Detské pestúnky s kamerou aj bez

Filter
Black Friday
cenové rozpätie

Typ pestúnky
Typ napájania
Darčeky a akcie
Hodnotenie
 •   1

Detská pestúnka – malý veľký pomocník každej mamy

Ako mať bábätko pod kontrolou 24 hodín denne? Detské pestúnky vám to umožnia. Pestúnky pre deti fungujú veľmi zjednodušene ako malé vysielačky, ktoré sú dokonale prispôsobené na nepretržitú kontrolu bábätka.

Prečo sú detské pestúnky také potrebné?

Ak niečo zo zoznamu všetkých vecí pre bábätko naozaj využijete, tak je to detská pestúnka. Tento malý prístroj vám starostlivosť o dieťa dokáže veľmi uľahčiť:

 • Môžete sa vzdialiť. A to úplne bez obáv o to, či bábätku niečo nechýba. Získate čas na uvarenie, upratanie, prácu alebo odpočinok – to všetko s vedomím, že nad bábätkom máte 100 % dohľad.
 • Nebudete vyčlenená zo spoločnosti. Úplne bez obáv si posedieť s priateľmi na terase, len čo bábätko v postieľke zaspí, to by si mamy bez pestúnky mohli dovoliť len ťažko.
 • Užijete si dovolenku. Počas cestovania pestúnku veľmi oceníte. Tráviť príjemný čas mimo domova je s týmto pomocníkom oveľa ľahšie.
 • Urobí z vás supermamu. Niektoré pestúnky vám totiž umožnia kontrolovať ideálnu teplotou v izbičke bábätka, zahrajú uspávanku, svietia upokojujúcim svetlom alebo vám umožnia učičíkať dieťa svojím hlasom aj na diaľku.
 • Nacvičíte si zaspávanie. Keď sa rozhodnete začať skúšať zaspávanie bez maminky, pestúnka pomôže tiež.

Základné rozdelenie pestúnok pre bábätko

Ako vybrať detskú pestúnku? Najprv si treba premyslieť, čo všetko by mala zvládnuť.

 • Audio pestúnka: Umožňuje zvukovú kontrolu dieťaťa a na základné využitie maminke skvele poslúži. Audio pestúnky bývajú menej nákladné a majú lepší dosah než video pestúnky s monitorom. Navyše sú veľmi kompaktné, teda ideálne aj na cesty.
 • Detská video pestúnka: Zaistí aj vizuálnu kontrolu bábätka. Nemusíte za dieťatkom odbiehať len kvôli jeho pohybom počas spánku. Detská pestúnka s kamerou býva o niečo drahšia, máva kratší dosah a signál býva náchylnejší na rušenie.
 • Pestúnka s monitorom dychu: Monitorovať dych bábätka sa odporúča do jedného roku dieťaťa. Kombinácia pestúnky s monitorom je tak nenahraditeľným pomocníkom.

V čom sa líšia detské pestúnky?

Pestúnky pre bábätko sa líšia technickými parametrami, ktoré by ste mali pred kúpou poznať.

 • Prenos zvuku môže prebiehať analógovo, digitálne či cez internet. Analógové pestúnky majú veľký dosah (ideálne do veľkého bytu či rodinného domu so záhradou), ale častejšie dochádza k prerušeniu signálu. Digitálne pestúnky majú zase kratší dosah (ideálne do miest a menších bytov), ale k rušeniu dochádza menej často. Internetové pestúnky sú závislé na internetovom pripojení, preto sú ideálne na doma, ale na cesty už menej. Patria medzi ne aj smart pestúnky, ktoré fungujú na princípe vysielača a aplikácie v smartfóne.
 • Dosah a počet kanálov sú ďalšie dôležité veličiny. V menších bytoch nebýva s dosahom signálu problém. Ak bývate vo väčšom dome s mnohými prekážkami (steny, stromy na záhrade atď.), tak by veľký dosah mal byť pre vás dôležitým kritériom výberu. Platí aj to, že čím viac kanálov, tým väčšia pravdepodobnosť, že nájdete ten pravý, ktorý nebude nič rušiť.
 • Napájanie, aby bola detská pestúnka neustále pripravená na prevádzku, zaistia batérie (vymeniteľné či nabíjacie vo vnútri prístroja), zapojenie do siete alebo aj USB. Možnosť napájania pomocou batérií (bezdrôtová pestúnka) oceníte hlavne na cestách.

Zmienené kritériá by mali byť hlavným filtrom pre to, aby na bábätko dohliadla tá najlepšia pestúnka prispôsobená vašim požiadavkám. Či už to bude audio alebo video elektronická opatrovateľka s kamerou, väčšina z nich vás poteší aj ďalšími špeciálnymi funkciami, ako je možnosť obojstrannej komunikácie, prehrávanie uspávanky, najrôznejšie senzory situácie v miestnosti či systémy upozornenia, keď sa elektronická pestúnka nachádza mimo signálu atď. Vyberte si tú svoju a prežite obdobie starostlivosti o bábätko pokojnejšie!