Prejsť na hlavný obsah

Vypadávanie vlasov

Prevencia vypadávania vlasov u žien

Nachádzate v hrsti viac vlasov než obvykle? Prichádza čas na prvú pomoc v podobe správnej vlasovej kozmetiky.

Vhodná starostlivosť:

 • Hneď pri prvých náznakoch vypadávania vymeňte bežný šampón za ten, ktorý je zameraný na vypadávanie vlasov. Dôkladne ho vmasírujte do pokožky hlavy – vypadávanie sa totiž začína pri korienkoch a tie potrebujú poriadnu vzpruhu a dávku výživy.
 • Ako ďalší krok zvoľte vhodný kondicionér na aktiváciu rastu vlasov.
 • Nezabudnite na séra! Podporujú zdravú vlasovú pokožku, jej prirodzenú ochrannú bariéru a zaisťujú výživu vlasových vláken.

celý text skryť text

Chronické vypadávanie vlasov u žien

Stres, životný štýl, strava, genetika, vonkajšie vplyvy, hormonálne zmeny a zdravotné problémy – to všetko môže prispievať k vypadávaniu a rednutiu vlasov. Vybrali sme overené produkty, ktoré si s ním dokážu poradiť.

Vhodná starostlivosť:

 • Ak vás už trápi chronické vypadávanie vlasov a s ním spojené lysinky, stále nie je všetkému koniec. Kúzlo spočíva z veľkej časti v špeciálnych sérach na rast vlasov, ktoré obsahujú aktívne látky ako stemoxydine (aktivuje opätovný rast vlasov), cysteín (na posilnenie vlasových folikulov), lyzín (podporuje zdravý rast vlasov), aminexil (bráni predčasnému vypadávaniu vlasov) či biotín a pantenol (vyživujú vlasy a priaznivo pôsobia na ich kvalitu).
 • Je dôležité séra aplikovať priamo do vlasovej pokožky, práve tam totiž aktívne látky pôsobia.

celý text skryť text

Prevencia vypadávania vlasov u mužov

Páni, cítite, že hustota vašich vlasov už nie je to, čo bývala? Vypadávanie vlasov u mužov sa väčšinou začína pozvoľna a postupne graduje. Hlavnými faktormi sú dedičnosť, hormonálne zmeny a pribúdajúce roky.

Vhodná starostlivosť:

 • Zamerajte sa na šampóny s obsahom zložiek, ktoré prenikajú hlboko do vlasových korienkov a posilňujú ich.
 • Kľúčovou a bežnou ingredienciou je kofeín, ktorý slúži ako aktivátor, predlžuje a zlepšuje fázu rastu vlasov. Rovnako taurín je vhodný na posilnenie vlasovej pokožky, ktorú prekrvíte dôkladnou masážou pri šampónovaní.
 • Ako dodatočnú starostlivosť neváhajte siahnuť po vlasovom toniku alebo sére. Slúži ako extra posila vlasových vláken a podpora rastu.

celý text skryť text

Chronické vypadávanie vlasov u mužov

Príčinou vypadávania a rednutia vlasov je často prerušenie cyklu rastu, vedúce k tvorbe lysiny, ktorá časom rastie. V tej chvíli nie je čas boj s vypadávaním vzdať, ale práve naopak.
 

Vhodná starostlivosť:

 • Okrem šampónov stimulujúcich rast vlasov sa v tejto fáze treba zamerať na séra a kúry, ktoré preukázateľne redukujú stratu vlasov v priebehu niekoľkých týždňov, a to aj v pokročilejších fázach. Ich úlohou je posilniť a regenerovať vlasové vlákna.
 • V zložení sa často stretnete s aminexilom, ktorý bráni vypadávaniu vlasov, a rastovým stemoxydinom. Okrem iného sa tu často objavujú aj ceramidy na posilnenie vláken a mentol, známy schopnosťou podpory mikrocirkulácie spoločne s keratínom, ktorý hĺbkovo regeneruje.
 • Na podporu rastu vlasov dostať aj séra, ktoré pôsobia priamo vo vlasových folikuloch, podporujú rast vlasov a predchádzajú ich strate.

celý text skryť text