Prejsť na hlavný obsah
Paralen SUS 100 ml perorálna suspenzia
Paralen SUS 100 ml perorálna suspenzia
Forma Perorálna suspenzia
Spôsob podaniaNa vnútorné použitie
Režim výdajaregistrovaný liečivý prípravok
Liečivá látkaParacetamol
ŠÚKL kód66101
Farmakoterapeutická skupinaAnalgetiká

Paralen suspenzia sa podáva deťom od dojčenského veku na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach, pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov a pohybového ústrojenstva.

Zloženie:

  • Paracetamol

Užitie:

  • Každý 1 ml suspenzie obsahuje 24 mg paracetamolu.
  • Deti od 3 mesiacov (s telesnou hmotnosťou vyššou ako 5 kg): Pri liečbe horúčky sa podáva jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti. Podáva sa podľa potreby v 6-hodinových intervaloch, interval možno skrátiť v prípade potreby na 4 hodiny, pričom sa nesmie prekročiť celková denná dávka. Nepodávajú sa viac ako 4 dávky počas 24 hodín.  
  • Dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť dieťaťa.
  • Presná dávka sa určí pomocou tabuľky v SPC (časť 4.2)
  • Dospievajúci vo veku 12-15 rokov (telesná hmotnosť 40-50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 3000 mg paracetamolu.
  • Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou do 50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu.
  • Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500-1000 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu.
  • Pacienti s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene: Pri ťažkaj poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín. Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Pacientom s poruchou funkcie pečene sa nemajú podávať maximálne dávky a interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín.

Upozornenie:

  • Ak je to klinicky potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou.
  • Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa.
  • Ani pri dlhodobej liečbe paracetamolom neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky u dojčiat.
  • Liek je určený pre deti od 3 mesiacov a s minimálnou telesnou hmotnosťou 5 kg.
  • Neužívať súbežne ďalšie lieky obsahujúce paracetamol.
  • Nepiť alkohol.
  • Uchovávať pri teplote do 25 °C.
  • Čas použiteľnosti po 1. otvorení: 6 mesiacov.
  • Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Na stiahnutie:

Príbalovú informáciu nájdete TU

ParalenSUS 100 ml registrovaný liečivý prípravok perorálna suspenzia

5,20
O 19 % výhodnejšie
100 ml
4,20

Viac než 5 ks na sklade | 4,20 / 100 ml, vr. DPH | Kód: PAR12783
1
Večerné doručenie
už dnes
Osobný odber
už zajtra sobota 15. 6. 2024