Škrabka na jazyk

Škrabka na jazyk
Filter
cenové rozpätie

Pre koho?

Zbavte sa povlaku na jazyku a užite si svieži dych! Pridajte k zubnej kefke, ústnej vode a zubnej niti škrabku na jazyk, s ktorou odstránite povlak z jazyka a zabránite množeniu baktérií.

Prečo používať škrabku na čistenie jazyka?

Na povrchu jazyka sa počas dňa usadzujú a rozkladajú baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach z úst. Preto sa okrem čistenia zubov a medzizubných priestorov zamerajte aj na povlak na jazyku. Baktérie a povlak z jazyka sa totiž do hodiny po vyčistení zubov začínajú odplavovať a leptajú zubnú sklovinu.

Povlak na jazyku je najzreteľnejší ráno po prebudení. V noci, keď spíte, sa toxíny z tela vylučujú na povrch jazyka. Preto si môžete ráno všimnúť biely povlak na jazyku. Aby ste zabránili návratu týchto toxínov do tela, napríklad prostredníctvom prehĺtaného jedla, vyčistite hneď po prebudení jazyk pomocou škrabky na jazyk.

Ako sa zbaviť povlaku na jazyku?

Použitie škrabky na jazyk je jednoduché: Po jazyku prechádzajte dlhými pomalými pohybmi zozadu dopredu. Len čo dôjdete k špičke jazyka, opláchnite škrabku vodou a postup opakujte, kým nebude váš jazyk perfektne vyčistený.

Na notino.sk nájdete gumové aj plastové škrabky na jazyk, ktoré vás spoľahlivo zbavia prebytočného povlaku na jazyku. Nech už si vyberiete škrabku z akéhokoľvek materiálu, vždy odstránite baktérie z povrchu jazyka účinnejšie než samotnou zubnou kefkou. Používajte škrabku na jazyk Curaprox alebo G.U.M aspoň dvakrát týždenne ešte pred čistením zubov. Nezabúdajte ani na ústnu vodu a užite si svieži dych po celý deň!