Prejsť na hlavný obsah

Typy pleti: Poznáte ten svoj a viete, ako sa o ňu starať?

Vyberte si starostlivosť na mieru vašej pleti. Vybrali sme pre vás tie najlepšie prípravky pre normálnu, citlivú, mastnú, suchú aj problematickú pleť. Neviete, ako spoznať svoj typ pleti a ako sa o ňu následne starať? Prečítajte si našu charakteristiku typov pleti a niekoľko jednoduchých rád na každodennú starostlivosť.

Normálna pleť

Ako sa prejavuje:
Nie je príliš suchá ani mastná. Obvykle netrpí na akné alebo rozšírené póry. Nenapína ani nie je často podráždená.

Ako sa o ňu starať:
Aj keď vašu pleť netrápi žiadny problém, potrebuje pravidelnú starostlivosť, aby mala dostatok hydratácie a predčasne nestarla. Pleť vyčistite každé ráno a večer, naneste výživné pleťové sérum a naň hydratačný pleťový krém. Raz týždenne pleť zbavte odumretých buniek pomocou peelingu a užívajte si pocit zdravej a sviežej pleti.

ZISTIŤ VIAC

 

Suchá pleť

Ako sa prejavuje:
Je viditeľne vysušená, napätá, šupinatá a hrubšia na dotyk. Častejšie sa lúpe a svrbí. Je náchylnejšia na tvorbu vrások.

Ako sa o ňu starať:
Suchú pleť odličujte a čistite mliekom, olejom alebo čistiacou vodou bez alkoholu a iných vysušujúcich zložiek. Pre intenzívnu hydratáciu natrite tvár dvakrát denne výživným krémom, pod ktorý naneste hydratačné sérum alebo booster s kyselinou hyalurónovou. Raz týždenne si doprajte hydratačnú pleťovú masku. Pleť sa rozžiari a omladne.

ZISTIŤ VIAC

 

Citlivá pleť

Ako sa prejavuje:
Sprevádzajú ju nepríjemné pocity na koži, časté začervenanie alebo pálenie. Niekedy sa objavujú aj pupence v dôsledku podráždenia.

Ako sa o ňu starať:
Na odlíčenie citlivého typu pleti použite jemné prípravky, ako sú čistiace peny alebo mlieka. Pleť ďalej upokojte pleťovým tonikom, hydratujte pleťovým sérom s ľahučkou textúrou a po ňom naneste pleťový krém. Nezabudnite ani na očný krém pre citlivú pleť. Vyhnite sa pleťovej kozmetike s obsahom alkoholu, umelej parfumácie a ďalších potenciálne dráždivých látok. Vaša pleť sa bude potom cítiť viditeľne lepšie.

ZISTIŤ VIAC

 

Zmiešaná pleť

Ako sa prejavuje:
V oblasti T-zóny je mastnejšia, v ostatných častiach tváre sa podobá skôr na suchý typ pleti.

Ako sa o ňu starať:
V starostlivosti o zmiešanú pleť vám pomôžu prípravky, ktoré zmatnia lesklé časti tváre a zároveň dostatočne hydratujú tie suché. Pleť dôkladne odličujte a čistite dvakrát denne. Po upokojení pokožky pleťovým tonikom naneste ľahučké sérum a po ňom hydratačný pleťový krém so zmatňujúcim účinkom. Správna starostlivosť vašu pleť zjednotí a vy budete žiariť zdravím.

ZISTIŤ VIAC

 

Mastná pleť

Ako sa prejavuje:
Rýchlo sa mastí a veľmi sa leskne. Trpí na rozšírené a upchaté póry. Zle na nej drží make-up.

Ako sa o ňu starať:
Pre mastnú pleť je viac než pre iné typy pleti nevyhnutné jej poctivé odličovanie a čistenie. Ideálne sú odličovacie gély a peny umývateľné vodou. Krémy voľte nemastné, s ľahkou gélovou textúrou, ktorá neupcháva póry. Niekoľkokrát mesačne použite jemný pleťový peeling a čistiacu pleťovú masku. Používajte ľahké zmatňujúce prípravky a dajte nežiaducemu lesknutiu zbohom.

ZISTIŤ VIAC

 

Problematická pleť

Ako sa prejavuje:
Trpí na akné, čierne bodky a rozšírené póry. Má nejednotnú štruktúru a tón pleti.

Ako sa o ňu starať:
Voľte najlepšie prípravky od značiek dermokozmetiky, ktoré sú špeciálne určené na akné a ďalšie nedokonalosti pleti. Začnite hĺbkovým čistením pleti s gélom alebo čistiacou vodou. Pokračujte upokojujúcim tonikom, nekomedogénnym pleťovým krémom a na záver použite lokálnu regeneračnú starostlivosť priamo na problematické miesta. Pleť sa vám určite odvďačí.

ZISTIŤ VIAC