Fény na vlasy

Pre rýchle a efektívne vysušenie vašich vlasov je dôležité použiť kvalitný fén, ktorý dokáže zamedziť nežiaducemu poškodeniu vlasového vlákna horúcim vzduchom.

 

Notino.sk vám špeciálne ponúka jedinečnú profesionálnu značku fénov Babyliss Pro, ktorá je výnimočná svojimi šetrnými a zároveň vysoko výkonnými fénmi. K fénom si môžete dokúpiť nástavce pre zvlnenie - difuzéry.

Prečítajte si viac o fénoch na vlasy.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

Fény na vlasy

V dnešnom uponáhľanom živote môže dôjsť k situácii, keď nám čas nedovolí vychutnať si chvíľu čerstvo umytých vlasov, zabalených v uteráku. Našu korunku krásy musíme rýchlo vysušiť po rannej sprche, kedy sa obvykle ponáhľame do práce či školy, po sprche vo fitness centre, alebo deťom po tréningu. Vlasy je potrebné dôkladne vysušiť najmä vtedy, keď je vonku chladno a vy nechcete riskovať ochorenie. Sušič na vlasy sa práve kvôli týmto situáciám stal súčasťou každej domácnosti.

Ako funguje fén

Používaním fénu na vlasy chceme docieliť odparenie prebytočnej vody za pomoci teplého vzduchu. Teplo a zmeny smeru prúdenia proces sušenia výrazne urýchľujú. Sušič na vlasy sa skladá z týchto základných častí:

  • Ventilátor a má tvar hydraulickej turbíny. Nasáva vzduch, ktorý je nasledovne privádzaný do hubice.
  • Nahrievacia špirála, ohrievajúca odchádzajúci vzduch.
  • Žiadny fén nebude fungovať bez motorčeka a bezpečnostných prvkov, akými sú materiál ochraňujúci ruky pred elektrinou či teplotný senzor, ktorý pri prehriatí fén vypne.

V skratke povedané, zapnutie fénu uzavrie elektrický obvod, aktivuje sa špirála, rozbehne sa ventilátor a vzduch sa začne ohrievať. Prúdiaci vzduch zároveň chladí špirálu a chráni tak fén pred prehrievaním.

Ako si vybrať fén na vlasy

Vybrať ten najlepší fén na vlasy, ktorý vám bude vyhovovať vo všetkých smeroch, nie je žiadna veda. Stačí si určiť, čo od fénu očakávate. Potrebujete profesionalitu alebo postačí klasika? Nech je odpoveď hocijaká, zamyslite sa nad funkciami nastavenia teploty, intenzity prúdenia vzduchu, studeného vzduchu, dĺžkou napájacieho káblu či veľkosťou. Takže, ak sa trápite otázkou, ako vybrať sušič na vlasy, nebojte sa, je to jednoduché a rýchle.

Typy fénov

Sušič vlasov je tu s nami už od roku 1890. Zo začiatku bol veľmi ťažký a veľký. Postupom času sa tieto negatíva odbúrali a výrobcovia ho zdokonalili. Fény sa dnes vyrábajú vo viacerých typoch, medzi ktoré patrí fén s difuzérom, ionizačný fén, fén s kefou, cestovný fén či kulmofén. Každý z uvedených typov si vás získa inou vlastnosťou. K fénom sa napríklad často dokupujú difuzéry, teda prídavné hlavice, plniace určitú úlohu. Môžu zastávať tlmič zvuku, ale taktiež aj nadvihovať vlasy pri korienkoch, a tak im dodávať úžasný objem.

Fén na vlasy s ionizátorom

Fén s ionizátorom má pozitívne účinky na ľudské vlasy. Je založený na neutralizácii katiónov, čím dochádza k tomu, že vaše vlasy budú vlhšie a výrazne lesklejšie. Ionizačný fén prispieva k správnemu vyživovaniu a je ideálnym spoločníkom do kúpeľní všetkých ľudí, ktorým nedá spať lámavosť, suchosť a slabosť vlasov. Používaním taktiež vlasy získajú neskutočnú hebkosť a objem.

Cestovný fén

Ako už z názvu vyplýva, jeho kompaktné rozmery a nízku hmotnosť ocenia najmä cestovatelia. Nech sa už vydáte kamkoľvek, cestovný fén na vlasy vám v batožine nebude prekážať a nemôže sa vám stať, že vás nemilo prekvapí absencia fénu v hotelovej kúpeľni.

Profesionálne fény na vlasy

Perfektný výkon, ergonomický tvar a nízku hmotnosť ocenia najmä kaderníci. S fénom v ruke trávia väčšinový čas pracovného dňa. Aby nemuseli byť ruky unavené a utrápené, sú tu pre nich profesionálne fény, ktoré im prácu uľahčujú a spríjemňujú. Od klasických fénov sa odlišujú hlučnosťou a dĺžkou napájacieho kábla.

Kulmofén a rotačná kefa

Pomocník, ktorý vlasy rozčeše ako kefa a vysuší ako fén – na kučeravé vlasy nenájdete nič efektívnejšie a spoľahlivejšie ako kulmofén. Je to prakticky kefa a fén v jednom. Vďaka tomuto spojeniu je možné skrotiť a tvarovať aj inak nepoddajné vlasy. Sušenie a rozčesávanie bude kratšie a menej bolestivé. Kulmofén dokáže hravo skrotiť aj tie najneposednejšie vlasy. Okrem sušenia ponúka aj neobmedzené možnosti stylingu. Je ideálny na vytváranie vzdušných vĺn a dodáva účesu objem. Rozhodne to nie je obyčajný fén. Vlasy rozčeše, usuší a jemne navlní. Navyše zamedzuje lámavosti a poškodeniu.

A ako si ako vybrať sušič na vlasy podľa najlepších značiek a výrobcov? Ponúkame zopár tipov na osvedčené výrobky, ktoré určite nesklamú bežných ani náročných zákazníkov. 

Obľúbené značky fénov

Fén na vlasy Rowenta

Značka pochádza z Anglicka a dlhodobo je považovaná za veľmi obľúbenú. Jej vysokú kvalitu a prepracovaný dizajn je vidieť na výrobkoch ako sú fény, kulmofény, zastrihávače chĺpkov či žehličky na vlasy. Presne to ponúka Rowenta. Fén na vlasy má možnosť regulovania teploty a často je súčasťou balenia aj šikovný difuzér. Fén Rowenta je perfektnou voľbou k šetrnému sušeniu vlasov. Rowenta kulmofén zasa vytvorí prekrásne a nespútané vlny v priebehu pár minút. Dovoľte vašim vlasom zažiariť.

Fén Philips

Zubné kefky, zastrihávače, kulmy, ale i klasický fén. Philips jednoducho myslí na všetko. Značka sa nezaoberá len starostlivosťou o vlasy, ale i životným štýlom, osvetlením a zdravotnou starostlivosťou. Fén na vlasy Philips, žehlička na vlasy aj ostatní členovia rodiny Phillips sú tu s nami už dlho a všetci ich dobre poznáme.

Valera – fény so značkou švajčiarskej kvality

Švajčiarska kvalita, ktorú je vidieť vo všetkých výrobkoch značky Valera. Zdravie a vzhľad vlasov je ich stavebným kameňom. Valera fény, žehličky, zastrihávače či difuzéry určite nájdete v nejednom kvalitnom kaderníctve.

Parlux

Parlux fény sú známe vysokým výkonom a krátkym časom sušenia. Talianska značka vyrába profesionálne nástroje pre kaderníkov. Všetky výrobky sú z netoxických materiálov, šetrných k životnému prostrediu. To všetko samozrejme v súlade so zdravím vlasov. Nájdete ich v rukách profesionálov, ale taktiež sú určené aj pre domáce používanie.