Čistenie štetcov

Najpredávanejšie

Štetce na make-up a líčenie: veľký sprievodca pre váš dokonalý look

Kozmetický štetec je neskutočný pomocník! Objavte všetky druhy štetcov na líčenie a praktických hubiek na make-up a uľahčite si denné a večerné líčenie. S profesionálnym štetcom na líčenie bude váš make-up vyzerať vždy dokonale.

Syntetické verzus prírodné štetce na make-up

Otázka nie je v kvalite, ale v tom, na aký typ produktov sú tieto štetce na make-up vhodnejšie.

  • Prírodné kozmetické štetce využívajte hlavne na sypké líčidlá (púdre, lícenky, očné tiene).
  • Syntetické štetce na make-up sú naopak praktickejšie pri nanášaní mastnejších základov (rúže a tekuté očné tiene).

Druhy štetcov na líčenie:

Štetec na make-up

Make-up štetce spoznáte podľa hustých a blízko seba umiestnených štetiniek, ktoré sú buď dorovna, alebo mierne skosené. Ak používate korektor, voľte skôr drobnejší kozmetický štetec na korektor so skosenou špičkou. Produkt tak ľahko aplikujete presne tam, kam potrebujete.

Štetec na púder

Bacuľatý, guľatý štetec s hustým radom štetiniek je na nanášanie púdru ideálny. Štetec na púder má spravidla dlhšiu rukoväť, ale existujú aj tzv. kabuki štetce s krátkou rukoväťou. Kabuki štetec vám za chvíľu pomôže dosiahnuť ako prirodzené líčenie, tak aj plné krytie.

Štetec na očné tiene

Štetce na očné tiene sú tenké a veľmi jemné. Vyplatí sa mať rovno dva. Jeden s čo najjemnejšími štetinami do špičky na presnú aplikáciu, napr. rozjasňovača do vnútornej strany oka. Druhý štetec na nanášanie očných tieňov by mal byť o niečo širší pre pohodlné líčenie viečok.

Štetec na pery

V kozmetickom arzenáli vám nesmie chýbať ani tenký štetec na rúž s jemnými štetinkami. S ním si pery nalíčite vždy presne a bez presahov. Veľmi praktické sú vysúvacie štetce na líčenie, ktoré so sebou môžete brať na cesty.

Štetec na obočie

Štetček na obočie je spravidla malý, plochý so skoseným zastrihnutím. Umožňuje precízne vyplnenie chýbajúcich chĺpkov obočia a využijete ho aj na vykreslenie očných liniek. Často ho nájdete v páre so špirálou na obočie, ktorá slúži na prečesanie chĺpkov a úpravu ich tvaru.

Kontúrovací štetec

Kontúrovanie sa zdá byť veľký oriešok, ale so správnym štetcom to bude hračka. Štetec na kontúrovanie musí mať veľmi husté a jemné štetinky. S jeho pomocou zúžite nos alebo trebárs vyzdvihnete lícne kosti.

  • Hustý a mierne skosený štetec na lícenku je tvarovaný tak, aby naniesol potrebné množstvo lícenky na jabĺčka a zanechal jemný prirodzený efekt.
  • Plochý vejárový štetec na rozjasňovač je ideálny na prejasnenie lícnych kostí. Tenší štetec na rozjasňovač so zaoblenou špičkou zase vyrieši aj detailnejšiu prácu.
  • Štetec na bronzer má obvykle mierne skosený tvar rovnako ako štetec na lícenku. Používajú sa však aj rovno strihané štetce alebo huňatejšie so zaoblenou špičkou. Záleží na vašich preferenciách.

Čistenie kozmetických štetcov

V kozmetických štetcoch sa hromadia nečistoty a olej a ak štetce nebudete umývať, výsledkom môže byť problematická pleť. A ako čistiť štetce na make-up? Najľahšou cestou je použiť niektorý z prípravkov na čistenie kozmetických štetcov.

Štetce opláchnite vodou ideálne po každom líčení, minimálne raz za týždeň. Držte ich štetinkami smerom dole, aby sa voda nedostala k rukoväti. Oplachujte tak dlho, kým zo štetiniek nebude tiecť čistá voda.

Vyberte si profesionálne kozmetické štetce na oči, tvár a pery a obľúbené hubky na make-up. Poteší vás aj cenovo výhodná sada štetcov na make-up. U nás nájdete len kvalitu od overených značiek.

Tip: Neviete, ktorý vybrať? Inšpirujte sa v našom článku Najlepšie štetce na make-up!