NurofenJunior Pomeranč 100mg registrovaný liečivý prípravok žuvacie mäkké tobolky pri chrípke a prechladnutí



Forma | Žuvacie mäkké tobolky |
Spôsob podania | Na perorálnu aplikáciu – žuje sa |
Režim výdaja | registrovaný liečivý prípravok |
Liečivá látka | Ibuprofen |
Alergény | podzemnica olejná, sója |
ŠÚKL kód | 0239752 |
Farmakoterapeutická skupina | Antiflogistiká a antireumatiká |
Liečivo (zaisťuje účinok lieku) je ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (non-steroidal anti-inflammatory drugs, NSAID) a lieky proti bolesti.
- Nurofen Junior pomaranč sa používa u detí od 7 do 12 rokov, s telesnou hmotnosťou 20 - 40 kg na úľavu od miernej až stredne silnej bolesti, ako sú bolesť v krku, bolesť zubov, bolesť uší, bolesť hlavy, bolesť pri pomliaždení alebo podvrtnutí a na zmiernenie príznakov chrípky a prechladnutia.
- Nurofen Junior pomaranč sa tiež používa na zníženie vysokej teploty (horúčky).
- U bolesti uší sa liek užíva iba na odporúčanie lekára.
- Pokiaľ sa do 3 dní nebude vaše dieťa cítiť lepšie alebo ak sa mu priťaží, musíte sa poradiť s lekárom. Nurofen Junior pomaranč obsahuje glukózu a sacharózu. Balenie obsahuje 12 mäkkých žuvacích želatínových kapsúl s bielou potlačou "N100".
Zloženie:
- Liečivo je ibuprofén. Jedna žuvacia kapsula obsahuje ibuprofén 100 mg.
- Pomocné látky sú: želatína, čistená voda, tekutá glukóza, sacharóza, kyselina fumarová (E297), sukralóza, bezvodá kyselina citrónová (E330), draselná soľ acesulfámu (E950), dihydrát dinatrium-edetátu, glycerol, pomer E172), žltý oxid železitý (E172), oxid titaničitý (E171), propylénglykol, hypromelóza 2910/3 (E464).
- Látky použité pri výrobe: stredné nasýtené triacylglyceroly, sójový lecitín, kyselina stearová.
Alergény:
- Obsahuje sóju a arašidy.
Spôsob použitia:
- Nurofen Junior pomaranč je určený na perorálne použitie (podanie ústami).
- Kapsuly treba rozžuť a potom prehltnúť.
- Nie je nutné ich zapíjať tekutinou.
- Nurofen Junior pomaranč je určený na krátkodobé užívanie. Liek podávajte v čo najnižšej účinnej dávke a po čo najkratšiu dobu potrebnú na potlačenie príznakov ochorenia.
U detí sa ibuprofén dávkuje v závislosti od telesnej hmotnosti, jednotlivá dávka je spravidla 5 až 10 mg/kg telesnej hmotnosti, maximálna denná dávka je 20 - 30 mg/kg telesnej hmotnosti.
- Hmotnosť dieťaťa 20 - 29 kg (vek 7 - 9 rokov): jednotlivá dávka = 2 kapsuly, maximálna denná dávka je 6 kapsúl.
- Hmotnosť dieťaťa 30 - 40 kg (vek 10 - 12 rokov): jednotlivá dávka = 3 kapsuly, maximálna denná dávka je 9 kapsúl. Jednotlivé dávky sa majú podávať približne každých 6 až 8 hodín, (alebo minimálne v intervale 6 hodín medzi jednotlivými dávkami) v prípade potreby.
Upozornenie:
- Pozorne čítajte príbalový leták!
- Nepodávajte Nurofen Junior pomaranč deťom mladším ako 7 rokov, alebo deťom s telesnou hmotnosťou nižšou ako 20 kg.
- Nepodávajte Nurofen Junior pomaranč deťom, ak sú alergické na ibuprofén alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku.
- Neužívajte Nurofen Junior pomaranč, ak ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva.
Príbalovú informáciu nájdete TU
NurofenJunior Pomeranč 100mg registrovaný liečivý prípravok žuvacie mäkké tobolky pri chrípke a prechladnutí
11,60€
O 38 % výhodnejšieMaximálna cena, za ktorú bol produkt ponúkaný v posledných dvoch rokoch. Viac informácií
12 kapsúl
7,10€
Viac než 5 ks na sklade | 0,59€ / 1 kapsúl, vr. DPH | Kód: NRF00038
1
Večerné doručenie
utorok 29. 4. 2025
Osobný odber
utorok 29. 4. 2025