Pemza na nohy

Pemza na nohy

Pravidelne používajte pemzu na nohy a užite si dokonale hladké chodidlá bez stvrdnutej kože. Drsný povrch pemzy zjemní pokožku na pätách, lakťoch aj iných častiach tela, kde vás trápi zrohovatená koža.

Ako používať pemzu

  1. Najprv zmäkčite stvrdnutú kožu v teplej vode.
  2. Namočte pemzu do vody a jemne prechádzajte po stvrdnutej koži, ktorú chcete odstrániť. Dobre odmočená pokožka sa ľahko odlúpne a zanechá po sebe jemnú kožu. Na pemzu nemusíte tlačiť, stačí po koži jemne prechádzať.
  3. Po chvíli umyte kožu a pokračujte, kým nebudete s výsledkom spokojní.
  4. Nezabúdajte, že aj pemza sa pri používaní opotrebováva. Priebežne ju oplachujte.
  5. Nakoniec kožu usušte uterákom a použite krém na nohy alebo napríklad kokosový olej, ktorý sa postará o hydratáciu a dlhotrvajúcu jemnosť vašich chodidiel. 

Aby vám pemza na päty slúžila čo najdlhšie, dobre sa o ňu starajte. Po každom použití ju vydrhnite, napríklad čistou zubnou kefkou. Zbavíte sa tak miniatúrnych zvyškov kože, ktoré sa v póroch pemzy zachytia. Raz za čas ju vyvarte, odstránite tak posledné nečistoty. Vždy nechajte pemzu dôkladne vyschnúť.

Materiály pemzy na nohy

Vyberte si pemzu podľa materiálu, ktorý je vám najbližší. Prírodná pemza pochádza z vyvretej horniny, najčastejšie sopečného skla, ktoré je vysoko pórovité, a preto odstraňuje odumretú kožu. Podobne kvalitná je aj umelá pemza, ktorá verne napodobňuje tak vzhľad, ako aj vlastnosti tej prírodnej.

Ako sa inak zbaviť stvrdnutej kože?

Okrem pemzy môžete využiť aj celý rad ďalších prípravkov a pomôcok. Vyskúšajte napríklad peeling na nohy, ktorého mikroperličky masírujú a zjemňujú kožu, exfoliačné ponožky alebo elektrický pilník na chodidlá, s ktorým sa zbavíte nevzhľadnej kože na chodidlách ešte rýchlejšie.