Parfémy Yves Saint Laurent

Odporúčané

Yves Saint Laurent: originálny, provokatívny, výstredný

Jeden z najvýznamnejších návrhárov 20. storočia Yves Saint Laurent vytvoril počas svojej kariéry impérium, ktoré sa stalo symbolom kreativity, novátorstva a luxusu. Pozornosť spoločnosti sa však nezameriava len na dámsku a pánsku módu, ale aj na obuv, kabelky, malé kožené výrobky, šperky, šály, viazanky, okuliare a v neposlednom rade aj na kozmetiku a parfémy. Yves Saint Laurent riadi 63 obchodov zahŕňajúcich vlajkové obchody v Paríži, New Yorku, Londýne, Miláne, Hong Kongu a Tokyu. Značka je tiež prezentovaná v mnohých renomovaných butikoch a obchodných centrách po celom svete. YSL je ďalšou ikonickou módnou značkou, ktorú ponúkame na notino.sk.

Začiatky talentovaného návrhára

Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent sa narodil 1. augusta 1936 v alžírskom meste Oran do rodiny francúzskych prisťahovalcov. Už od detstva prejavoval umelecké nadanie a sníval o dráhe módneho návrhára. Preto už v sedemnástich rokoch odišiel do Paríža, kde sa zúčastnil módnej súťaže, v ktorej porazil aj súčasného riaditeľa presláveného domu Chanel, Karla Lagerfelda. Výhra mu otvorila dvere do najvyšších poschodí módneho sveta, a tak sa na prahu dospelosti stal asistentom samotného Christiana Diora. V roku 1957 vo veku dvadsaťjeden rokov, po smrti Christiana Diora, sa ocitol v pozícii vedúceho dizajnéra módneho domu.

Yves Saint Laurent: muž, ktorý dal distingovaným ženám nohavice

V módnom dome Dior zotrval Yves Sain Laurent sedem rokov až do začiatku roku 1961, keď spoločne so svojim partnerom Pierrom Bergé začal budovať vlastnú spoločnosť. Len o pol roka neskôr predstavil pod značkou YSL svoju prvú kolekciu. Svetlo sveta potom postupne uzreli jedinečné modely, ktoré boli vo svojej dobe úplne revolučné. Kráľ módy dokázal zmeniť predstavy o tom, ako sa majú ženy obliekať, keď pre nich vytvoril nohavicový kostým a dámsku verziu smokingu.

Revolucionár vo svete módy

Postupom času jeho tvorba zaznamenala mnoho premien od štýlu hippies, futuristického geometrizmu, štýlu safari až po znovuobjavený androgýnny vzhľad 70. rokov. Roku 1971 uviedol na trh líniu Yves Saint Laurent Beauté - kolekciu YSL parfumov a dekoratívnej kozmetiky. V roku 1999 značku kúpil módny konglomerát Gucci Group. Americký návrhár Tom Ford sa vtedy ujal konfekčnej línie Rive Gauche, zatiaľ čo Saint Laurent naďalej navrhoval šaty rady haute couture. V roku 2002 oznámil svoj odchod do dôchodku. Dizajnér zomrel v Paríži 1. júna 2008 na rakovinu mozgu.

  • Yves Saint Laurent bol prvý módny návrhár, ktorý obliekal ženy do priehľadných tkanín. Dnes sú jeho šaty vystavené dokonca aj v múzeách.
  • bol profesionálnym svetom označený za revolucionára módneho dizajnu.
  • produkty YSL dnes patria medzi najexkluzívnejšie a najvyhľadávanejšie výtvory na svete.
  • v jeho produktoch sa odráža jedinečná kombinácia vášne, kreativity, luxusu a mimoriadneho citu pre farby.

YSL: parfum, ktorý žiari už desiatky rokov

História vôní pod značkou YSL je plná úspechov i škandálov. V roku 1964 predstavil svoj prvý parfum pre mužov s názvom Yves Saint Laurent „Y“. Reklamná kampaň pre nový parfum spôsobila obrovský škandál, pretože na fotografiách pózoval nahý Saint Laurent s flakónom zakrývajúcim jeho mužstvo. Okrem neho predstavil v roku 1971 aj parfém pre ženy s názvom Rive Gauche.

Ďalším škandálom na poli parfumov bolo uvedenie jeho klasickej vône Ópium v roku 1977, ktorej názov spôsobil nemalé pohoršenie. Pokračovalo to nádherne a neodolateľne iskrivo sladkým parfémom Yvresse, ktorý sa pôvodne volal Champagne, ale len do tej doby, než sa na Saint Laurenta oborili výrobcovia pravého šampanského. Šnúra škandálov skončila v roku 2002: YSL parfum pre mužov pod názvom M7 spôsobil obdobný škandál ako „Y“ – na fotografiách v reklamnej kampani sa totiž objavilo nahé telo francúzskeho majstra Európy v džude, avšak jeho prirodzenie už nezakrýval ani ten flakón...

Dnes celý rad vôní s písmenami YSL v znaku predstavuje nepostrádateľné doplnky pánskych (L'Homme, La Nuit de l'Homme) i dámskych šatníkov (Opium, Black Opium, Paris a Mon Paris).

Očarujúce parfémy Yves Saint Laurent

Parfém Yves Saint Laurent sa hodí do práce, ale aj na večer do spoločnosti. Parfémy tejto značky sú  klasické elegantné vône, ktorým štipka zázvoru, kardamónu a ďalšieho korenia dodáva ten pravý orientálny šmrnc. Aj cez neho ale parfumy zostávajú čisté a nevtieravé. Sú vhodné pre všetkých, ktorí sa neboja experimentovať, ale zároveň radi zostávajú sami sebou.

Yves Saint Laurent parfémy pre ženy

A aké parfumy by ste mali určite od tohto slávneho návrhára vyskúšať? Čo tak napríklad Yves Saint Laurent Black Opium. Táto orientálna vôňa bola uvedená na trh v roku 2014 a je označená za rock'n'rollovú interpretáciu klasiky, ktorá by mala zdôrazniť tmavú a tajomnú stranu značky Yves Saint Laurent. Vonná kompozícia parfému YSL Black Opium predstavuje tajomné vyjadrenie vnútorných potrieb, zmyselnosti a nespútaného prístupu ku každodennému životu.

Alebo nechajte na sebe vyniknúť dámsky parfém YSL Libre, ktorý spája levanduľovú esenciu z Francúzska spolu so zmyselnosťou marockého pomarančového kvetu, doplnené odvážnymi tónmi v podobe pižma. Buďte oslňujúca s dámskou vôňou Yves Saint Laurent Mon Paris, ktorá v sebe ukrýva čaro šťavnatého ovocia a krehkých kvetín. Flakón dámskeho parfému YSL Mon Paris má navyše očarujúci dizajn.

Yves Saint Laurent parfémy pre mužov

Ste muž, ktorý sa nebojí prejaviť svoje pocity? Túži po harmónii a krásnych okamihoch? Vyskúšajte decentný nádych mužnosti v jednoduchom dizajne flakónu parfému Yves Saint Laurent L 'Homme. Je to klasická pánska vôňa, ktorá bola ocenená vôňou roka FIFI v roku 1974. Hlavu drevito kvetinovej vône tvorí bergamot, pikantný zázvor a výťažky z vetiveru.

Naproti tomu odvážna, svieža, zvodná – parfumovaná voda Yves Saint Laurent Y prináša novú definíciu maskulinity. Je silnejšou a intenzívnejšou verziou rovnomennej toaletnej vody z roku 2017 a teraz otvára novú kapitolu príbehu muža generácie Y.