AvèneXeraCalm A.D. upokojujúca starostlivosť proti podráždeniu a svrbeniu pokožky

Avène XeraCalm A.D. upokojujúca starostlivosť proti podráždeniu a svrbeniu pokožky
Avène XeraCalm A.D. upokojujúca starostlivosť proti podráždeniu a svrbeniu pokožky
50 ml
14,00

28,00 / 100 ml, vr. DPH
Kód: AVE02310 | Na sklade
1
Večerné doručenie
už zajtra pondelok 27. 9. 2021
Osobný odber
už zajtra pondelok 27. 9. 2021

Popis Avène XeraCalm A.D.
Vlastnosti

Trápi vás intenzívne lokálne svrbenie pokožky, ktoré vás neustále núti škrabať sa? Koncentrovaná upokojujúca starostlivosť Avène XeraCalm A.D. vám prinesie okamžitú úľavu. Je vhodná na celé telo a tvár vrátane očných viečok a ošetruje suché oblasti so sklonom ku svrbeniu a atopickému ekzému.

Krém XeraCalm A.D. obsahuje jedinečný komplex I-modulia® získaný z termálnej vody Avène. Vďaka nemu ihneď upokojuje svrbenie a predchádza ďalšiemu podráždeniu pokožky. Pomáha aj obnovovať jej prirodzenú obranyschopnosť a tým, že využíva technológiu sterilnej kozmetiky, maximálne rešpektuje pokožku a jej mikrobión. Navyše pomáha znižovať akútnu suchosť kože, vyplňuje praskliny a navracia pokožke jemnosť.

Vlastnosti:

 • ihneď upokojuje lokalizované svrbenie a podráždenie pokožky
 • znižuje závažné formy suchosti pokožky a vyplňuje praskliny
 • posilňuje prirodzenú obranyschopnosť pokožky
 • zjemňuje pokožku a chráni ju pred ďalším podráždením
 • je vhodná aj pre dojčatá a neupcháva póry
 • patentované, hermeticky uzavreté balenie

Klinická účinnosť:
→ testované na osobách s atopickou dermatitídou a/alebo lokalizovanými suchými oblasťami so svrbením

 • ihneď po 1. aplikácii sa u 68 osôb znížilo svrbenie pokožky o 69 %
 • u 20 osôb sa zvýšila hydratácia pokožky o 75 %

Výsledky testovania:
→ 3 dni používalo 49 osôb, a to 4× denne

 • u osôb s atopiou došlo k viditeľnému zníženiu prejavov o 49 %

Zloženie:

 • komplex I-modulia® – znižuje pocity svrbenia, zlepšuje obranyschopnosť pokožky a pôsobí proti podráždeniu
 • ochranný a obnovujúci komplex s cer-omega a vysoko koncentrovaným rastlinným olejom – znižuje akútnu suchosť pokožky a vyplňuje praskliny
 • termálna voda Avène – upokojuje pokožku, zjemňuje ju a chráni pred podráždením
 • sterilné zloženie
 • bez parfumácie

Ako aplikovať:
Nanášajte na oblasti pokožky so sklonom k opakovanému, intenzívnemu svrbeniu. Používajte až 4× denne.

Cielená starostlivosť:
Najprv pokožku umyte pomocou relipidačného umývacieho oleja Avène XeraCalm A.D. Potom na ňu nastriekajte termálnu vodu Avène. V ďalšom kroku použite relipidačný krém XeraCalm A.D. a na záver naneste upokojujúcu koncentrovanú starostlivosť XeraCalm A.D.

Vlastnosti

Typ pleti
suchá, atopická a ekzematická
Typ pokožky
suchá, atopická a ekzematická
Účinok
upokojenie

O značke Avène

Značka Avène v sebe nesie silu termálnej vody, ktorá vzniká vnútri planéty Zem, kde získava svoju jedinečnú silu. Malá dedinka v horách na juhu Francúzska sa preslávila svojou termálnou vodou. Kúpele každý rok dokazujú laickej i odbornej verejnosti, že je možné termálnou vodou Avène odstraňovať problémy pri atopickej dermatitíde, lupienke alebo popáleninách. Kúpeľné procedúry pod dohľadom kožných lekárov tu absolvuje množstvo detských aj dospelých pacientov s kožnými problémami. Kombinácia kúpeľných procedúr a dermatokozmetických prípravkov značky Avène prináša obrovské zlepšenie všetkých symptómov. Účinky termálnej vody sú známe už od roku 1736. Viac ako 300 klinických štúdií potvrdzuje účinnosť termálnej vody Avène a prípravkov, ktoré ju obsahujú.
V roku 1975 získal kúpele lekárnik Pierre Fabre a začal oprašovať dávno zvädnutú známosť kúpeľov a slávneho prameňa Saint Odile. V roku 1990 bol uvedený na trh rad Eau Thermale Avène. K nárastu kapacity kúpeľov, ktoré riešia výlučne kožné ochorenie, došlo v roku 2005. Prísnosť, starostlivosť a vysoké štandardy na zaobchádzanie s termálnou vodou a dlhoročný výskum nových účinných látok radí značku Avène na popredné priečky rebríčka dermatokozmetiky. Vysoký výskyt kožných ochorení v priemyselne vyspelých štátoch potvrdzuje, že cielená, jemná, ale zároveň účinná špecifická starostlivosti je nevyhnutná. Zápalové prejavy prebiehajú aj v kožných ťažkostiach na prvý pohľad nepodobných, ako sú napr. lupienka a akné alebo hojenie rany a atopická dermatitída.
Dermatokozmetika Avène iste obsahuje prípravok proti vášmu problému. Ponúka najväčšie spektrum produktov pre všetky stupne citlivosti – ak je vaša pleť citlivá, precitlivená, intolerantná alebo alergická. Značka Avène ako jediná na svete ponúka sterilné produkty (rad pre intolerantnú pleť a Tolerance Extréme). Špeciálny aplikátor zabraňuje vniknutiu vzduchu a baktérií. Ich hlavnou prednosťou je neprítomnosť konzervačných látok, emulgátorov a parfumácie a minimálne množstvo starostlivo vybraných ingrediencií. Všetky vyššie zmienené špecifiká, ktoré zo značky Avène robia No. 1 vo Francúzsku a No. 2 v Európe (v predajoch v lekárňach) a umožňujú pacientom s kožnými patológiami používať príjemné produkty, ktoré je možné kombinovať s lokálnymi liečivami.

Recenzie Avène XeraCalm A.D.