Krém na zapareniny

Najpredávanejšie

Ako na zapareniny

So zapareninami sa za svoj život stretne takmer každý z nás. Zvyčajne sa vyskytujú v detskom veku, ale nevyhýbajú sa ani dospelým. Chráňte citlivú pokožku bábätka pred zapareninami. Použite všetky dostupné prostriedky ako je kúpeľ, zásyp alebo masť na zapareniny a zbavte sa podráždenej pokožky čo najskôr.

Plienková dermatitída dokáže vaše malé lásky pekne potrápiť. Zapareniny na zadočku bábätka často vznikajú kvôli treniu v záhyboch, kde je koža veľmi jemná. Niekedy môže byť príčinou nosenie látkových plienok, hnačka alebo alergická reakcia na plienku či krém.

Zapareniny u bábätka riešte hneď ako si ich všimnete. Doma používajte zásyp, masť alebo krém na zapareniny. Na cestách sa vám budú hodiť vlhčené obrúsky pre deti, ktoré vám pomôžu očistiť a ošetriť zaparené miesta, nech už ste kdekoľvek.

Čo na zapareniny u bábätka zaberá?

Masť a krém na zapareniny

Na zadoček bábätka pomôže zinková masť na zapareniny alebo masť či krém s obsahom panthenolu a vitamínu E a D. Poskytnete tak okamžitú úľavu postihnutému miestu a zmiernite začervenanie pokožky. Len čo zapareniny zmiznú, používajte krém proti zapareninám preventívne. Vždy ho nanášajte na dobre osušenú kožu a v malom množstve.

Detské púdre a zásypy na zapareniny

Detský zásyp okamžite absorbuje vlhkosť, preto nie je vhodný pre zadoček bábätka. Kombinácia potu a púdru totiž spôsobuje hrudky, ktoré pokožku len viac podráždia. Kedy teda použiť detský púder na zapareniny alebo zásyp? Skvele funguje v oblasti pod prsami, medzi prstami nôh, na vnútornej strane stehien a v podpazuší.

Sprej na zapareniny

Sprej je skvelou alternatívou ku krémom a mastičkám na zapareniny. Zadoček bábätka ošetríte bezkontaktne a zabránite tak prenosu baktérií z rúk na miesto postihnuté zapareninami.

Na zapareniny bábätiek máme tých najlepších pomocníkov! Je to nechtíková mastička na zapareniny, detský zásyp, púder, vazelína, sprej alebo krém na detské zadočky. U nás nájdete populárne značky Johnson's, Weleda, Sebamed alebo Bepanthen.