Starostlivosť o mastnú pleť

Poraďte si s mastnou pleťou s tými správnymi prípravkami! Zaobstarajte si jemný čistiaci gél alebo pleťovú vodu na zmatnenie pleti a ľahké krémy na mastnú pleť a užite si svoju krásu každý deň!

Ako spoznať mastnú pleť?

Mastná pleť má sklon produkovať viac mazu, než by ste si možno priali. Ako ju spoznáte?

  • Pleť sa leskne a nedrží na nej make-up
  • Máte rozšírené póry
  • Často sa vám tvoria pupence a čierne bodky

Ako na mastnú pleť?

Nepodceňujte správnu starostlivosť o svoju pleť a dôkladne ju odličujte a čistite. Zamedzíte tak vzniku pupencov a upchávaniu pórov. Na odličovanie a čistenie mastnej pleti sú ideálne odličovacie gély, peny a peelingy. Po každom čistení pleti použite upokojujúce pleťové tonikum, ktoré pokožku zároveň hydratuje. Používajte make-up na mastnú pleť.

Krém na mastnú pleť

Aký je najlepší krém na mastnú pleť a čo na ňu vôbec použiť? Úlohou krému je znížiť tvorbu mazu a lesk tváre. Preto si vyberte ľahký hydratačný krém, ktorý nie je príliš mastný, hutný a komedogénny. Nekomedogénne krémy neupchávajú póry a sú tak pre vás tou správnou voľbou. Siahnite napríklad po prípravkoch na mastnú pleť Bioderma alebo Vichy a užite si krásnu pleť celý deň!

Vedeli ste, že mastná pleť môže mať ale aj výhody? Kožný maz sa postará o väčšiu pružnosť pleti a vám sa tak vrásky môžu vyhnúť dlhším oblúkom než vašim kamarátkam.

celý text skryť text

Máte vybrané

  • Kozmetika a doplnky
  • Pleť
  • Mastná

Otvoriť filter Zbaliť filter

cenové rozpätie

Značka

Zobraziť ďalšie …

Zoradené od najpredávanejších Podľa ceny

12 3 21

12 3 4 5 21 Zobraziť ďalšie