Skip to main content

Arganový olej

Najpredávanejšie

Arganovému oleju sa právom hovorí tekuté či marocké zlato. Nielen preto, že je veľmi vzácny, ale aj pre jeho blahodarné pôsobenie na pleť, vlasy aj nechty. Má vysoký obsah vitamínu E, esenciálnych mastných kyselín a antioxidačných tokoferolov. Aké má arganový olej účinky?

Arganový olej na pleť

Arganový olej na tvár pôsobí ako zázračný elixír. Vyživuje a hydratuje pleť, navracia jej pružnosť a vyhladzuje vrásky. Znižuje tvorbu nadbytočného kožného mazu a lieči akné, ekzémy aj popáleniny.

Arganový olej na vlasy

Vlasom arganový olej navracia lesk, silu a pružnosť. Vyživuje korienky, upokojuje vlasovú pokožku a zaceľuje rozštiepené končeky.

Použitie arganového oleja

Na pleť a pokožku celého tela stačí naniesť pár kvapiek oleja a jemne vmasírovať. Olej sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastný film. Pri použití na vlasy naneste dostatočné množstvo oleja do navlhčených vlasov, zabaľte ich aspoň na hodinu do uteráka a potom olej vymyte šampónom.

Na notino.sk vám ponúkame bio arganový olej Saloos, Dr. FeelgoodSoaphoria a ďalšie. Vyskúšajte blahodarné účinky arganového oleja aj vy! Okrem toho môžete skúsiť aj kokosový olej, ružový či mandľový olej.

Vyskúšajte aj ďalšie prírodné oleje pre zdravú pokožku, vlasy a zuby: