Skip to main content

Strojčeky na vlasy

Pre praktické zastrihnutie najmä pánskych vlasov, nie je nič ľahšie, než použiť strojček na vlasy, ktorý môžete nastaviť na požadovanú dĺžku strihu a v priebehu chvíle upraviť váš účes do požadovanej podoby.

 

V sortimente Notino.sk nájdete exkluzívne strojčeky na vlasy od profesionálnej značky Babyliss Pro, ktoré sú mimoriadne svojimi funkciami, výkonnosťou a praktickým ergonomickým tvarom, ktorý perfektne padne do každej ruky.

Prečítajte si viac o strojčekoch na vlasy.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

Strojček na vlasy - praktický pomocník, ktorý rýchlo a šetrne vykúzli dokonalý look

Decentný strih vlasov či elegantná úprava fúzov nemusí byť nutne spojená s návštevou profesionálneho kaderníctva. Šetrite svoj čas aj peniaze a kúpte si praktický strojček na vlasy či fúzy. Aj takýchto pomocníkov nájdete v našom e-shope – stačí si len vybrať ten správny zastrihávač vlasov a vytvoriť perfektný zostrih.

Aký strojček na vlasy vlastne chcete?

Čím ďalej, tým častejšie sa tento pomocník usídľuje v domácnostiach mužov, ktorí preferujú krátky zostrih. Prečo teda chodiť ku kaderníkovi, keď si vlasy ostriháte na tých svojich pár milimetrov aj sami? Ak ale práve uvažujete o kúpe nového modelu, čaká vás neľahká úloha. Ako si vybrať ten najlepší strojček na strihanie vlasov, keď je ich na trhu toľko?

Je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov, než sa rozhodnete. Pred kúpou je určite rozumné si rozmyslieť, aké očakávania a požiadavky na svoj strihací strojček budete mať. Ste kaderník, ktorý bude potrebovať profesionálny strojček na vlasy alebo ho budete potrebovať len na domáce použitie raz za dva mesiace na pristrihnutie vlasov? Chcete používať strojček len na vlasy alebo aj na fúzy? Nepodceňujte kritériá výberu – ak sa rozhodnete správne, holiaci strojček na vlasy vám môže slúžiť mnoho rokov.

Typ napájania

Možnosti napájania zastrihávača sú štyri:

  • Napájanie zo siete - ideálne pre domáce použitie kedy potrebujete k ostrihaniu vlasov zástrčku a ste limitovaní dĺžkou kábla.
  • Akumulátorový - ak nechcete hľadať zásuvku, strážiť si dĺžku kábla či veľa cestujete je toto pre vás ideálna voľba. Nabitý je behom pár hodín a väčšinou aj tak dlho mu trvá než sa vybije.
  • Napájanie zo siete aj s akumulátorom - tieto zastrihávače sú drahšie ale majú obe možnosti napájania, ak je teda prístroj vybitý môžete ho strčiť do siete a strihať, ale ak ho máte nabitý a práve nie je zástrčka po ruke rovnako ho môžete použiť.
  • Na batérie - ak sa vám minú batérie a nemáte nové, neostriháte sa. Výhodou však je, že ho môžete použiť bez nutnosti zástrčky.

Zastrihávacie čepele

Zastrihávacie čepele strojčekov na holenie a strihanie sú najčastejšie vyrobené z titánu, nerezovej ocele alebo keramiky. Všetky tieto materiály sú veľmi kvalitné a odolné proti korózii, nájdete ale medzi nimi rozdiely, limitujúce používanie. Najkvalitnejšou voľbou je určite titán - je vodeodolný a nože sa rozhodne neotupia. Nerezová oceľ a keramika majú rovnaký problém - nemali by sa umývať vodou. Keramika ale vydrží ostrá rovnako ako titán, nerez sa častým používaním otupí. Všetko záleží od toho, ako často budete strojček používať.

Nástavce

Nástavce vám umožňujú strihať vlasy na rovnakú dĺžku po celej hlave. Určite si zistite, koľko dĺžok strihu vám váš zastrihávač vlasov umožní. Niektoré strojčeky potrebujú pre rozdielne dĺžky nástavce, iné majú nastavenie zabudované v ovládaní. Všetko záleží na modeli. Nezabudnite, že ak chcete strojček používať aj na fúzy, potom pravdepodobne hľadáte taký model, ktorý vám dovolí ísť až na niekoľko málo milimetrov. Rozhodne sa dobre pozrite, či vami vybraný strojček na vlasy a bradu má nejaké nástavce alebo ich budete musieť dokupovať. Predávajú sa tiež strojčeky na vlasy, ktoré majú v príslušenstve aj nástavce do nosa či uší.

Čistenie strojčeka

Aj keď sa čistenie strihacieho strojčeka zdá ako drobnosť, tiež ho netreba podceňovať. Je to predsa len prístroj, ktorý si prikladáte na hlavu, potenciálne na tvár. Pokiaľ je zastrihávač vodeodolný, nie je čo riešiť. Pokiaľ ale vodeodolný nie je, potom nezabudnite, že čistenie bude náročnejšie a budete mu musieť venovať viac času.

Ďalšie funkcie zastihávača

  • Samoostriace čepele – znamená to, že nože sa dokážu počas strihania samé doostriť, nemusíte sa preto báť ich otupenia.
  • Displej - niektoré drahšie prístroje majú aj displej, ktorý vám ukazuje, na akú dĺžku máte nadstavec nastavený či stav batérie.
  • Vákuový systém - niektoré strojčeky majú zabudovaný odsávač vlasov, ktorý eliminuje neporiadok vznikajúci strihaní. Ide o praktickú vychytávku, ale počítajte s tým, že takýto strojček bude mať vyššiu hlučnosť.
  • Turbo funkcia - niektoré strojčeky majú Turbo funkciu, vďaka ktorej strihajú rýchlejšie. Tá je vhodná hlavne pre ľudí s hustými vlasmi, pretože samotné strihanie sa stáva efektívnejším.
  • Rýchle nabitie - je ďalšia užitočná funkcia, vďaka ktorej bude strojček na vlasy stále v prevádzkovom režime.
  • Príslušenstvo - V balení môžete mať rôzne príslušenstvo, ktoré využijete pri práci so strojčekom. Veľmi praktické sú hrebene, nožnice a štetce na oprašovanie ostrihaných vlasov. Je veľmi príjemné, ak dostanete stojanček alebo puzdro na strojček, takže ho počas strihania máte kam odkladať. Taktiež môžu byť súčasťou balenia kufríky alebo cestovné puzdrá.

Niekoľko tipov na zastihávač a strojček na vlasy od notino.sk

K najobľúbenejším výrobcom kozmetického elektro-sortimentu na vlasy patrí Philips. Zastrihávač tejto značky patrí určite medzi jednotku na trhu medzi strojčekmi na vlasy. Výborným pomocníkom pre každého muža bude preto nepochybne zastrihávač Philips Hair Clipper Series 5000 HC5612 s inovatívnou technológiou DualCut, ktorá sa postará o rýchlejšie a ostrejšie zastrihávanie. Navyše, nový dizajn hrebeňa zabraňuje, aby sa do neho zachytávali vlasy akejkoľvek dĺžky, takže strihanie nemusíte prerušovať. Strojček na vlasy Philips určite odporúčame.

Myslíte, že je možné si doma urobiť štýlový zostrih vlasov? So zastrihávačom vlasov osvedčenej francúzskej značky BaByliss For Men X - 10 je odpoveď jasná. Babyliss strojček na vlasy vám zaistí dokonalé zastrihnutie vlasov alebo brady. Alebo stavte na šikovnosť univerzálneho zastrihávača Braun MGK3040 Trimming kit, ktorý vám v jedinom prístroji poskytne dokonalú starostlivosť o vlasy, bradu a chĺpky celého tela, napríklad v ušiach či v nose. Multifunkčný zastrihávač vlasov a fúzov spája výhody viacerých funkcií v jednom! Rowenta zastrihávač For Men Perfect Line Pro TN1350F0 vám zabezpečí dokonalé zastrihnutie brady alebo vlasov. predstavuje univerzálneho pomocníka, s ktorým ľahko docielite perfektný vzhľad.