Kruhy pod očami: čo s nimi?

Zatočte s kruhmi pod očami a uchovajte si mladistvý vzhľad! Objavte to najlepšie sérum, masku alebo krém na kruhy pod očami.

 

Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

Základom je dostatok spánku a odpočinku. K minimalizácii tmavých kruhov pod očami a ich predchádzaniu vám pomôže aj správna starostlivosť o očné okolie a špeciálne prípravky s obsahom vitamínu C, retinolu, hydrochinónu a zosvetľujúcich látok. Vyberajte kozmetiku na kruhy pod očami, ktorá posilňuje, hydratuje, regeneruje, spevňuje a stimuluje mikrocirkuláciu krvi v očnom okolí, ako je:

  • liftingové očné sérum,
  • očný gél proti opuchom,
  • intenzívny krém na kruhy pod očami,
  • osviežujúca maska na očné okolie.

Občas však nepomôže ani dostatočná prevencia. V takom prípade siahnite po kvalitnom korektore na kruhy pod očami, ktorý zakryje všetky nedokonalosti.

Ako vznikajú kruhy pod očami?

Niekedy sú kruhy pod očami známkou únavy, inokedy za ne môže genetika. Takzvané vačky pod očami vznikajú kvôli dlhým hodinám práce na počítači a namáhaniu očí, nedostatku spánku, zafajčenému prostrediu alebo zlej životospráve. Nepodceňte starostlivosť o očné okolie a rozmaznávajte sa pomocou tých najlepších prípravkov od značiek LancômeShiseido alebo Estée Lauder.

Prečítajte si viac o kruhoch pod očami.

celý text skryť text

Máte vybrané
  • Proti tmavým kruhom
Filter
cenové rozpätie

Značka
Zobraziť ďalšie
Pre koho?
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   74
  •   21
  •   13
  •   2
Najpredávanejšie

Kruhy pod očami: odstránenie nepekných opuchov môže byť jednoduchšie, než si myslíte

Nedostatok alebo nesprávny režim spánku, alergia, absencia železa či dokonca nadmerné vystavovanie slnečnému žiareniu. To všetko spôsobuje tmavé kruhy pod očami. Príčinou však môže byť aj dehydratácia. Dodržiavanie pitného režimu je preto dobré nielen pre naše zdravie, ale aj pre našu pokožku.

Tmavé kruhy, ktorých súčasťou sú často aj nevábne vačky pod očami, sú nepríjemnou záležitosťou, trápiacou ženy aj mužov. Za krátkodobý výskyt čiernych kruhov pod očami môže najmä únava a zle nastavený režim. Ďalším dôvodom je prirodzené starnutie. V tomto prípade hovoríme už o dlhodobom jave, ktorý sa prirodzene vyskytuje po určitom veku. Vysvetlením je zmena štruktúry pokožky. Pokožka sa stáva tenšou, množstvo tuku a kolagénu v očnom okolí sa znižuje. Dlhodobý charakter tohto problému majú aj ľudia s predispozíciou k určitému zdravotnému stavu, napríklad ku chorobe štítnej žľazy. Tá môže byť a často aj je zdedená.

Z času na čas je možné pozorovať tmavé či čierne kruhy pod očami aj u detí. Zvyčajne však nie je dôvod na obavy. V tomto prípade je najčastejšou príčinou alergia či upchaté nosné dutiny, pokiaľ dieťa práve prechádza prechladnutím. No dôvodom môže byť aj spomínaná genetická predispozícia. Ak majú tento problém rodičia, je pravdepodobné, že ho bude mať aj dieťa.

Ako sa zbaviť kruhov pod očami

Odstránenie kruhov pod očami sa na prvý pohľad môže zdať ako veľký problém. Za pomoci vhodných prípravkov to však dokážete celkom jednoducho. Možností, ako odstrániť kruhy pod očami, je niekoľko. Našťastie existujú celé rady produktov, ktoré dokážu proti tomuto problému účinne bojovať. Medzi nimi nájdete masky na oči, očné krémy a gély aj očné séra.

Takže – čo na kruhy pod očami? Odborníci sa zhodujú v tom, že najlepším spôsobom liečby tmavých kruhov pod očami je kombinácia kozmetických procedúr, zmeny životného štýlu a vysokokvalitných produktov starostlivosti o pleť.

Krém na kruhy pod očami

Zloženie všetkých krémov, vhodných na starostlivosť o očné okolie, je navrhnuté tak, aby čo najúčinnejšie bojovalo s problémami, ako sú očné vrásky či tmavé kruhy pod očami. Krémy sú vhodné od normálnej pleti až po zmiešanú a citlivú. Nakoľko je pokožka v očnom okolí veľmi jemná, správny výber krému je dôležitý. Tieto krémy sú rozdelené pre ženy a pre mužov. Medzi značkami pánskych krémov nájdete Clinique, Declaré, Biotherm a mnohé iné. U dámskych krémov a gélov na očné okolie nájdete takisto tieto značky spolu s Lancôme, La Prairie, Juvena a ďalšie. Kolekcia FlosLek Laboratorium Eye Care ponúka očné gély s prírodnými zložkami, ako je aloe vera, skorocel, harmanček, nevädza alebo zelený čaj.

Niektoré krémy a gély veľmi účinne bojujú proti tmavým kruhom pod očami, iné sú zase vhodné na odstránenie opuchov pod očami. Na opuchy očí u mužov veľmi dobre funguje krém od Nuxe Men. Navyše vyhladzuje aj jemné vrásky a dodáva pokožke hydratáciu a potrebnú výživu. U žien je to napríklad krém Sesderma Hidraloe, Dermacol Gold alebo chladivý krém Rodial Dragon's Blood

Okrem odstránenia tmavých kruhov, vačkov a opuchov pod očami, krémy poskytujú aj posilňujúcu a vyplňujúcu starostlivosť o očné okolie. Redukujú množstvo vrások a spevňujú zrelú pleť. Medzi týmito krémami nájdete aj hydratačné, omladzujúce, rozjasňujúce, regeneračné krémy alebo sady krémov, kde nájdete kompletnú starostlivosť v podobe niekoľkých produktov, určených pre očné okolie.   

Pleťový krém Remescar na kruhy pod očami

Jednou zo značiek, ktorá vyvinula veľmi účinný krém na tento typ problému s pleťou, je Remescar. Vačky a kruhy pod očami odstránite s okamžitým efektom pomocou krému Medmetics. Už pri prvej aplikácii sú výsledky viditeľné. Remescar Medmetics je krém, ktorý okamžite pôsobí na vrásky okolo citlivej oblasti očí. Skúsenosti s týmto produktom sú vo všeobecnosti veľmi dobré, najmä pre jeho rýchly a viditeľný účinok.

Korektor na kruhy pod očami

Pokiaľ sa vám ich ešte nepodarilo celkom potlačiť, jednou z možností, ako zakryť kruhy pod očami, je používať správny korektor. Správnu farbu zvolíte podľa farby kruhov pod očami. Pokiaľ je ich sfarbenie do modra, vhodný je korektor žltej farby. Ak sú kruhy hnedej farby, na vyváženie sa odporúča broskyňový korektor. Zo spomínaných korektorov stojí za zmienku Clinique Even Better Eyes, rozjasňujúci produkt, ktorý dodáva očnému okoliu mladistvý vzhľad a pôsobí zjednocujúco. Ďalšími korektormi sú napríklad Academie All Skin Types, Dermacol Perfect Me, Helena Rubinstein Prodigy Powercell a mnohé iné. Všetky tieto produkty redukujú nedokonalosti pleti a pomáhajú k jej zjednoteniu.

Odpoveďou na otázku, ako nemať kruhy pod očami, je v prvom rade správna životospráva a nočný režim. Či už ste sa s predispozíciou tohto problému narodili, teda má dlhodobý charakter, alebo potrebujete odstrániť práve aktuálne kruhy pod očami po náročnom pracovnom týždni, na Notino nájdete mnoho produktov, ktoré vám s tým efektívne a účinne pomôžu.