Prejsť na hlavný obsah

Harmanček

Účinky harmančeka na pleť a vlasy by zaplnili celú knihu, a preto má povesť všestrannej bylinky. Vďaka vysokému obsahu silíc a prítomnosti viac než sto látok má harmanček upokojujúce, čistiace a regeneračné vlastnosti. A navyše nádherne vonia.

 

Na kozmetiku s harmančekom nedajú dopustiť osoby s citlivou a podráždenou pokožkou. Harmanček totiž zmierňuje začervenanie a svrbivosť, či už ide o celé telo, pokožku hlavy, alebo intímne partie. Práve v tom poslednom prípade navyše vyrovnáva pH.

Vlastnosti harmančeka

Harmanček čistí, upokojuje a urýchľuje obnovu pokožky. Obsahuje mnoho silíc a vyše 100 účinných látok, preto je často používanou zložkou vlasovej a telovej kozmetiky pre citlivú pokožku. Nájdete ho v harmančekových olejoch, krémoch, čistiacich vodách aj jemných zosvetľujúcich harmančekových šampónoch.

Účinky harmančeka na pleť a pokožku

  • Je ohľaduplný k citlivej pokožke, a preto je vhodný pre deti a osoby trpiace ekzémami či dermatitídou.
  • Má čistiace účinky na pleť a pomáha predchádzať tvorbe akné.
  • Upokojuje pokožku, napríklad po dlhom pobyte na slniečku.
  • Prispieva k zmierneniu alergických prejavov pokožky.
  • Urýchľuje regeneráciu pokožky.
  • Prináša úľavu vysušenej a svrbivej koži a zmierňuje začervenanie.
  • Vyrovnáva pH v intímnych oblastiach, takže znižuje pravdepodobnosť vzniku vaginálnej mykózy.

Účinky harmančeka na vlasy

  • Pri pravidelnom používaní funguje ako prírodný zosvetľovač blond vlasov.
  • Harmanček je bohatý na éterické oleje, čím posilňuje jemné vlasya dodáva im lesk.
  • Výrazne zmierňuje svrbivosť pokožky hlavy a čistí ju.

Kozmetika s harmančekom

Harmančekový olej alebo krém je skvelým pomocníkom pre tých, ktorých trápi akné alebo ekzémy. Obsahuje totiž aktívne látky, ako sú silice, flavonoidy, éterické oleje a ďalších viac než sto účinných látok. Pretože je harmanček šetrný k citlivej pokožke, nájdete ho aj v detskej kozmetike – napríklad v harmančekových olejoch do kúpeľa aj jemných detských sprchovacích géloch.

Harmanček má pozitívne účinky na vlasy, pleť aj ruky, a preto ho nájdete v najrôznejších kozmetických produktoch. Harmančekové krémy a olejčeky sú skvelé na očné okolie a začervenané miesta. Produkty sa ľahko nanášajú a prinášajú okamžitú úľavu od pálenia a svrbenia.

Blond vlasy si vyžadujú špeciálnu starostlivosť a ideálne tú prírodnú. Možno ste už tiež počuli o zosvetlení vlasov harmančekom. Tento tajný pomocník blondínok im pomáha k svetlejším vlasom aj bez chémie. Harmančekový šampón na zosvetlenie vlasov by preto nemal chýbať vo výbave žiadnej svetlovlásky.

Výhody harmančeka sú síce úžasné, ale s používaním kozmetických produktov to nepreháňajte. Harmanček síce pôsobí protialergicky, ale pri nadmernom používaní môže sám vyvolať alergickú reakciu. Preto sa pri používaní harmančekových krémov, olejov, mastí či šampónov vždy riaďte odporúčaním výrobcu.

Zaujíma vás zloženie kozmetiky? Prečítajte si napríklad o aloe vera alebo zelenom čaji v kozmetike!

celý text skryť text