Aromalampa

Doprajte si domácu aromaterapiu! Ponúkame vám dizajnové sklenené aj keramické aromalampy, s ktorými naplníte svoj domov príjemnou vôňou. Použitie aromalampy zvládne úplne každý.

 

Dovnútra aromalampy vložíte klasickú čajovú sviečku a do vrchného kalíška dáte vonný vosk alebo do nej nalejete trošku vody a pridáte pár kvapiek vonného oleja. Potom už len stačí sviečku zapáliť a užívať si príjemnú vôňu.

U nás nájdete úžasné Yankee Candle aromalampy na vosk aj vonný olej! Vyberte si ten najkrajší dizajn, zvoľte si správnu vôňu a domáca aromaterapia sa môže začať.

Prečítajte si viac o aromalampách.

celý text skryť text

Aromalampa: umenie relaxovať a užívať si pohodu domova

Dennodenne je naše telo vystavované silnému stresu. Pravidelný stres negatívne vplýva na vašu fyzickú a psychickú pohodu. Ak sa však počas voľnej chvíle chcete dostať do sveta plného pohody a vyrovnanosti, nebojte sa zlepšiť si náladu aromaterapiou. Aromaterapia je liečba, ktorá má upokojujúce a overené liečebné účinky. Celý systém aromaterapie je založený na vôni, ktorá blahodarne pôsobí na váš fyzický stav tela a psychický stav mysle. Dovoľte levanduli upokojiť migrénu a nespavosť, citrónu rozveseliť a vyhnať z tela únavu, mandarínke uvoľniť napätie a zahnať slzy preč z očí. A predstavte si, že je to iba časť vôní, ktoré skutočne pomáhajú a liečia.

Čo je aromaterapia a ako začať?

Základom je aromalampa. Použitie aroma lampy je naozaj veľmi jednoduché a jej vzhľad vytvorí z vonnej lampy prekrásnu dekoráciu. Moderná aroma lampa je dostupná v mnohých prevedeniach a farebných dizajnoch, takže sa do vášho interiéru určite hodí. Keramická aromalampa a sklenená aromalampa sú založené na princípe odparovania vonného oleju do aromalampy alebo na princípe roztápania a odparovania vonného vosku, ktorý je špeciálne určený pre vonné lampy. Nezabúdajte, že sviečku vo vonnej lampe je potrebné hneď po odparení vonného oleja alebo vosku sfúknuť a lampu nechať úplne vychladnúť.

Aroma lampy na trhu

Zaujala vás aromaterapia a jej pozitívne účinky? Neváhajte siahnuť po modernej aromalampe od Yankee Candle. Aromalampa od tejto značky sa vyrába v nádherných moderných prevedeniach. Rozmanitosť nájdete aj v použitých materiáloch a vybrať si môžete z keramickej alebo sklenenej aroma lampy. Dostupná je taktiež aj elektrická aromalampa. Elektrické prevedenie nepotrebuje k topeniu vosku alebo odparovaniu oleja čajovú sviečku, nakoľko vosk je roztápaný nahrievaním prostredníctvom elektriky.

Novodobá elektrická vonná lampa má oproti aroma lampe na čajovú sviečku jednu výhodu, ktorou je časovač. Sami si nastavíte dobu, počas ktorej chcete, aby bol váš dom rozvoňaný. Po uplynutí nastaveného času sa lampa automaticky vypne. Klasickým prevedením aroma lampy je topenie pomocou čajovej sviečky. Stačí si vybrať vosk zo širokej ponuky vôní a výrobcov, zapáliť sviečku a je hotovo. Aromalampa Yankee Candle rozvonia v priebehu chvíle celú domácnosť.

Či ste sa už rozhodli pre vonnú lampu elektrickú alebo aromalampu na vosk, rozhodli ste sa správne. Vaše telo a myseľ bude v tej najlepšej psychickej aj fyzickej pohode a vy sa budete cítiť perfektne. Ešte vám v skratke prezradíme, ako vyrobiť vonný vosk do aromalampy. Stačí farba na sviečky, včelí vosk, kokosový olej, vonný olej a silikónové formičky. Kokosový olej a včelí vosk roztopíte vo vodnom kúpeli, pridáte pár kvapiek vonného oleja, nalejete do formičiek a necháte zatuhnúť. A voil?, hotovo.

Aromalampa a aróma difuzér

Difuzér sa od aroma lampy odlišuje. V čom spočíva rozdiel? Aroma difuzér predstavuje tak isto spôsob, ako rozvoňať interiér každej miestnosti. Skladá sa z nádobky, ktorá obsahuje voňavú náplň, v ktorej sú vložené drevené paličky. Pomocou drevených paličiek sa vôňa postupne uvoľňuje a odparuje do priestoru, kde vytvára príjemnú atmosféru a to len na základe atraktívnej a príjemnej vône. Opäť máte na výber zo širokej škály vôní, ktoré si určite zamilujete. Tento spôsob navádzania príjemnej vône je cenovo menej náročný, no rovnako efektívny a príjemný.

Vonné oleje do aroma lampy

Lampy na vonné oleje sú veľmi podobné tým, ktoré topia vosk. Rozdiel spočíva iba v tom, že netopíte vosk, ale ohrievate malé množstvo vody, do ktorej sa pridá pár čarovných kvapiek esenciálneho oleja. Éterický olej do aromalampy si môžete vybrať z pomedzi viacerých vôní, výrobcov a objemu fľaštičky, ale dostupné sú taktiež aj darčekové balenia. Tie spravia radosť každému milovníkovi vôní, ktorého nimi obdarujete.

Zo širokej ponuky vôní si určite vyberie každý. V ponuke sú esenciálne oleje, rozdelené do kategórií podľa charakteru. Vybrať si môžete z čistej, bylinnej, citrusovej, drevitej, korenistej, kvetinovej, ovocnej, ale aj sviežej vône. Všetko záleží už len na vašom vkuse.

Esenciálne alebo inak aj éterické oleje sa používajú aj pri starostlivosti o pleť. Účinne hydratujú a regenerujú pokožku, skrášľujú a vyhladzujú nedokonalosti, účinne vyživujú až do hĺbky pokožky, revitalizujú a výrazne spomaľujú proces starnutia pleti.

Katalytická lampa

Perfektný doplnok do každej miestnosti v dome či do kancelárie. Presne tak sa dá charakterizovať katalytická lampa. Sú určené nielen na rozvoňanie priestoru, ale taktiež aj na čistenie a dezinfekciu uzavretých priestorov, bez prístupu k čerstvému vzduchu. Katalytické lampy majú jednu perfektnú výhodu a vlastnosť, ktorá spočíva v tom, že ich s pokojným svedomím môžete nechať bez dozoru. Fungujú na princípe katalytickej reakcie, čo znamená horenie bez plameňa. Ide o proces, kedy je vôňa odparovaná z nasiaknutého knôtu, rozpaľovaného špeciálnym kamienkom. Kamienok stačí zapáliť a pár minút nechať horieť, potom sfúknuť a prikryť ho ozdobným viečkom. Cítite tú krásnu vôňu šíriacu sa miestnosťou?