Skip to main content

Vonné sviečky

Filter
cenové rozpätie

Druh bytovej vône
Druh knôtu
Počet knôtov
Druh vosku
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   45
  •   5
  •   5
  •   2
  •   1
Odporúčané

Vonné sviečky

Príjemné a romantické chvíle nebolo nikdy jednoduchšie vytvoriť. Stačí zapáliť vonnú sviečku a nechať sa unášať príjemnou vôňou, ktorá sa v priebehu niekoľkých sekúnd začne šíriť miestnosťou. O atraktívnu vôňu sa dokážu postarať aj tie najmenšie vonné sviečky. E-shop Notino má pre vás neuveriteľne širokú ponuku, kde nájdete vonné sviečky v skle, čajové sviečky, dekoračné, votívne či prírodné sviečky. Pohladenie nezabudnuteľnou vôňou ponúka každý z uvedených druhov.

Doprajte si relaxáciu pri sviečkach. Voňavé vlny vám pomôžu zvýšiť koncentráciu, odbúrať stres, navodiť pocit pohody a pokoja. Na večernej pohode pridajú aj obyčajné čajové sviečky. 8 hodinová doba horenia určite poteší každého milovníka relaxu a domácej pohody.

Dekoratívne sviečky ponúkajú dvojité využitie. Plnia úlohu dekorácie a zároveň krásne voňajú. Radosť obdarovanej osobe určite urobíte dekoračnou sviečkou i sviečkou s dreveným knôtom, ktorá počas horenia jemne praská. Darčekové sviečky sa stávajú čoraz častejšie súčasťou darčekových balení, darčekových košov, no potešia aj samostatne.

Sviečky s obsahom prírodného vosku

Nie je vosk ako vosk. Na trhu neustále pribúdajú novinky, medzi ktorými nájdete napríklad čajové sviečky zo sójového vosku alebo čoraz populárnejšie sviečky z včelieho vosku. Predajná cena býva obvykle vyššia, ale pocit a vôňa, ktorú vykúzlia, budú na nezaplatenie. Ako z názvu vyplýva, základom je včelí vosk. Využitie nachádza v kozmetickom aj potravinárskom priemysle, v medicíne, pri nachladnutí, ale aj v elektronike.

Ako vyrobiť sviečku zo včelieho vosku?

Ak ste kreatívna povaha, určite vás poteší správa, že sviečku zo včelieho vosku si môžete vyrobiť aj doma. Stačí rozohriať včelí vosk na sviečky na 60 °C. Pri tejto teplote sa začína vosk topiť a nadobúdať tekuté skupenstvo. Trochu roztopeného vosku nalejte na spodok ľubovoľnej nádoby a doprostred umiestnite knôt. Tvar nádoby vyberajte podľa požadovaného tvaru sviečky. Na hrdle vytvorte z pásky písmeno X a stredom prevlečte knôt tak, aby bol kolmo na vosk. Ostáva už len naliať vosk do nádoby, po stvrdnutí odstrániť pásku a v prípade potreby skrátiť knôt.

Yankee Candle

Nápad na vonné sviečky Yankee Candle vznikol v roku 1969. Mike Kittredge daroval svojej mame vianočný darček, ktorým bola vlastnoručne vyrobená vonná sviečka. Rodina aj okolie začali výrobu podporovať a postupom času sa výroba Yankee Candle sviečok presunula z garáže do veľkých fabrík. Yankee Candle sviečky sú dnes najznámejšími vonnými sviečkami. Široká škála vôní v skle, svietniky, aromalampy, vonný vosk a vône do auta. To všetko robí aj zo všedného dňa nezabudnuteľné chvíle. Chcete si kúpiť aromalampu, no neviete ako páliť vosky Yankee Candle? Nemusíte sa obávať. Topenie vosku je naozaj jednoduché. Stačí si vybrať vôňu, ktorá vám je príjemná a vosk umiestniť do topnej časti aromalampy. O všetko ostatné sa postará teplo vychádzajúce z čajovej sviečky.

Woodwick

Nezabudnuteľné praskanie dreveného knôtu, ktorý vám privodí chvíle, akoby ste sedeli pri rozpálenom krbe. To dokáže dokonale snáď iba Woodwick. Sviečky s dreveným knôtom dokážu vyčariť príjemný a intenzívny zážitok všetkým vašim zmyslom. Vonné sviečky Woodwick sú vyrobené z kvalitného parafínu, obohateného o sójový vosk. Výrazne predlžuje čas horenia a navyše je biologicky rozložiteľný. Sviečky Woodwick okrem vône prinášajú aj estetický zážitok, pretože ich drevené viečko slúži zároveň ako podstavec a nádoby sú vyrábané z ručne fúkaného skla. Jednoducho krása na prvý pohľad.

Millefiori

Výrobou bytových sprejov, vôní do auta, difuzérov, ale aj vonných sviečok sa zaoberá aj talianska značka Millefiori, ktorej názov v preklade znamená 1000 kvetov. Elegantný taliansky design je cítiť z každého výrobku. Je perfektným doplnkom do domácností, kancelárií aj automobilov.

Kringle Candle

Stelesnenie jemnosti a elegancie s dôrazom na kvalitu. Presne takto môžeme opísať Kringle Candle. V ich sortimente nájdete vosky do aromalampy, interiérové aj čajové sviečky aj ďalšie výrobky, ktoré si vás získajú svojou intenzívnou a príjemnou vôňou horúcej čokolády, hviezdneho prachu alebo napríklad zlata a kašmíru.

Village Candle

Vôňa kávových zŕn, čiernej čerešne, letných vĺn i nespútaná vôňa letného vánku. To všetko vám prináša Village Candle. Sviečky tejto značky pochádzajú z amerického štátu Maine. Sviečky sú dostupné vo viacerých veľkostiach a každou sekundou vytvárajú útulnú atmosféru. Sviečka vás okúzli vôňou, dlhou dobou horenia a tiež je ideálna ako darček.

THD

Aromatický difuzér, vosk do aromalampy, vonné sviečky, no aj vône do práčky. To všetko prináša talianska značka THD. Od roku 2005 napĺňa svoj cieľ, ktorým je rozvoňanie každého domova prostredníctvom osviežujúcich, energetických či relaxačných vôní. Produkty sú vyrábané z tých najkvalitnejších a precízne vyberaných surovín. Kúpou difuzéru alebo sviečky nezískate iba krásnu vôňu domova, no tiež zaujímavý dekoračný prvok.

Bath & Body Works

Neodolateľné vonné kombinácie, ktoré vzbudia lásku na prvé privoňanie. Bath & Body Works je jedna z najväčších kozmetických firiem v Amerike. Zameriava sa na voňavú telovú kozmetiku, na ktorej sa podieľajú renomovaní parfumérski majstri. Okrem atraktívnej telovej kozmetiky vyrábajú aj bytové doplnky tých najdokonalejších vôní. Moderný a hravý dizajn sviečok rozveselí každý interiér a vôňa, šíriaca sa priestorom, vykúzli jedinečný komfort a pohodu. Bath & Body Works myslia taktiež aj na pohodlie za volantom, a preto v ponuke nájdete aj vône do auta. Príjemnú atmosféru domova dokážete navodiť jediným stlačením bytového spreju. Dovoľte vôni japonskej čerešne, mrazenej brusnice alebo levanduľovej vanilke vyčarovať kúzlo, ktoré v sebe ukrýva.