Prejsť na hlavný obsah

Ako sa starať o vlasy

 Trápite sa pri pohľade na svoje uľahnuté, mastné alebo suché vlasy? Správna starostlivosť o vlasy síce nie je raketová veda, ale mnohí z nás opakujú rovnaké chyby stále dokola. Prejdite si s nami krok za krokom, ako sa správne starať o vlasy. Kozmetika vyberaná s ohľadom na váš typ vlasov spolu so správnym zaobchádzaním urobí divy. Takže ako na krásne vlasy ?

1. krok – starostlivosť o pokožku hlavy

Zdravie vlasov sa začína v pokožke, ktorú ale často zaťažujeme nánosom stylingu a nečistôt. Pre jej maximálnu očistu použite raz za týždeň peeling na vlasy. Pokožku nielen vyčistí, ale aj príjemne prekrví.

Nesmieme zabúdať na výživu a hydratáciu. Tú vlasom doprajú špeciálne vlasové toniká a vody. Medzi naše bestsellery patrí starostlivosť proti vypadávaniu vlasov a na podporu ich rastu. Naneste tonikum ku korienkom vlasov a urobte jemnú masáž, aby sa vstrebalo. Krásna hriva potom na seba nenechá dlho čakať!

2. krok – správne umývanie vlasov

Či už sa vám veľmi mastia vlasy, farbíte sa alebo máte suchú pokožku hlavy, iste pre vás máme ten pravý šampón. Vodu pri umývaní voľte príjemne vlažnú. Horúca dráždi pokožku a poškodzuje vlasy, studená ich zase nedostatočne opláchne. Šampón vmasírujte od korienkov po končeky tak, aby ste vlasy príliš nezamotali, a dôkladne opláchnite.

A ako často si umývať vlasy? Odborníci radia maximálne raz až dvakrát týždenne. Príliš časté umývanie totiž môže vlasom škodiť. Ak sa vám vlasy veľmi mastia alebo trebárs veľa športujete, ani každodenné umývanie vlasov nemusí byť problém – len používajte jemný šampón na každodenné umývanie.

3. krok – výživa a hydratácia vlasov

Vedeli ste, že umývanie vlasov šampónom otvára ich štruktúru a sú tak zraniteľnejšie? Preto je tu kondicionér, ktorý ich štruktúru uzatvára a uhladzuje povrch. Raz za týždeň či dva použite aj masku na intenzívnu regeneráciu vlasov.

Bezoplachová starostlivosť je must-have! Séra na končeky vlasov, vlasové oleje či uhladzujúce krémy na vlasy slúžia ako doplnková starostlivosť aj rýchla záchrana.

A ako používať kondicionér alebo masku na vlasy? Naneste ich do umytých, uterákom vysušených vlasov – vždy aspoň 3 centimetre od korienkov. Nechajte pôsobiť tak dlho, ako je odporúčané na obale, a potom dôkladne opláchnite.

4. krok – rozčesávanie vlasov

Začnite výberom vhodnej kefy, ktorá bude sedieť dĺžke a hustote vašich vlasov.

Nezabudnite sa učesať pred umytím, počas šampónovania vlasy len jemne prešuchajte vo zvislej polohe a potom z nich vodu opatrne vytláčajte.

Mokré vlasy sú náchylnejšie na poškodenie pri česaní, preto ich pred kefovaním nechajte preschnúť. Ak vás trápia zamotané vlasy, naneste do nich najprv sprej na rozčesávanie vlasov.

5. krok – ochrana vlasov pred teplom

Kým vezmete do ruky žehličku či fén, naneste po celej dĺžke vlasov krém alebo sprej na ochranu vlasov pred teplom, ktorý zabráni ich poškodeniu počas tepelnej úpravy.

Riziko poškodenia znížite aj výberom vhodného elektrospotrebiča. Vymeňte starý nešetrný vysúšač vlasov za fén na vlasy s ionizátorom a kúpte si keratínovú či parnú žehličku, ktorá neničí vlasové vlákna. S teplotou šetrite. Čím jemnejšie a poškodenejšie vlasy máte, tým viac teplotu znížte.