj svojím originálnym balením. Dizajnová stránka nadchne priamočiarou čistou eleganciou, v prípade Aoud Blossom podčiarknutou matne metalickou zlatistou farbou, a unikátnosť flakónom dodáva aj praktická voľba materiálu. Pierre Montale originálne zvolil hliník, ktorý zaisťuje parfémom dokonalú ochranu.

Montale Aoud Blossom - opojná óda na drevo oud v objatí s náručou kvetín.

Zloženie

Tzv. vysoké tóny - rozvinú sa ihneď po aplikácii. Tvoria prvý dojem a sú spravidla veľmi intenzívne, odznievajú rýchlo.
Hlava
mandarínka, bergamot
Tzv. stredné tóny - Srdce nastupuje po niekoľkých minútach, po odznení hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
kvetinové tóny, ruža, ylang-ylang, jazmín, tuberóza, fialka
Tzv. nízke tóny - posledná a najdlhšia fáza parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale môže to byť i celý deň.
Základ
santalové drevo, požlt farbiarsky, agar, pižmo
Druh vône
orientálna, kvetinová

O značke Montale

Montale, francúzske niche parfémy, sú špecifické najmä svojou láskou k vôňam z Orientu a Arábie a k ich kúzelnej histórii. V každom flakóne sa snúbi mysteriózna atmosféra Východu s vášňou tvorcu a zakladateľa značky Pierra Montale. Všetky vône tejto originálnej značky sú doslova elixírom šťastia.

Značku Montale založil v Paríži roku 2003 Pierre Montale, pre mnohých záhadný návrhár parfémov, ktorý najprv strávil nejaký čas v Saudskej Arábii, kde vytváral parfémy pre šľachtu, kráľov a kráľovné. Po svojom návrate do Paríža začal tvoriť originálne vône.

Pre svoje vonné diela volí vždy prírodné materiály tej najvyššej kvality, najmä vzácne drevá. Stretnúť sa v nich tak často môžeme tiež s orlím drevom, známym ako oud. Často je označované aj ako „tekuté zlato“.

Parfémy Montale si rýchlo získali vysokú obľubu a pozitívnu odozvu nielen zo strany zákazníkov, ale aj kritikov parfémov. Parfémy Montale vám ponúkajú možnosť vydať sa na cestu, kde za každým rohom čaká ďalší nový objav a dobrodružstvo.

Recenzie Montale Aoud Blossom