Prejsť na hlavný obsah

Kozmetika s kofeínom

Kofeín je najrozšírenejším prírodným stimulantom na svete a jeho účinky sú známe už po stáročia. Nachádza sa prevažne v kávových zrnách, listoch čajovníka a v rôznom množstve aj v ďalších rastlinách. V kozmetickom priemysle sa využívajú hlavne jeho povzbudzujúce účinky, ktoré umožňujú zlepšovať prekrvenie pokožky a jej pružnosť.

 

Ide o silný antioxidant, ktorý dokáže vylúčiť z tela škodlivé voľné radikály a spomaliť starnutie organizmu.

Vlastnosti kofeínu

Kofeín je aktívna látka, ktorá sa využíva prevažne v omladzujúcej kozmetike. Dodáva pleti jas a zlepšuje jej celkovú kondíciu. Je aj jednou z najvyhľadávanejších látok na navrátenie hustoty vlasov a stimuláciu vlasových korienkov.

Účinky kofeínu na pleť a pokožku

  • Zabraňuje prílišnému vysušovaniu kože a vyrovnáva pH pleti.
  • Zlepšuje produkciu kolagénu, podporuje elasticitu pleti a znižuje viditeľnosť vrások.
  • Chráni pleť pred voľnými radikálmi, napomáha jej regenerácii a stimuluje tvorbu nových a zdravých kožných buniek. Celkovo zlepšuje stav pokožky.
  • Pomáha redukovať akné, znižuje viditeľnosť jaziev po akné.
  • Znižuje opuchy a je účinným bojovníkom proti tmavým kruhom a vačkom pod očami.

Účinky kofeínu na vlasy

  • Zmierňuje vypadávanie vlasov a stimuluje rast nových vlasov.
  • Napomáha celkovej regenerácii vlasovej pokožky a vyživuje vlasové korienky.
  • Vyrovnáva pH vlasovej pokožky.

Kozmetika s kofeínom

Kofeín si pre svoje posilňujúce účinky veľmi rýchlo našiel čestné miesto v anti-age kozmetike. Nájdeme ho v liftingových pleťových krémoch a krémoch na očné okolie. Obľúbené sú aj krémy proti celulitíde s kofeínom a spevňujúce prípravky na pokožku celého tela.

Blahodarný kofeín sa stal aj súčasťou produktov na vlasy. Sérum a šampón s kofeínom, napríklad Alpecin alebo kofeínový šampón pre ženy Plantur 39, zabraňujú prílišnému vypadávaniu vlasov a stimulujú ich rast.

Na notino.sk si nájdete kofeínový šampón či tonikum pre krásne husté a zdravé vlasy. Zaraďte životobudič kofeín do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť a každý deň sa prebuďte do krásy. Doprajte si kofeínovú vzpruhu už dnes!

celý text skryť text