Vložky do podprsenky

Prsné vložky pre pocit sucha v období dojčenia

Chráňte si oblečenie pred zašpinením. Vložky na dojčenie do podprsenky či prsné vložky sú nevyhnutnou pomôckou pre maminky v období dojčenia. Zaisťujú diskrétnu ochranu citlivých bradaviek a zabraňujú nežiaducemu pretečeniu mlieka cez podprsenku a oblečenie.

Druhy prsných vložiek

Tampóny do podprsenky sú vyrobené z príjemných nasiakavých a priedušných materiálov, ktoré udržia bradavky v suchu a teple a zabraňujú podráždeniu citlivých bradaviek o textíliu. Vďaka praktickým samolepiacim páskam budú vložky do podprsenky na dojčenie pekne držať po celý čas na svojom mieste.

  • Jednorazové vložky do podprsenky sú vyrobené z vysoko absorpčných tenkých materiálov a po nasiaknutí mlieka sa jednoducho vyhodia. Tento typ prsných vložiek skvele padne do každej kabelky a prebaľovacej tašky a zaistí diskrétnu ochranu kdekoľvek na cestách.
  • Látkové prateľné vložky do podprsenky sú vyrobené z jemnej priedušnej bavlny či bambusu a dajú sa používať opakovane. Látkové prsné vložky pred prvým použitím vždy vyperte a pri praní nikdy nepoužívajte aviváž, lebo môže ovplyvniť ich nasiakavosť.
  • Silikónový zberač materského mlieka je špeciálny druh chrániča vyrobený z tenkého silikónu. Silikónové vložky do podprsenky dokonale priľnú k prsníku, čím chránia bradavky pred odrením, zhromažďujú prebytočné materské mlieko a zabraňujú jeho pretečeniu na oblečenie.

Ako často meniť vložky do podprsenky?

Počas prvých týždňov dojčenia sa odporúča meniť prsné vložky po každom dojčení, pretože tvorba mlieka ešte nie je úplne ustálená. Po niekoľkých týždňoch je tvorba mlieka už viac prispôsobená potrebám bábätka a vložky meňte individuálne podľa potreby. Vložky do podprsenky vymeňte vždy po nasiaknutí, keď už dostatočne neplnia svoju funkciu.

Ako správne nasadiť vložku do podprsenky

  • Vyberte produkt z obalu.
  • Dajte dole samolepiaci pásik.
  • Umiestnite vložku do podprsenky do výšky bradaviek.
  • Samolepiacim pásikom pripevnite vložku ku košíčku podprsenky.

Používanie diskrétnych vložiek do podprsenky vám uľahčí starosti s nepríjemnými fľakmi na oblečení pri dojčení a ich použitie je navyše naozaj jednoduché. Vyberte si jednorazové alebo prateľné vložky do podprsenky a užite si pocit sucha a pohodlia počas prvých mesiacov dojčenia.