Intímna hygiena

Každá žena sa túži cítiť po celý deň čisto a sviežo. Pre optimálnu starostlivosť o hygienu intímnych partií je vhodné používať prípravky špeciálne navrhnuté pre ženy a ich potreby.

Notino.sk ponúka jedinečné intímne gély a obrúsky na intímnu hygienu, ktoré vám zaistia ten pravý komfort bez nepríjemného podráždenia alebo pálenia. Prečítajte si viac o intímnej hygiene

Najpredávanejšie

Prípravky na intímnu hygienu: intímny gél, mydlo, sprchový gél či vlhčené obrúsky

Intímny gél, mydlo či vlhčené obrúsky pre vašu dokonalnú intímnu hygienu

Venujte intímnym partiám špeciálnu starostlivosť, ktorá zachová ich prirodzenú mikroflóru a predchádza nepríjemným pocitom či nežiaducemu zápachu. Intímna kozmetika neobsahuje klasické mydlo a je prevažne založená na obsahu kyseliny mliečnej a ďalších ošetrujúcich zložiek, ktoré sa postarajú o zdravie a prirodzene kyslé pH citlivých partií a navráti Vám príjemný pocit sviežosti a čistoty.

Prečo používať intímny gél?

Zdravé pH intímnych partií sa pohybuje okolo hodnôt 3,8 - 4,5 (kyslé prostredie). Bežné mydlá a sprchové gély sú zvyčajne zásadité (pH 5,5) a ich používaním pri intímnej hygiene dochádza k narušovaniu mikroflóry. Intímne obrúsky a gély majú špeciálne zloženie, ktoré vyrovnáva prirodzené pH, upokojí podráždenie a bojuje s nepríjemným zápachom.

Akú intímne kozmetiku si vybrať?

Na notino.sk nájdete širokú ponuku intímnej kozmetiky pre každodenné použitie aj ako záchranu na cestách.

  • Intímne mydlo je špeciálne navrhnuté tak, aby nedošlo k narušeniu hydrolipidového filmu pokožky a sliznica bola chránená pred podráždením. Intímne mydlá sú vhodné pre každodenné použitie.
  • Intímny umývací gél a emulzie sú určené pre citlivú a podráždenú pokožku, ktorú rýchlo navrátia do rovnováhy a zmierňujú nepríjemné pocity. Sú vhodné pre pravidelnú starostlivosť. V našej ponuke nájdete napríklad upokojujúci intímny gél proti svrbeniu alebo gél na intímnu hygienu pre tehotné ženy a mamičky.
  • Intímna pena s optimálnym pH je osviežujúci umývací prostriedok pre pravidelnú jemnú, ale účinnú intímnu hygienu.
  • Intímny olej jemne čistí a intenzívne hydratuje pokožku.
  • Intímne obrúsky s jemnou vôňou sú skvelým pomocníkom na cestách s obmedzenou možnosťou hygieny alebo na osvieženie počas dňa. Vlhčené obrúsky na intímnu hygienu sú dostupné v praktických baleniach, ktoré ľahko padnú do každej kabelky či batohu.
  • Sprej na intímne partie či hmla na intímne partie sú určené pre rýchle osvieženie citlivých partií počas dňa či veľmi šetrné umývanie.

Intímna hygiena pre mužov

  • Pri zvýšenej fyzickej aktivite alebo ako prevencia proti nepríjemným pocitom napätia a diskomfortu ponúkne intímna hygiena mužom rýchlu úľavu, zvlhčenie pokožky a dlhodobý pocit sviežosti. Pánska intímna kozmetika je určená na každodennú starostlivosť o citlivé partie a mala by sa stať nevyhnutným doplnkom k sprchovacím gélom.
  • V ponuke na Notino nájdete intímny gél pre mužov, ktorý je vhodný na pravidelné použitie počas sprchovania. Po kúpeli odporúčame ako doplnkovú starostlivosť bezoplachový intímny gél, ktorý zaistí pocit sviežosti a sucha po celý deň a pôsobí ako antiperspirant s príjemnou vôňou.

Náš tip: Pre rýchle osvieženie počas dňa či na cestách odporúčame vyskúšať bezoplachový sprej na pánsku intímnu hygienu.

Doprajte si celodenný pocit čistoty a sviežosti a objavte najlepší gél na intímnu hygienu, praktické vlhčené obrúsky pre jemnú starostlivosť alebo intímne spreje pre ženy i mužov na notino.sk ešte dnes!

Ak sa o správnej intímnej hygiene chcete dozvedieť viac, pripravili sme pre vás článok Intímna hygiena (nielen) na leto.