Žehlička na vlny: Kulma a žehlička na vlasy 2 v 1

Žehlička na vlny: kulma a žehlička na vlasy 2 v 1
Filter
cenové rozpätie

Darčeky a akcie
Hodnotenie
 •   2
 •   1

Zoznámte sa: žehlička a kulma v jednom

Ako natočiť vlasy – žehličkou? Je naozaj možné vytvoriť bohaté vlny žehličkou na vlasy? Áno, žehlička na vlasy, ktorá robí vlny, skutočne funguje!

S jediným prístrojom vytvoríte uhladený rovný účes na pracovnú schôdzku aj zvodné plážové vlny na rande! Žehlička na vlny a kučery totiž funguje ako žehlička a kulma v jednom. Šetrite si peňaženku a miesto v kúpeľni a kúpte si žehličku s kulmou v jednom prístroji. Jeden pomocník – desiatky účesov!

Ako vybrať žehličku a kulmu v jednom

Na výber máte z dvoch základných možností:

 • „Guľatá“ žehlička na vlasy s dlhšími zaoblenými platňami, ktoré umožňujú perfektné narovnanie vlasov aj vytváranie elegantných vĺn – stačí sa naučiť správny grif.
 • Multifunkčná žehlička a kulma v jednom s výmennými nadstavcami – stačí zmeniť nadstavec a razom je to žehlička na vlasy, ktorá robí vlny, alebo trebárs krepovačka. Pretože vlny so žehličkou vyžadujú cvik, multifunkčná žehlička a kulma na vlasy v jednom s vymeniteľnými nadstavcami vám prácu výrazne uľahčí.

Pri výbere multifunkčnej žehličky na vlny sa ďalej riaďte týmito parametrami:

 • Funkcia regulácie teploty: Bez tejto funkcie hrozí riziko, že vlasy buď poškodíte, alebo nedosiahnete vytúžený výsledok. Vo všeobecnosti platí, že jemnejšie a poškodené vlasy = nižšia teplota (do 160 °C), nepoddajné vlasy = vyššia teplota (nad 190 °C).
 • Povrch: Keramický povrch sa rýchlejšie nahrieva a rýchlejšie vytvoríte kučierky. Tiež sa po ňom vlasy dobre kĺžu. Turmalínový povrch eliminuje elektrizovanie vlasov a ich krepovatenie.

Ďalšie užitočné tipy k výberu kulmožehličky:

 • Ak máte kratšie vlasy, zvoľte skôr menšiu žehličku na vlny. Manipulácia bude ľahšia a natočíte aj krátke vlasy.
 • Pri vlnení sa vám žehlička bude ľahšie používať, keď bude mať ovládanie naboku. Predídete tak nechcenej zmene teploty či vypnutiu pri otáčaní žehličky.
 • Aby bola manipulácia čo najpohodlnejšia a obmedzilo sa riziko zamotania kábla, poslúži vám žehlička a kulma na vlasy 2 v 1 s otočným káblom.

Ako urobiť vlny žehličkou   

Chce to trpezlivosť a cvik, ale veľmi rýchlo na to prídete. V prvom rade vždy myslite na ochranu vlasov pred teplom, ktorá zabráni ich poškodeniu. Nikdy neprekračujte maximálnu teplotu vhodnú pre váš typ vlasov a vždy dodržujte odporúčania uvedené v manuáli od výrobcu.

Odporúčaný postup, ako natočiť vlasy žehličkou:

 1. Vlasy dôkladne rozčešte a rozdeľte na jednotlivé pramene.
 2. Prameň vložte do žehličky a stlačte ju, ale nie veľmi kŕčovito, aby sa mohla po prameni ľahko kĺzať.
 3. Žehličku otočte najlepšie o 180° smerom od tváre (do tvaru písmena U). Čím viac otočíte žehličku okolo svojej osi, tým užšie a tvarovanejšie vlasy budú.
 4. Po niekoľkých sekundách žehličku pomaly posúvajte smerom dole až na koniec prameňa a pustite. Vlnka je vytvorená.
 5. Čím bližšie pri korienkoch začnete, tým výraznejšie vlny docielite.

Oslovila vás žehlička na kučery? Vyberte si ju na notino.sk, kde nájdete tých najlepších pomocníkov pre vlasový styling!