Skip to main content

Curaprox

O ZNAČKE CURAPROX

Viete, že zdravé zuby a ďasná sú pre celkové zdravie našeho tela kľúčové? Švajčiarska značka Curaprox určite áno. Už viac než 40 rokov sa špecializuje na dentálnu hygienu a jej produkty fungujú. Vyskúšajte aj vy zubné kefky a ďalšie špičkové nástroje pre zubnú starostlivosť, ktorú svet miluje.

V spolupráci s dentálnymi odborníkmi vyvíja značka to najlepšie pre starostlivosť o ústnu dutinu už od roku 1972. Zubná kefka Curaprox je jednoduchá, ale o to účinnejšia a dnes platí za legendu. Obvyklý nylon tu nahrádzajú extra mäkké patentované CUREN® vlákna, ktoré doplňuje rovný strih a vysoká hustota. Práve tá sa u jednotlivých typov kefiek líši. Medzi najpopulárnejšie patrí ultra jemný Curaprox 5460, ktorý je šetrný aj k tým najcitlivejším ďasnám.  

V ponuke nechýba ani zubná pasta Curaprox alebo medzizubné kefky Curaprox, ktoré pár pohybmi dosiahnu očistenie zubov. A pokiaľ ešte stále váhate, tak sa nechajte zlákať hravým a farebným designom kefiek a pravideľne si užite aj ich špeciálnu vianočnú alebo valentínsku edíciu.

Prečítajte si viac o značke Curaprox.

celý text skryť text

Odporúčané

Curaprox –  líder v predaji produktov dentálnej hygieny

Značka Curaprox, založená v roku 1972, sa špecializuje najmä na výrobu zubných kefiek všetkých druhov. Je neoddeliteľnou súčasťou švajčiarskej spoločnosti Curaden International AG, etablovaného svetového maloobchodného predajcu stomatologických výrobkov. Curaprox kefky sú známe po celom svete najmä pre svoju vynikajúcu povesť a vysokú kvalitu.

Počas niekoľkých posledných rokov sa značka stala jasnou jednotkou na trhu starostlivosti o zuby nielen na Slovensku. Svojich zákazníkov si získava po celom svete vďaka jednoduchému dizajnu a hravej farebnosti štetiniek.

  • Curaprox ako značka produktov orálnej starostlivosti patrí pod spoločnosť Curaden AG
  • Curaden je švajčiarska spoločnosť so sídlom v Kriens, neďaleko Luzernu vo Švajčiarsku
  • Všetky produkty Curaprox sú navrhnuté a vyvinuté vo Švajčiarsku, kde sa tiež väčšina z nich vyrába
  • Dcérske spoločnosti sídlia v Anglicku, Dánsku, Nemecku, Taliansku, Českej Republike, na Slovensku, v Mexiku, Brazílii a Francúzsku. Distribuční partneri sú po celom svete

Ako vznikla kefka Curaprox

V roku 1939 začali vo Švajčiarsku myslieť aj na chrup telesne postihnutých a vynašli prvú elektrickú zubnú kefku. Kefka to bola ale značne primitívna, išlo o klasickú zubnú kefku, ktorá vďaka niekoľkokilogramovému motoru vykonávala pohyby dopredu a dozadu, nahradzovala teda vykonávanie nevhodnej horizontálnej techniky čistenia. No a ako vznikla dnes už klasická zubná kefka Curaprox a jej nezameniteľný dizajn s malou hlavou, rovno strihanými a mäkkými štetinami? To sa v roku 1972 zišlo pár múdrych hláv na "Sympozium of Oral Hygiene" a zhodli sa na niekoľkých konkrétnych parametroch, z ktorých vzišla "ideálna zubná kefka", ktorá má najlepšie čistiace schopnosti zo všetkých možných typov zubných kefiek.

Curaprox – značka kvality

Značka Curaprox sa na slovenskom trhu objavila tesne po roku 1989. Za "filozofiou" a dnešnou podobou kefiek Curaprox stojí zubár a český emigrant Jiří Sedelmayer, ktorý zbieral skúsenosti na univerzitnej klinike v Hamburgu. Neskôr sa spojil so švajčiarskym výrobcom dentálnych potrieb Ueli Breitschmid, ktorý spoločnosť Curaden vedie od roku 1966 až dodnes. Samotná značka Curaprox vznikla v roku 1972.

Ideálna kefka na čistenie zubov

Z troch druhov klasických zubných kefiek Curaprox je na Slovensku najpredávanejší ich najmäkší variant. Patentovaná je tiež osemhranná rúčka, ktorá človeka navádza tak, aby si čistil zuby pod správnym uhlom – zhruba 45 stupňov. Zlá kefka má buď veľkú hlavu, zlú rukoväť, rôzne dlhé alebo gumové masážne vlákna. Zubná kefka Curaprox sa oproti iným vyznačuje veľmi hustými štetinkami. V najbohatšej variante je to 5460 štetiniek, ktoré sú vyrobené z Curen vlákien. Tieto vlákna sľubujú rovnakú tvrdosť, keď sú mokré aj suché.

Vďaka tomu, že kefka spĺňa odborníkmi požadované kritériá a navyše sa môže chváliť jednoduchým dizajnom, je jedným z najobľúbenejších produktov zubnej hygieny súčasnosti. Kvalitné Curpaprox medzizubné kefky sú tiež súčasťou portfólia značky.

Pre vývojárov produktov Curaprox sú zásadné nasledujúce tri pravidlá:

  • Musia byť atraumatické, čo znamená, že nesmú spôsobiť poranenie. Kefky majú rôzny stupeň mäkkosti s rôznymi označeniami (5460 Ultrasoft, 3960 Supersoft, 1560 Soft).
  • Musia byť efektívne. Nesmie sa stať, že by produkty nefungovali. Snahou je byť najlepším na trhu.
  • Použitie produktov by malo byť čo najjednoduchšie. V ideálnom prípade by používanie produktov Curaprox malo prinášať radosť.

Curaprox – sonická kefka: najlepšia voľba pre vaše zuby

Manuálne kefky Curaprox patria medzi najobľúbenejšie. Pokiaľ ale uprednostňujete čistenie zubov elektrickou kefkou, skúste sonickú kefku Curaprox Hydrosonic. Hydrosonická kefka Curaprox Hydrosonic Easy disponuje hypersonickou čistiacou technológiou a hlavice kefky sú vybavené špeciálnymi vláknami Curen, patentovanou technológiou značky Curaprox. Elektrická kefka ponúka maximálny efekt pri odstraňovaní zubného plaku. Jednozväzková kefka či single kefka je zase určená k jemnému a hlavne dôkladnému čisteniu miest, ktoré sú inak ťažko dostupné.

Zubná pasta Curaprox

Zubné pasty takisto celkom prirodzene patria do portfólia produktov značky Curaprox. Pasta Enzycal patrí k najpredávanejším. Je jemná a účinná zároveň, obsahuje prirodzené enzýmy, ktoré sú súčasťou obranného systému vašich úst. Enzýmy obsiahnuté v zubných pastách Curaprox premieňajú napríklad cukry na látky, ktoré spomaľujú šíreniu baktérií v ústach. Ak chcete posilniť zdravie vašich úst prirodzenou cestou, potom je pre vás zubná pasta Curaprox tá pravá.

Zaujímavou voľbou pre bleienie zubov je (padoxne) čierna pasta Curaprox Black is White s aktívnym uhlím a hydroxylapatitom. Šetrne odstraňuje zo zubov nežiaducu pigmentáciu a jej pravidelným používaním dosiahnete žiarivejší úsmev.

Všetko pre správnu starostlivosť o zuby

Curaprox je svetovým odborníkom na zubnú hygienu, ktorý už od roku 1972 prináša na trh kvalitné produkty, poznatky a tréning v oblasti ústnej hygieny. Čo môže byť lepšie ako používanie jemných a účinných pomôcok na starostlivosť o zuby? Používať pomôcky, ktoré okrem toho ešte aj neodolateľne vyzerajú. Preto sú limitované edície kefiek Curaprox také obľúbené – ústna hygiena sa s nimi mení na niečo, na čo sa tešíte.