Linky na oči

Filter
Najpredávanejšie

Zvýraznite si oči pomocou očných liniek! Pretiahnite ich do zvodných mačacích očí alebo vykúzlite guľaté a roztomilé oči. Skrátka si linky na oči namaľujte tak, ako sa cítite najlepšie!

Doplňte dokonalé linky obľúbenou maskarou a užite si výrazný dramatický pohľad po celý deň.

Čím namaľovať očné linky

Každému sadne niečo iné. Vyskúšajte, aký typ liniek na oči je pre vás najlepší!

 • Očné linky vo fixke sú praktické a fungujú presne ako fixka alebo pero. Jednoducho otvoríte a namaľujete linku. Špičkou fixky môžete urobiť tenkú linku v kútiku oka alebo pri zakončení.
 • Gélové očné linky zvládnu tenké aj hrubšie čiary. Dôležitý je v tomto prípade štetček, ktorým linky maľujete – musí mať pevné štetiny, ktoré držia tvar a vykreslia tak presnú linku.
 • Tekuté očné linky si vyžadujú trochu viac cviku, ale vykúzlite s nimi tie najkrajšie a najtenšie linky.
 • Očné tiene môžete tiež využiť ako linky. Stačí vám nato len tieň v správnej farbe a tenký štetček, ktorým ho nanesiete na viečko. Farebné očné linky vytvorené pomocou očných tieňov sú jemnejšie a ľahšie sa upravujú.
 • Ceruzka na oči zvládne linky rovnako dobre ako tekutá alebo gélová očná linka. Stačí ju dobre zastrúhať. Úzka špička ceruzky na oči vykreslí tenké linky, ktoré pôsobia jemnejším dojmom.

Očné linky podľa vlastností

 • Vodoodolné linky na oči s vami zažijú všetky letné dobrodružstvá bez rozmazania. A hodia sa aj po zvyšok roka – trebárs v bazéne alebo wellnesse.
 • Farebné očné linky môžu byť sviežou obmenou klasickej čiernej linky na oči. Šedá alebo hnedá očná linka nepôsobí takým tvrdým dojmom a výrazné farby, ako je žiarivo modrá či ružová, sú veselé a hravé.
 • Trblietavé očné linky sú potom ideálnou voľbou na párty, kde sa chcete blysnúť.

Náš tip: Ak chcete oči opticky zväčšiť, použite na horné viečko biele linky na oči.

Ako si namaľovať očné linky

Perfektné očné linky nie sú žiadna veda, chce to len pevnú ruku a trochu cviku. Skôr než začnete, nezabudnite na podkladovú bázu, na ktorej linka vydrží dlho a bude výraznejšia. Takže ako na očné linky?

 1. Oko si pomyselne rozdeľte na tri časti – vonkajšiu s chvostíkom linky, vnútornú v kútiku a prostrednú od stredu oka po vonkajší kútik.
 2. Z polovice oka ťahajte linku do vonkajšieho kútika. To zvládnete hravo jedným ťahom.
 3. Domaľujte vnútornú časť – od konca mihalníc vo vnútornom kútiku ťahajte linku k prostriedku, kde ste začínali. Najlepší je na to skosený štetček, pri ktorom využijete špičku.
 4. Rovnakým spôsobom sa pustite do druhého oka.
 5. Záver patrí vonkajšiemu chvostíku či špičke. Pre začiatok skúste nakresliť linku od vonkajšieho kútika nahor. Vychytajte jej tvar a smer pri oboch očiach a až potom chvostíky plynule napojte na zvyšok linky pri oku a vyfarbite voľný priestor.

Vyberte si z ponuky na notino.sk tie najlepšie linky na oči, s ktorými oslníte hneď na prvý pohľad!