Kulma na vlasy

Kvalitne navrhnuté kulmy v priebehu chvíľky zvlnia váš účes, bez rizika poškodenia teplom. Na našich stránkach si môžete vybrať z niekoľkých typov a tvarov kuliem, ktoré dokonale splnia všetky vaše požiadavky.

 

Ak si túžite vytvoriť z vašich rovných vlasov nespútané vlny, vyskúšajte jedinečné kulmy na vlasy od profesionálnej značky Babyliss Pro!

Prečítajte si viac o kulmách na vlasy.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

Zvodné kučery pomocou kulmy na vlasy

Plné, silné kučery sú snom mnohých žien a absolútnym pútačom pohľadov. Nie každá dáma je však obdarená krásnymi kučerami. Našťastie na trhu existuje veľa pomôcok na dlhú, sexy kučeravú hrivu. Najúčinnejším a nekomplikovaným variantom je kulma na vlasy, ktorá je profesionálnym prístrojom, ktorým si vyčaríte nádherné kučery. Nájdete ich hneď niekoľko aj u nás na notino.sk.

Na čo slúži kulma na vlasy?

Vlnité vlasy sa hodia ku každej príležitosti, či je to bežný deň v práci, večer s kamarátkami alebo spoločenská udalosť ako napríklad ples. K ich vytvoreniu potrebujete len šikovnú kulmu na vlny a ochranný stylingový prípravok.

Ako vybrať tú správnu kulmu?

Najskôr si musíte ujasniť, aký typ vĺn chcete nosiť. Budú to veľké elegantné vlny, romantické lokne, alebo hravé kučierky? Pri výbere treba myslieť aj na to, aký máte typ vlasov (kvôli povrchu hlavice), a predovšetkým skontrolovať, či má kulma všetky potrebné funkcie a parametre pre jednoduchú a hlavne bezpečnú úpravu vlasov. Kulma na vlasy so správnym vybavením dokáže účes upraviť podľa vašich predstáv. Toto sú základné druhy kuliem:

Klasická kliešťová kulma

S jej pomocou si vytvoríte pravidelné vlny. Vďaka kliešťovému úchytu je práca s touto kulmou veľmi jednoduchá.

Kónická kulma

Vďaka zúženému tvaru docielite prirodzenejšie vlny, ktoré budú väčšie pri korienkoch a menšie na končekoch. Kvôli tomu, že nemá kliešťový úchyt, počítajte s trochu ťažšou manipuláciou. Zároveň však vďaka jeho absencii je kulmovanie šetrnejšie ku končekom vlasov.

Automatická kulma

Automatická rotačná kulma sa často objavuje aj pod pojmom samonatáčacia kulma alebo loknovacia kulma. Stačí priložiť pramienok a táto vlnkovačka na vlasy ho natočí do pravidelných kučier sama. Natáčanie vlasov je veľmi rýchle a jednoduché. Počítajte však s tým, že si za pohodlie trochu priplatíte.

Trojkulma

Trojkulma využíva konštrukciu 3 jednotlivých valcov. Tie sa pod vplyvom tepla postarajú o vytvorenie kučier, ktoré sa od klasickej kulmy líšia. Používa sa napríklad na vytváranie retro prvorepublikových vĺn (fingerwaves).

Teplovzdušná kulma  alebo kulmofén

Kulmofén na vlasy je v podstate okrúhla kefa, ktorú možno zapnúť do elektriny, hlavica sa otáča a zároveň vlasy vysúša. Vy tak zvládnete dva kroky v jednom. Vlasy si nielen vysušíte, ale rovno z nich vytvoríte krásny a nadýchaný účes. Súčasťou balenia kulmofénu môžu byť dve rotačné hlavice s rôznym priemerom. Takým sa potom hovorí rotačné kulmy. Teplovzdušné kulmy na vlasy väčšinou disponujú 2 nastaveniami rýchlosti a teploty, studenú vlnu (studeným fúkaním) a možnosť nastavenia smeru rotácie kefy.

Multistylery

Samostatnou kategóriou sú multistylery, ktoré umožňujú využívať telo prístroja multifunkčne, podľa najrôznejších nástavcov. Môžete tak vlasy natáčať, krepovať alebo žehliť. Jednotlivé sady nástavcov sa líšia podľa počtu príslušenstva a variabilnosti nástavcov.

Kulma na vlasy podľa priemeru

Veľkosť kučier má na svedomí priemer hlavice. Na trhu sú k dostupné kulmy na vlasy s priemerom hlavice zhruba od 19 do 38 mm. Čím užšia hlavica, tým menšie prstienky vytvoríte a naopak.

Užšie hlavice (priemer cca 19 mm)

Tieto kulmy s užšou hlavicou sú vhodné najmä pre krátke vlasy. Vďaka úzkej hlavici vytvoríte drobnejšie kučery.

Širšia hlavica (priemer nad cca 19 mm)

Kulma so širšou hlavicou je vhodná na dlhé vlasy, ale veľmi obľúbená je aj u žien s kratším strihom vlasov, pretože dokáže zväčšiť ich objem. Jedná sa o kulmu na veľké kučery, pretože s hlavicou s priemerom 38 mm vykúzlite maxi ležérne, plážové alebo bohovlny, ktoré sú v súčasnosti veľmi populárne u neviest, ktoré si želajú mať prirodzený vzhľad.

Zlatá stredná cesta (priemer okolo 25 mm)

Tento priemer hlavice je vhodný pre úplných začiatočníkov. Je zlatou strednou cestou, ak neviete, aký priemer hlavice zvoliť. Táto veľkosť patrí medzi univerzálne a je vhodná pre akýkoľvek typ vlasov (pre krátke i dlhé).

Typ povrchu kulmy

Na trhu existuje kulmy s rôznymi povrchmi. Každý z nich má svoje prednosti i slabšie stránky. Dôležité však je, že každý povrch sa hodí k určitému typu vlasov. Najčastejšie je povrch kulmy vyrobený z keramiky, titánu či turmalínu. Obzvlášť kvalitné profesionálne zariadenia kombinujú keramiku a titán, čím minimalizujú trenie a skracujú čas aplikácie.

Keramický povrch

Keramická kulma na tyči  distribuuje teplo rovnomerne do vlasov, čo je dôležité pre hladký sklz. Okrem toho sa veľmi rýchlo nahrieva, čím šetrí váš čas, je zlatou strednou cestou pre všetky typy vlasov.

Turmalínový povrch

Takúto kulmu môžete nájsť tiež pod názvom ionizačná kulma (ale existujú aj ionizačné kulmy, ktoré majú iný, než turmalínový povrch). Kulmy s týmto povrchom vyžarujú negatívne ióny a infračervené svetlo. Vďaka tomu sú vlasy lesklejšie a vlhkejšie, navyše zabraňujú krepovateniu a nevzhľadnému povievaniu vlasov. Turmalínová kulma je najvhodnejšou voľbou pre jemné vlasy.

Titánové kulmy

Jedná sa o najľahší a najtrvanlivejší materiál, ktorého výhodou je rýchle a rovnomerné zahriatie a to, že dokáže skrotiť nepoddajné, hrubé a husté vlasy.

Na čo si dať ešte pozor pri kúpe kulmy

  • Nepodceňujte dĺžku kábla a jeho otočné prevedenie
  • Pogumovaná rukoväť zabraňuje vykĺznutiu kulmy z ruky
  • Funkcia automatického vypnutia príde vždy vhod
  • Rýchlosť zahriatia je kľúčová, ak sa ráno ponáhľate
  • Tepelne izolovanú špičku oceníte u kuliem, ktoré nie sú kliešťového typu
  • Funkcia ionizácie sa postará o krásny a zdravý vzhľad vlasov

Ako správne používať kulmu ?

Kulmy na vlasy dosahujú vďaka svojim vysokým teplotám pozoruhodné výsledky. V závislosti od požadovaného efektu môžete individuálne nastaviť teplotu zariadenia, ktorá dosahuje až 230 stupňov. Je dôležité nevystavovať vlasy nadmernému teplu príliš dlho, aby sa nepoškodili. Otázka, na koľko stupňov nastaviť kulmu, závisí od toho, ako chcete účes upravovať. Pri výbere správnej teploty je dôležitá aj štruktúra vašich vlasov. Jemné a tenké vlasy ošetrujte maximálne 170 až 180 stupňov. Husté a nepoddajné vlasy tolerujú vyššie teploty.

Prírodné kučery už za pár minút

Pokiaľ ide o vaše vlasy, v online obchode notino.sk nájdete vhodné modely, ktoré ozdobia váš účes prírodnými kučerami. Napríklad kulma BaByliss Curlers Easy Waves vám vytvorí nespútané vlny a dodá vlasom perfektný tvar za pár minút. Ak chcete zároveň chrániť svoje vlasy a túžite vytvoriť z vašich rovných vlasov kučeravú hrivu, vyskúšajte jedinečnú trojkulmu  Rowenta Waves Addict. Rôzne doplnky poskytujú rozmanité a všestranné možnosti úprav účesu. Kombinované zariadenia ponúkajú napríklad žehličku a kulmu v jednom , ktorá vytvarujte nádherné kučery a vlny alebo vykúzlite z kučeravých vlasov rovný účes, plný lesku, s bohatým objemom.

Lákavé stylingové pomôcky na domáce použitie 

Vlasový styling pomocou kulmy zaručuje značný objem a presvedčí svojou jednoduchou a časovo nenáročnou aplikáciou. Na notino.sk nájdete modely pre každú dĺžku a štruktúru vlasov, ako aj pre vytvorenie rôznych veľkostí vĺn či kučier. Nezabúdajte, že pred kulmovaním, žehlením aj náročnejším fénovaním vždy použite prípravok pre tepelný styling, ktorý vlasy spoľahlivo ochráni a predíde ich poškodeniu.

Kulma na každý typ vlasov na notino.sk

Kulmy na vlasy sú neodmysliteľnou súčasťou každej kúpeľne, ktorej majiteľka nie je súčasne aj majiteľkou prirodzených kučier. So správnou kulmou a trochou praxe získate nádherné plážové vlny, alebo pevné prstence kučier absolútne jednoducho. V kombinácii so správnymi výrobkami na úpravu účesu dosiahnete výsledky ako u kaderníka a urobíte z vašich vlasov očarujúci skvost. Objavte výber vysoko kvalitných zariadení pre ten správny účes na notino.sk. Nezáleží na tom, či je to kónická kulma, automatická kulma alebo rotačný kulmofén: v našom online obchode nájde ideálny prístroj, na každý typ vlasov.