Opaľovacie krémy pre deti a bábätká

Najpredávanejšie

Chráňte detskú pokožku pred slnečným žiarením pri každom pobyte vonku pomocou najlepšieho opaľovacieho krému pre deti. Nielen na dovolenke pri mori, ale každý deň.

Detská koža je nielen citlivejšia, ale aj niekoľkonásobne tenšia než u dospelých ľudí, a preto sa ľahko a rýchlo spáli. Nestačí jej klasický opaľovací krém pre dospelých, ktorý ju môže podráždiť. Na kvalitnú ochranu detskej pokožky, s ktorou predídete nielen spáleniu, ale aj kožným chorobám, použite špeciálny opaľovací sprej pre deti a krém na opaľovanie pre bábätká a dojčatá.

Podľa čoho vyberať opaľovací krém pre bábätko či dieťa?

Určite neurobíte chybu, ak siahnete po hypoalergénnom prípravku s SPF 30 a vyšším. Kvalitný opaľovací krém pre deti by mal nielen obsahovať UVA i UVB filtre, ale mal by vydržať aj všetky ich prázdninové dobrodružstvá, vrátane kúpania. Pre deti preto vyberajte najlepšie vodeodolné varianty.

Na čo všetko sa teda pri výbere toho najlepšieho opaľovacieho krému pre deti dívať?

  • Ochranný faktor – pre detskú pleť sa odporúčajú detské opaľovacie krémy s ochranným faktorom minimálne 30, ale ideálne je SPF 50.
  • Vodoodolnosť – praktickú vlastnosť detského krému na opaľovanie oceníte hlavne na kúpalisku alebo pri mori, keď deti behajú z vody na pláž a zase späť.
  • Zloženie – kvalitné detské opaľovacie krémy neobsahujú potenciálne dráždivé látky. Ideálny krém na opaľovanie pre deti by nemal obsahovať parfémy, konzervanty alebo ďalšie alergény. Bezpečnejšie je zvoliť prírodný alebo minerálny opaľovací krém pre deti. Ak vaše dieťa trápi atopická dermatitída, vyberte mu nedráždivý opaľovací krém pre deti s atopickým ekzémom.

Druhy detských opaľovacích krémov

Vyberajte zo širokej ponuky od opaľovacieho krému pre bábätká a dojčatá až po väčšie deti, ktoré už majú menej citlivú pokožku.

  • Krém na opaľovanie pre bábätká a dojčatá je nutnosťou pre tých najmenších, aj keď sú v tieni.
  • Detský opaľovací krém má hutnejšiu konzistenciu a jeho aplikácia môže trvať dlhšie. No vďaka pomalšiemu vstrebávaniu máte kontrolu nad natretými miestami a kompletnou ochranou pred slnkom.
  • Opaľovací sprej pre deti sa ľahko a rýchlo nanáša. Nie je taký hutný ako opaľovací krém, preto jeho nanášanie treba častejšie opakovať.

Náš tip: Či už zvolíte detský krém na opaľovanie, opaľovacie mlieko alebo sprej, pri dlhšom pobyte vonku jeho aplikáciu vždy pravidelne opakujte každé dve až tri hodny.

Vyberte si z ponuky detských krémov na opaľovanie La Roche-Posay, Bioderma alebo Eucerin a užite si dni vonku bez starostí zo spálenia alebo kožných problémov.