Olej na opaľovanie

Najpredávanejšie

Blysknite sa krásne opálenou pokožkou! Opaľovací olej vás dokonale ochráni pred škodlivým UV žiarením, ľahko sa roztiera a pomôže vám k ešte krajšiemu opáleniu!

Ako vybrať najlepší olej na opaľovanie?

Chcete sa krásne opáliť, ale bez rizika? Zistite, aký opaľovací olej je pre vás najlepší. Stačí, keď budete poznať svoj fototyp, podľa ktorého ľahko vyberiete vhodné SPF. Vo všeobecnosti platí, že čím svetlejšia pokožka, tým vyššie SPF.

SPF 50+

  • Fototyp I: Máte veľmi svetlú pleť, ryšavé vlasy a pehy, prakticky vždy sa spálite.
  • Fototyp II: Máte bledú pleť, svetlé vlasy, pehy, opaľujete sa do červena a často sa spálite.

SPF 20+

  • Fototyp III: Máte svetlohnedú pleť, hnedé až tmavé vlasy, dobre sa opaľujete.
  • Fototyp IV: Máte tmavú pleť, veľmi tmavé vlasy, skoro nikdy sa nespálite.

SPF 10+

  • Fototyp V: Máte veľmi tmavú kožu, tmavé až čierne vlasy, dobre sa opaľujete a takmer nikdy sa nespálite.
  • Fototyp VI: Máte tmavú farbu pleti a vlasov. Koža sa prakticky nikdy nespáli.

Typy olejov na opaľovanie

Ak sa horšie opaľujete, vyskúšajte špeciálny mrkvový olej na opaľovanie s betakaroténom! Zaujímavosťou je malinový olej na opaľovanie, ktorý chráni pokožku pred UV žiarením. Ak hľadáte maximálnu ochranu pred slnečnými lúčmi, stavte na suchý opaľovací olej s SPF 50. A aby bola aplikácia čo najľahšia, zvoľte opaľovací olej v spreji.

Suchý olej na opaľovanie

Nevyhovuje vám pocit mastnoty, ktorý nasleduje po natretí olejom? Suchý opaľovací olej sa lepšie vstrebáva a vďaka zamatovo hebkej textúre nemastí – preto sa často hodí aj na vlasy!

Olej na podporu opálenia

Túžite po perfektnom opálení ako od mora? Vyskúšajte olej na opaľovanie s betakaroténom alebo opaľovací olej na rýchle zhnednutie. Tieto prípravky podporujú prirodzený proces opálenia a prehlbujú jeho intenzitu. Zlatistá pokožka vám vydrží aj mesiace!