Vonný vosk do aromolampy

Filter
cenové rozpätie

Druh bytovej vône
Druh vosku
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   2
  •   1
Najpredávanejšie

Zažnite iskru inšpirácie a navoďte romantickú alebo relaxačnú atmosféru. Vonný vosk do aromalampy je skvelou alternatívou k vonným olejom a jeho používanie je rovnako jednoduché! Vonné vosky sa vyrábajú v nekonečnom množstve vôní a vonných kombinácií. Čo takto vonný vosk s vôňou ovocia, kvetín, korenia, sladkých zákuskov alebo čerstvo vypranej bielizne?

Výhodou vonných voskov je, že sa do ovzdušia uvoľňuje len esenciálny olej a vosk zostáva v miske. Voňavý vosk prevonia interiér intenzívnou vôňou zhruba na 20 hodín.

Z čoho sa vonné vosky vyrábajú?

Vonné vosky do aromolampy sa vyrábajú z esenciálnych olejov a vosku, spravidla parafínového. Ak hľadáte prírodnú alternatívu, vyskúšajte včelí vosk, rastlinné či sójové vonné vosky. Sú prírodné, teda zdravotne neškodné pre dospelých, deti aj zvieratá.

Ako používať vonné vosky do aromolampy

  • Vosk v aromolampe rozpustíte pomocou čajovej sviečky (výnimkou je elektrická aromolampa).
  • Aromatické vonné vosky nikdy neklaďte do vody, ale umiestnite ich priamo do mištičky.
  • Vosk do aromolampy môžete umiestniť celý alebo trebárs z každej vône menší kúsok. Vždy ale myslite na to, aby vosk po rozpustení nepretiekol!
  • Hneď ako aróma vosk po určitom čase prestane voňať, vymeňte ho za nový.
  • Lampa na vosk sa najlepšie vyčistí tak, že vosk necháte mierne stuhnúť a potom ho vylúpnete, napríklad pomocou obrúska.

A aké vonné vosky sú najobľúbenejšie? Vonné vosky Yankee Candle, ktoré sa preslávili tými najoriginálnejšími vôňami na každú príležitosť. Nájdete ich samozrejme aj na notino.sk rovnako ako ďalšie aróma vosky a vonné oleje do aromolampy napríklad od značiek THD, Woodwick a mnohých iných.