Žehličky na vlasy

Žehličky na vlasy sa v poslednej dobe stali v kaderníckom priemysle veľkým hitom. S kvalitnou žehličkou budú vaše vlasy nielen dokonale rovné, ale tiež zdravé, žiarivé a jemné na dotyk.

 

Ak aj vy túžite po dokonale vyhladených a rovných vlasoch, vyberte si niektorú z profesionálnych kuliem značky Babyliss Pro, ktorej sortiment vám predstavuje Notino.sk. Vybrať si môžete z niekoľkých veľkostí a typov kuliem, ktoré vás určite milo prekvapia svojimi funkciami, vďaka ktorým obmedzíte nežiaduce poškodenie vlasov počas žehlenia. 

Prečítajte si viac o žehličkách na vlasy.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

Ako si vybrať tú spávnu žehličku na vlasy?

V dnešnej dobe sa žehlička na vlasy stáva základnou výbavou každej ženskej domácnosti. Tento moderný prístroj toho dokáže toľko, že kvôli úpravám vlasov už nemusíte chodiť ku kaderníčke. Dnešná žehlička na vlasy už ale nie je len o žehlení. Dokáže napríklad spraviť vlny, dodať vlasom objem, dokonca sa stretnete aj so žehliacou kefou na vlasy. Je už len na vás, ktorou cestou sa vyberiete.

Ak sa v širokej ponuke moderných žehličiek na vlasy neviete zorientovať a chceli by ste poradiť, ktorá žehlička na vlasy bude najvhodnejšia pre vás, pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, podľa ktorých si z našej ponuky vyberiete najlepšiu žehličku pre vaše vlasy.

Klasická žehlička na vlasy

Medzi najznámejšie značky patrí Philips či Rowenta, žehlička na vlasy Remington je tiež veľmi obľúbená. Klasické žehličky na vlasy majú bežné rozmery, vhodné sú na nenáročné domáce používanie. Takéto typy žehličiek sú väčšinou lacnejšie, no svoju prácu dokážu odviesť. Drvivá väčšina sa pripája do elektrickej siete pomocou kábla.

Pri výbere by ste mali voliť žehličky, ktoré majú keramické žehliace plochy. Prakticky všetky žehličky z nášho e-shopu majú žehliace plochy vyrobené z keramiky. Výhodou tohto riešenia je skutočnosť, že keramické žehliace plochy sa v porovnaní s oceľovými nahrievajú rovnomerne, teda nehrozí pri nich riziko spálenia vlasov.

Moderná žehlička na vlasy sa rýchlo nahrieva, vlasy tak môžete žehliť ihneď, bez čakania. Dôležité je zvoliť správnu teplotu žehlenia, podľa typu vlasov. Ak máte jemné vlasy, žehliť by ste mali teplotami od 100 do 160 stupňov Celzia, normálne vlasy sa môžu žehliť pri teplotách od 160 do 190 stupňov Celzia a vyššie teploty sú vhodné len pre silné a husté vlasy. Dôležité je dbať na to, aby ste mali pred žehlením vlasy dokonale suché, inak sa môžu poškodiť.

Profesionálna žehlička na vlasy

Ak chcete žehlenie vlasov povýšiť na novú úroveň a dopriať svojím vlasom čo najlepšiu možnú starostlivosť, dobrým nápadom je profesionálna žehlička na vlasy. Takéto žehličky sú síce drahšie, no svoju cenu vyvažujú zaujímavými dodatočnými funkciami. V našej ponuke nájdete napríklad profesionálnu žehličku na vlasy L’Oréal Professionnel SteampodBio Ionic GoldProBraun Satin Hair a niekoľko ďalších modelov.

Čím sa profesionálna žehlička na vlasy líši od klasickej? Ide väčšinou o parné žehličky. Parná žehlička na vlasy prináša voči klasickej žehličke „na sucho“ hneď niekoľko výhod. Keďže pri žehlení využíva jemnú paru, ktorou navlhčuje vlasy, žehlenie je oveľa jednoduchšie, vlasy sú poddajnejšie a po vyžehlení si lepšie držia tvar. Nehovoriac o tom, že naparovacia žehlička na vlasy je ku vlasom šetrnejšia, znižuje riziko lámavosti vlasov a spálenia.

Medzi profesionálne žehličky patrí aj žehlička na vlasy s ionizátorom. Ionizátor má veľkú výhodu, keďže zabraňuje lámaniu vlasov. Vo vlasoch sa totiž nachádzajú kladne nabité ióny, ktoré spôsobujú ich lámavosť. Žehlička s ionizátorom má záporne nabité žehliace plochy, ktoré eliminujú kladne nabité ióny vo vlasoch, a teda dodávajú vlasom pevnosť a zabraňujú lámavosti. Prakticky všetky profesionálne žehličky sú zároveň vybavené funkciou naparovania a ionizácie.

Žehlička na vlasy na vlny

Mnohé moderné žehličky na vlasy dokážu okrem vyrovnávania vlasov aj vytvárať vlny či kučery. K najpredávanejším z tejto kategórie patrí napríklad Remington PRO. Takéto multifunkčné žehličky dávajú veľký zmysel, keďže ich môžete využiť na tvorbu rozličných účesov.

Cestovná žehlička na vlasy

V našej ponuke nájdete aj cestovné žehličky na vlasy, ktoré sa vyznačujú skladnými rozmermi. Praktická mini žehlička na vlasy je napríklad BaByliss PRO Straighteners Baby Sleek. Každá mini cestovná žehlička na vlasy má rozmery okolo 15 centimetrov, vďaka ktorým žehličku jednoducho zmestíte do kufra alebo ruksaku a môžete si ju brať všade so sebou. Napriek svojím malým rozmerom však mini žehličky zaručia rovnako skvelý účinok ako plnohodnotné veľké žehličky na vlasy.

Krepovačka na vlasy

Krepovačka na vlasy funguje podobne ako žehlička, akurát s tým rozdielom, že vlasy nežehlí, ale krepuje, to znamená vytvára na nich malé vlnky a tým im dodáva charakteristický vzhľad. Pridanou hodnotou krepovačiek je aj skutočnosť, že vlasom dodávajú objem. V našej ponuke nájdete napríklad krepovačku na vlasy BaByliss PRO.

Žehliaca kefa na vlasy

Všetko v jednom! Žehliaca kefa na vlasy je všestranný pomocník, ktorého ocení každá žena. Dokáže viacero vecí naraz – jednak ju môžete používať ako štandardnú kefu na vlasy, no zároveň slúži ako žehlička. Žehliaca kefa vám vlasy dokonale vyhladí, dodá im správny objem, no pri svojej činnosti ich nijako neničí. Aj na žehliacej kefe si môžete prispôsobovať teplotu a mnohé žehliace kefy sú vybavené aj dodatočnými funkciami, napríklad ionizáciou. V našej ponuke nájdete napríklad žehliacu kefu BaByliss Liss Brush.

Žehlička na vlasy s keratínom

Každá žena vie, že základom zdravých vlasov je správny obsah keratínu. Keratín obsahujú mnohé kvalitné šampóny na vlasy, no vedeli ste, že ho môže vašim vlasom dodať aj žehlička na vlasy? Napríklad žehlička na vlasy Remington Keratin Protect. Povrch jej žehliacich plôch je priamo napustený keratínom a mandľovým olejom, ktorý pri žehlení vlasy ochraňuje pred poškodením a posilňuje ich.

Tak ktorá je najlepšia žehlička na vlasy?

Samozrejme, konečný výber je už len na vás. Neexistuje univerzálna rada, ktorá je po všetkých stránkach najlepšia žehlička na vlasy. Záleží, či sa rozhodnete aj pre dodatočné funkcie ako naparovanie, ionizáciu či žehličky s keratínom, ktoré sú o niečo drahšie, alebo sa uspokojíte so základnými funkciami. Prípadne vás oslovuje moderná kefa na žehlenie vlasov? Všetky kvalitnejšie značkové žehličky si dokážu svoju úlohu plnohodnotne splniť a je len na vás, ktorú si vyberiete. Najlepšie žehličky na vlasy sú tie, ktoré vám pomôžu k vlasom, po akých ste vždy túžili. Tak neváhajte, prezrite si našu bohatú ponuku a vyberte si tú pravú!